Wpis z mikrobloga

Siema nieruchomościowe świry. Wrzucam moje staty dla miasta #krakow, które od niedawna zaczęłam prowadzić.
Możemy powiedzieć, że mamy już 4 miesiąc epidemii, powoli wszystko niby wraca do normy, ale nie do końca. Na rynku nieruchomości zaczynamy widzieć pierwsze zmiany. Śmiem twierdzić, że kto nie sprzedał mieszkania/domu do marca - to już nie zarobi na swojej nieruchomości tyle ile chciał/mógł maksymalnie wycisnąć. Na następne lata przewiduję postępujące spadki i wyprowadzanie się ludzi do mniejszych miejscowości/na wieś - ze względu na pracę zdalną, która chyba na stałe wejdzie w życie w korpoświatku. To co zauważam w 4 miesiącu od lockdownu to wysyp kawalerek - podejrzewam, że "turystycznych" z airbnb. Ceny wciąż dosyć wysokie, co dziwi bo chętnych mało - ludzie rzucili się na domy w okolicach Krakowa i nie tylko.

Tworzę tag: #nieruchomosciwkrakowku

Filtry to mieszkanie do 300k, Kraków. Wynajem - bez ograniczeń cenowych.
OLX daje czasem trochę dziwne wyniki - zmieniają się pomimo tego, że ja nie zmieniam filtrów w ustawieniach, więc proszę patrzeć na te z OLXa z przymróżeniem oka. Dopiero od niedawna tam obserwuje.

#nieruchomosci #rynekpierwotny #rynekwtorny #deweloperka #mieszkania #domy
Pobierz B.....e - Siema nieruchomościowe świry. Wrzucam moje staty dla miasta #krakow, które ...
źródło: comment_15930820032Hh4ojqZsl1uGe5BPG31q7.jpg
  • 22
@Snaki: nie widzę sensu w sumowaniu tych wyników - część z tych mieszkań to przecież te same mieszkania, które od 4 miesięcy się nie sprzedały/nie wynajęły. Myślę, że najlepiej sobie spojrzeć na pierwszy wynik z maja i końcowy z czerwca i ma się mniej więcej pojęcie ile mieszkań wróciło na rynek.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Bellie: ciekawa anomalia na gratce w dniach 14.05-24.05 - wyglada troche jakby filtry uwzglednialy wiecrj mieszkan - np skawine. Bo to dziwne zjawisko, niezauwazalne na innych portalach
@augusto-mises: no nie wiem, LOT właśnie odwołał wszystkie loty na lipiec i sierpień. Wrzesień + brzydka pogoda i znowu mam epidemię. Co do komentarza o kawalerkach to zauważam taki mocny wysyp dopiero teraz, czyli wnioskuję, że po 4 miesiącach bez zarobków część wynajmujących zaczęło mieć przysłowiowy nóż na gardle - i ta granica na przyszłość może się przydać.