Wpis z mikrobloga

Jako libertarianin przeczytałem program Trzaskowskiego, oczekując jakiegoś ogromnego socjalizmu. W końcu według Wykopu jest bardziej na lewo od Stalina. Oto co znalazłem:

- zwiększenie kwoty wolnej od podatku, brak podatku do 30 tys. rocznie
- przeniesienie obowiązku rozliczeń z pracownika i pracodawcy na urzędników
- zmniejszenie biurokracji przez ograniczenie zaświadczeń urzędowych
- digitalizacja służby zdrowia
- zmniejszenie podstawy programowej w szkołach i skupienie się na przydatnych umiejętnościach
- zatrzymanie importu śmieci
- likwidacja abonamentu
- zakaz odpraw dla zwolnionych kierowników spółek
- zakaz pracy w spółkach państwowych dla byłych posłów przez 2 lata
- decentralizacja, zwiększenie kompetencji samorządów

Tak to tylko obietnice, ale chyba mało który wolnościowiec się tym oburzy. I tak są też mniej fajne rzeczy, o których już usłużne trolle pisały.

Zachęcam mądrzejszych bywalców #konfederacja do przeczytania https://trzaskowski2020.pl/program przed 2 turą i nie sugerowania się kilkoma najbardziej aktywnymi użytkownikami, którzy najbardziej w polityku cenią krzyż w zębach.

#wybory #polityka
  • 27
@pacjent_0: No z tego co czytam to ilość redystrybucji jaka proponuje przy okazji jest załamująca, a kwota wolna dla osób zarabiających więcej to już bez zmian. Jestem na początku a już nie zachęca tak bardzo.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pacjent_0: darmowe żłobki, darmowe invitro, MDM, stypendia 1000 zl, projekt równych płac ze względu na płeć xDDDD, rada kobiet xD, mobilne biura pracy xDDD, ekorenowacja, dopłaty do szkół podyplomowych xD, BEZPIECZNE 500+, tanie mieszkania gminne dla patologii?, Zwiększenie skupu interwencyjnego xD Dalej już mi się nie chce oglądać. Zwiększanie biurokracji, socjalu i interwencjonizmu xD
socjal-demokratą


@wolny_kangur: Co jest złego w nowoczesnej socjaldemokracji? Naprawdę chciałbym wiedzieć, bo chyba wszystkie najlepsze do życia kraje na świecie są socjaldemokracjami, więc chciałbym abyś mnie przekonał że tak naprawdę wcale tak nie jest i wcale nie żyje się lepiej na zachodzie Europy niż właściwie gdziekolwiek indziej. Podejrzewam że w Polsce będącej kulawą socjaldemokracją w praktyce jest i tak lepiej niż np. w USA jeśli nie jesteś milionerem tylko jakimś zwykłym
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: co jest złego? Socjalizm. A drugie najgorsze jest "bo ma zachodzie." Są inne kraje niż Europa zachodnia.

A poza tym tu chodzi o wiarygodność i obiecanki cacanki. Żaden z niego liberał, tylko socjalnych i do tego kłamca.
co jest złego? Socjalizm.


@wolny_kangur: Ale zdajesz sobie sprawę, że dawka czyni truciznę i odpowiednie dawki socjalizmu są terapeutyczne a nie destruktywne? Spójrz sobie na nie-socjalistyczne USA, chciałbyś tam żyć? Bo jakbyś chciał to nie wiem co jeszcze robisz w Polsce.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: farmazony, porównanie motywu trucizny i leku nie zawsze jest uprawnione. W tym wypadku próbujesz się za tym chować.

Stany to długi temat. Tam wciąż jest więcej kapitalizmu ale też to zależy od stanu i prawa stanowego. Poza tym zwracam uwagę że do potęgi nie wyniósł ich socjalizm tylko kapitalizm, teraz to odcinanie talonów. Wzrost gospodarczy UE jest znikomy.
Wzrost gospodarczy UE jest znikomy.


@wolny_kangur: Znowu modlitwa do wzrostu gospodarczego... W USA mają wzrost gospodarczy i co ma z tego przeciętny Amerykanin? Gówno, niemal wszystko leci go kieszeni najbogatszych. W Europie wzrost może być mniejszy, ale zwykli ludzie bardziej go odczuwają niż w USA gdzie z roku na rok nie jest coraz lepiej tylko coraz gorzej. Stać millenialsów w USA na mieszkania już? Nie? No jaka szkoda że im rosnące
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Khaine: demagogia, nie chce mi się tak dyskutować. Wracając do początku, jako libertarianin i człowiek myślący powinieneś wiedzieć, że Trzaskowski nie ma nic wspólnego z wolnym rynkiem, a jak mówi, że ma to kłamie. Tak jak Tusk.
Tak to tylko obietnice, ale chyba mało który wolnościowiec się tym oburzy.


@pacjent_0: Ja się oburzam, że w ogóle ktoś bierze pod uwagę "obietnice" XDDD Jesteś głupi jak wyborca pisu (i po).
@Khaine mieszkam na zachodzie od 15 lat i tu mówią, że to właśnie socjaldemokraci rozpieprzyli to, co po wojnie zostało zbudowane.

Włosi, Niemcy i Hiszpanie mi mówią, żebyśmy tylko euro nie przyjmowali, bo to źródło ich wszystkich nieszczęść, a z zazdrością patrzą, jak się opieramy "poprawności politycznej", bo oni już nic nie mogą w swoich krajach powiedzieć, gdyż jest hatecrime.

Wyjaśnione?
mieszkam na zachodzie od 15 lat i tu mówią, że to właśnie socjaldemokraci rozpieprzyli to, co po wojnie zostało zbudowane


@marcus1a: I dlatego non stop socjaliści wygrywają u nich wybory, tak?
@Khaine otóż nie wygrywają. Ostatnio wygrała Lega Nord Salviniego. Niemniej jednak to socjaliści z PD tworzą rząd, bo 5 Stelle, które obiecaly, że zrobią rząd z Salvinim, po krótkim okresie czasu zerwały koalicję iiiiii.... Zrobiły rząd z PD, o których mówili, że nigdy z nimi nie wejdą w koalicję.
Potem wyszło,że założyciele 5 Gwiazd to w sporej mierze ex-PD ¯_(ツ)_/¯
Zobaczymy kolejne wybory, bo Włosi lewicy mają dość, a po epidemii po
@marcus1a: Akurat we Włoszech nie dziwię się że lewica (czy raczej lewactwo) jest na cenzurowanym, bo to oni im zrobili murzynlandię z kraju. Natomiast generalnie lewica to nie to samo co postępackie lewactwo, a teraz rozplenia się to drugie po świecie jak rak - a ich źródło jest w USA a nie w Europie.

Lewica broniąca pracowników i cywilizująca kapitalizm ma swoje miejsce na świecie, i jest generalnie pożyteczna póki nie
@Khaine z wieloma rzeczami się zgadzam - chociażby z tym, że lewica i to, co ja nazywam "bolszewickim bydłem", to nie to samo.

Przy czym prawdziwej lewicy, wykształconej, to już naprawdę niewiele zostało. Hiszpania leży położona przez bolszewików jak Włochy. Wielka Brytania się otrząsa z bolszewickiego amoku.

Nawet USA ma problem z bolszewikami, którzy najpierw zrobili rewolucje kulturowa (ostatnie 3 dekady), a teraz okazuje się, że wprowadzili mnóstwo ludzi na niższych i
@marcus1a: PiS też był w polityce od 89 roku mniej więcej, a jak przyszło co do czego to okazali się zwykłym narodowym socjalizmem, czy wręcz populistycznym socjalizmem.