Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 359
Jeżeli chodzi o projektowanie laptopów to chińczycy są 10 lat za resztą świata. Albo przed, nie wiem. Mam tu model Hasee Z7-i78172s2. Nic mi to nie mówi. Pewnie jednorazówka z plastiku. Grzeje się więc do czyszczenia. Otwieram i co widzę:
- Zdjęta spodnia klapka.
- wyczyścić wiatrak? Proszę bardzo, kilka śrubek i dmuchaj.
- mało miejsca na dysku? Żaden problem, odepnij NVME i włóż większy.
- a może Ci szkoda tego co jest? Spoko jest jeszcze jeden wolny slot.
- nie stać Cię? Luzik możesz wymienić tańszy SATA ale to 1 TB HDD więc co tu wymieniać.
- a może RAMu mało? Żaden problem, jeden slot wolny. Klik i gotowe.
- bateria? No cóż, model pewnie dedykowany ale jak już zdobędziesz... Kilka śrubek i podmianka.

Żadnego kleju, żadnego tetrisa z plastikami i częściami. Żadnego wyjmowania płyty głównej bo producent sobie postanowił umieścić RAM po drugiej stronie jak to jest np w ASUS ZenBook Pro Duo. Nie wiem jak z jakością ale mechanicznie ten projekt mnie urzekł.

#laptopy #serwislaptopow #samnaprawiam #technologia #chinskiecuda
Pobierz piwuch - Jeżeli chodzi o projektowanie laptopów to chińczycy są 10 lat za resztą świa...
źródło: comment_15930682498OoMO65cNm253d9Ql9ywVw.jpg
  • 56
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@piwuch: ja na dniach będę otwierał chuwi aerobook bo jak łączę się z wifi 2,4ghz to... Ekran gliczuje tj skacze. Na 5 ghz działa normalnie ()
@piwuch U mnie to samo. Od 2011 roku mam Lenovo Y570. Na początku tego roku już przestawał nadążać za moimi potrzebami i z przerażeniem patrzyłem co jest teraz dostępne w sklepach. Stwierdziłem że dam mojemu dziadkowi jeszcze szansę, otworzyłem go, poczytałem poradniki i okazało się że mam wolne sloty na RAM i wolny slot na dysk SSD. Do tego jeszcze przesiadka z win7 na win10 i cyk - za jakieś 500-600zl mam
@piwuch: nie rozumiem o czym mowisz. Mam 2 letniego lenovo t480 i mam to samo, a nawet lepiej.

mało miejsca na dysku? mozesz wymienic, albo w slot modemu lte wrzucic drugi dysk

malo ram? 2 wolne sloty, max 64gb

grzeje sie? przedmuchanie, ew. wymiana chłodzenia na takie z dedykowana grafiką

bateria słaba? jedna wewnetrzna, druga zewnetrzna. Przy nowych bateriach i normalnym uzytkowaniu (nie pałowanie i nie eko) 15h+

chcesz inna karte
@piwuch mój laptop już faktycznie trochę leciwy HP, ale rozłożenie, czyszczenie i złożenie zajmuje mi godzinę. Przy czym wyjmuję całą płytę główną i chłodzenie. Zamontowanie SSD, RAM-u łatwizna, nawet CPU można wymienić. W tych nowych nawet bateria w środku jest i niewiele zrobisz.
@piwuch Zdjęta spdnia klapka - wyczyścić wiatrak? Proszę bardzo, kilka śrubek i dmuchaj. - a może Ci szkoda tego co jest? - jak już zdobędziesz... Kilka śrubek i podmianka.

Człowieku () w jakim ty języku mówisz?