Wpis z mikrobloga

Straszenie szkodliwością elektrowni atomowych i straszenie drugim Czarnobylem przez Biedronia są na tym samym poziomie co antyszczepionkowcy. Dzięki Zielonym w KO możemy sobie pomarzyć o energii jądrowej za ich rządów. Chyba tylko Konfederacja jasno się opowiedziała za wprowadzaniem tej technologii.

#konfederacja #bekazlewactwa #szury #atom #polityka
tymirka - Straszenie szkodliwością elektrowni atomowych i straszenie drugim Czarnobyl...

źródło: comment_1593150087rx9ddxiHmSZ1QzF8nPVGyw.jpg

Pobierz
  • 101
@tymirka Kurła jak ja słyszę że powinniśmy przerzucić się na OZE i to powinno być 100% naszej energetyki to bierze mnie takie XD że #!$%@?. Dla Hołowni atom powinien być pomostem do OZE a jego technologia jest przestarzała. Kamysz to samo #!$%@?. W Polsce nie mamy takiego potencjału żeby zaspokoić całe zapotrzebowanie energią z OZE, odnawialne nie wytworzą tyle energii co węgiel a co dopiero atom. Elektrownie jądrowe powinny już 10 lat
@tymirka: co do opłacalności atomu są zdania podzielone. Szczególnie niepokojące są ekspertyzy mówiące, że to się nie opłaca bez posiadania własnych złóż paliw rozszczepialnych. A my takowych nie mamy. Rodzi to kolejne uzależnienie. Z resztą po co nam to? Niedawno założyłem panele na dach tak by nie płacić za rachunek za prąd. Małą nadwyżkę oddam do sieci bo nikt za to nie płaci. A mógłbym do sieci oddać spokojnie z 10
a co w nocy?


@prze_galant: być może niedługo nastąpi przełom w technologiach magazynowania energii elektrycznej. Już teraz jest szalony postęp w temacie baterii który może przełoży się na większą skalę. Nie należąy patrzeć na ten rynek dzisiejszymi oczami ale uchwycić trendy i stan za 10-20 lat. Przypominam że pod ziemią mamy w cholerę węgla który może być opłacalny w wydobyciu nowymi technologiami np. gazowaniu. Czyli może być tak że tradycyjne elektrownie