Wpis z mikrobloga

Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Białołęce już powyżej 11tys/m. Już niedługo trzeba będzie być milionerem żeby kupić swoje 4 kąty. Czuję że jak za 2 lata ja będę chciał kupić to pewnie będą i po 15 tys. Ja rozumiem są ludzie bogaci, którzy mogą sobie kupić i 25k/m ale wydaje mi się że większość ludzi w tym kraju zarabia na moim poziomie (4000).

JA SIĘ KU&WA PYTAM SKĄD? Skąd Ci ludzi biorą na to hajs? Gdzie się nie spojrzę na ulicy to jeżdżą nowe lexusy, BMP, AUDI, przecież takie samochody kosztują po 300k. Ehh. Brać kredyt hipoteczny na 30 l i przez 30 l. płacić 3500 wszystkich kosztów? Ehh.. 30 lat na karku i zero perspektyw w tym kraju. Tak #zalesie . Jeszcze 3_4 lata temu miałbym ratę z czynszem na poziomie 1800 zł. Dziś musiałby oddać ponad 3/4 wypłaty na samo mieszkanie. A pensja stoi.

PIS powinien jak najszybciej podwyższyć stopy procentowe i wprowadzić podatek katastralny. Bo teraz ludzie zamiast trzymać kasę no lokacie to wolą inwestować w nieruchomości przez co ceny rosną w nieskończoność. Mieszkania to dobra podstawowe, każdy powinien mieć prawo do posiadania własnego mieszkania.

Dziękuję premierze Morawiecki. Dziękuję prezydencie DUDA. Dziękuję prezesie kaczyński że ukradliście moje marzenia na własne mieszkanie deweloperskie w Warszawie.

#warszawa #bialoleka #mieszkaniedeweloperskie #kredythipoteczny #kupnomieszkania #gorzkiezale #mieszkanie #nieruchomosci #pracbaza #duda #wypad2020 #bekazpisu #koronawirus #deweloperka #kupnomieszkania #mieszkania #przegryw #zalesie
S.....b - Czy to się kiedyś skończy? To jest dramat. Mieszkania na Białołęce już powy...

źródło: comment_1593171409tSabKqta2pFiqNexBMQtMg.jpg

Pobierz
  • 26
@Scaab Ukraińców nie stac na godne życie w swoim kraju to wyjeżdżają do Polski. Jeżeli ciężko Ci się żyje w Polsce z Twoimi kwalifikacjami to wyjedź lub zmień branże. Niestety z tego co widzę na rynku nieruchomości będzie jeszcze gorzej. Co do samochodów to najczęściej w leasingu gdzie raty nie są aż takie wysokie.
Pewnie, cała Polska musi mieszkać w Warszawie w nowym mieszkaniu od dewelopera, rynek wtórny be. Zamiast raty do banku przez X lat, będziesz płacić podatek do końca życia - geniusz :D Ludzie którzy kupują na wynajem przerzucą koszty na najemców, więc czy katastralny czy wyższe stopy nic tu nie zmienią, w porównaniu do innych stolic zachodniej Europy w Warszawie nadal jest tanio (tak, biorąc pod uwagę zarobki tam) a Warszawa się nieustannie
@tmk1: xD taaaa.. wiesz jaka jest różnica na moim osiedlu pomiędzy rynkiem pierwotnym a rynkiem wtórnym? 1k pln za metr ... To już wole kupić mieszkanie w nowym budownictwie z garażem, niż pato bloku z lat 60-70 (który w teorii był budowany na 100 lat xD) za tysiak za metr mniej xD
@Krzyszy: a ja kupiłem z garażem, bez pato, jeszcze z czasów gdzie aż tak deweloperzy nie cięli na kosztach materiałów bo były tanie, z wtórnego, w cenie ~10% niższej za metr niż stan deweloperski na etapie dziury w ziemi
@Krzyszy: w sumie - to zależy :), no i trzeba pamiętać, że ceny materiałów i robocizny są masakryczne, i mieszkanie z wtórnego możesz albo mieć tylko do odświeżenia albo i do remontu, ale np. po kawałku albo za jakiś czas jak odłożysz, a nie od razu wydawać dodatkowe kilkadziesiąt k + szybsza wprowadzka to np. oszczędność na kosztach najmu, jak się nie ma kasy/ma na styk, to też jest ważne
@tmk1: zbieram na wkład własny, ale nie wiem ile minie za nim uzbieram :) Plus osiedle na którym teraz mieszkam ma dużo minusów jak brak parkingów, klika rządząca spółdzielnią (nasz prezes zarabia więcej niż prezydent kraju xD) po MEGA, nieadekwatny wysoki czynsz...........
@Krzyszy: no po COVID się przechlapane zrobiło, bo z tego co słyszałem, już nie ma co liczyć na kredyt z wkładem 10%, spółdzielnie to masakra, ze światełek w tunelu o ile nie będzie jakiegoś kolejnego deweloper+ typu MDM to ceny ponoć mają zejść o kilkanaście %, ale jak będzie to się okaże
@tmk1:
Tak, banki już chcą 20% i pogorszyły warunki kredytów. Był jeden Mirek tu który robił ciekawie zestawienie.
Jedynym logicznym wyjściem dla mnie to ucieczka z Warszawy.. Pomimo że zarabiam powyżej średniej krajowej i faktu że żyje praktycznie jak asceta to nie stać mnie na mieszkanie xD
@Krzyszy: No jest ciężko, albo wsparcie rodziny albo zarobki muszą być zdecydowanie powyżej średniej albo 2 os. zarabiające powyżej średniej i obstawiam, że to się za szybko nie zmieni
@tmk1: No niestety nie ma wsparcia rodziny + moja różowa jest w dołku finansowym na ten moment. No cóż.. :<
Ale mam w planach małą inwestycje biznesową, więc nie jest tak że nie szarpie się z rzeczywistością xD