Wpis z mikrobloga

Mam kota około osiem tygodni i nie chce pić wody. Nie chcę mu podawać mleka bo podobno nie można, a nawet jak próbowałem raz by zobaczyć czy spróbuje wypić to mleko też olał. Dostaje do jedzenia mokrą karmę. Zaczynam się martwić czy może się odwodnić. Jak zmusić małego kota do picia wody? #koty #zoologia
  • 12
@Brodeon: Ogółem, to koty pobierają wodę z pokarmu (jeśli właśnie dostaje mokrą karmę).
Także dorosłe koty czasem w ogóle wody nie piją, no ale jednak na małych kotkach się nie znam. Ktoś Ci mówił, że małe kotki muszą pić wodę czy tak na logikę bierzesz? Bo jeśli nie pytałeś nikogo, to zadzwoń może do jakiejś pobliskiej lecznicy i spytaj, czy to normalne.
@ostrzyjnoz: Trochę na logikę, ale zauważyłem, że sika więc skądś musi brać wodę by sikać, prawdopodobnie z mokrej karmy. Jest małym kotem więc mogę podejrzewać, że to co dostaje w jedzeniu być może mu starcza. U poprzedniego właściciela jadł suchą karmę i tam pił. Jak do nas przyjechał to domownik dał mu co prawda mleko do picia czego nie powinien robić, ale pił (mamy go 4 dni btw). Od kiedy jest
@Brodeon: Druga sprawa. Gdzie trzymasz wodę? Niektóre koty nie lubią, jak miska z wodą stoi obok karmy, bo im się źle kojarzy, że jest zepsuta- w naturze zwierzęta nie piją wody koło padliny.