Wpis z mikrobloga

@Kuba1005: policja może sobie wylegitymować kogo chce

wylegitymowanie to nie jest kara, po prostu jakby coś w okolicy się zdarzyło to wiedza do kogo uderzać, a jak okolica znana jest z np. licznych #!$%@?ów to ¯\_(ツ)_/¯, będzie wiadomo kogo zidentyfikować

nie musisz im odpowiadać, ale potem się nie dziw, że będą niemili xD

Mnie legitymowali z dwa razy i za każdym razem było szybko i sprawnie, jeszcze mówili po co to
@niochland: to tutaj tak nie było , panowie na starcie byli niemili i zachowywali się jakby conajmniej nie wiadomo ile rzeczy mieli na mnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) tekst rzucony na przywitanie „ wiesz ile jest za zakłócanie ciszy nocnej 500 zł a jak skieruje do sądu to nawet 5000” gdy ja sobie po prostu wracałem sam do domu wiec ciężko oczekiwać ode mnie ze będę miły
@Kuba1005: trafili ci się pewnie typki, których wysłali na patrol, bo coś #!$%@? i #!$%@? chodzili xD
Brak profesjonalizmu, coś jak niemiły kelner, albo kelner, który gada pozasłużbowo z gośćmi, a tobie podaje po 15 minutach menu

Nie wiem co tam robiłeś, może byłeś głośno, może jak Sebix słuchałeś muzyki na głośniku, może wrzeszczałeś jak głupi, a może po prostu szedłeś do domu

Bądź no, ja niemalże zawsze byłem miły dla
@niochland

To nie prawda co piszesz. Musi być jakaś podstawa prawna.
@niochland
Jeśli ktoś jest #!$%@? to bądź taki sam. Obstawiam, że nawet nie podali swoich danych osobowych i stopnia. Cała rozmowa musi się od tego zacząć i musi być też jakiś powód kontroli. Pewnie po tym panowie staną się jeszcze bardziej niemili, ale to gorzej dla nich. Jeśli będą Cię chcieli przeszukać to pozwól im na to. Na konću poproś o
@TatoAktywny
a) w razie istnienia uzasadnionego podejrzenia popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary lub
b) w celu znalezienia:
– broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów mogących służyć do popełnienia czynu zabronionego pod groźbą kary lub
– przedmiotów, których posiadanie jest zabronione, lub mogących stanowić dowód w postępowaniu prowadzonym w związku z realizacją zadań, o których mowa w art. 1 ust. 2 pkt 1, 2, 3a, 4, 4a, 6 i 7, oraz przepisów innych
@ToNieBylWiatr: dobra. To nie ma sensu. Uznajmy, że masz rację.


Przekonaj mnie. Prawda jest taka, że obydwoje możemy mieć racje. W końcu przepisy i tak są interpretowane przez sąd, a jest dużo przypadków, że wyroki zapadają na podstawie dwóch skrajnie innych interpretacji sądu. Takie prawo.
@Kuba1005 NIE MAJO PRAWA, MILICYJNE NADUŻYCIA WŁADZY, KON STY TY CJA, DZWONIE DO STONOGI.
A tak serio, mają prawo a wręcz niepisany obowiązek. W nocy najczęściej dochodzi do włamań, uaktywniają się dilerzy itp. Ogólnie noc to czas przestępców, dlatego takie legitymowania to nic nadzwyczajnego. Pytania też normalne, jak wyczują że kłamiesz i się motasz w tym co mówisz to ja już bym robił kontrolę osobistą. Pytania są proste, nie pytają cię o
@saper_vodiczka: Kontrola osobista jest przeprowadzona w wyniku uzasadnionego podejrzenia, że osoba może posiadać środki lub przedmioty zabronione prawem, pochodzące z przestępstwa lub służące do jego popełnienia. Tak będzie zapewne wpisane i jest to jak najbardziej zgodne z prawem i zgodne z prawdą. Jak osoba legitymowana o 2 w nocy na pytanie "skąd wracasz?" odpowiada "z nikąd", to jak najbardziej jest to podejrzane i każdemu policjantowi, który nie jest #!$%@? leniem już