Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób identyfikujących się jako #neuropa - inni proszę nie głosować.

Jakie macie poglądy GOSPODARCZE?
Socjalistyczne - popieram wysokie podatki, interwencję w gospodarkę, silne zabezpieczenie socjalne ludzi przez państwo (np. darmową edukację, służbę zdrowia, emerytury), regulacje państwowe itd.
Centrowe - nie należy ani za bardzo iść na lewo ani na prawo, trzeba trzymać się umiarkowanego kompromisu między wolnym rynkiem a interwencją państwa
Wolnorynkowe - popieram obniżanie podatków, prywatyzację państwowych elementów gospodarki, wolny rynek, brak interwencji państwa, upraszczanie regulacji itd.

#polityka #polska #kapitalizm #antykapitalzm

Poglądy gospodarcze neuropy

  • Socjalistyczne 21.5% (14)
  • Centrowe 44.6% (29)
  • Wolnorynkowe 26.2% (17)
  • Nie jestem neuropa ale sprawdzam odpowiedzi 7.7% (5)

Oddanych głosów: 65

  • 9
@Neubert:
Nie wiadomo czy głosują sami neuropa, prędzej musiałby zrobić badanie w formie zbierania plusów aby widzieć kto głosuje i zebrać większą próbkę, chociaż ze 200-300 wykopków. Ponadto mnie akurat sporo neuropków ma na czarnolisto więc nawet tej ankiety nie widzą.

Natomiast jeśli faktycznie mamy duży odsetek wolnorynkowych neuropków to rodzi się pytanie - gdzie wasza reprezentacja w polityce, powinniśmy mieć w takim razie mającą te kilka procent poparcia partie o
Socjalistyczne - popieram wysokie podatki, interwencję w gospodarkę, silne zabezpieczenie socjalne ludzi przez państwo (np. darmową edukację, służbę zdrowia, emerytury), regulacje państwowe itd.


@Porucznik_Blaze: Mnie uczyli że socjalizm to uspołecznianie środków produkcji, ale jak chcecie sobie zredefiniować słowa, żeby wam pasowało pod tezę, to droga wolna.