Wpis z mikrobloga

Znowu szukam ciekawej miejscówki na kilkudniowy wypad w góry. W zeszłym roku mirabelka @noszfuck poleciła mi Korbielów i to był strzał w dziesiątkę - dzięki, jak dla mnie miejscówka ideał ( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie miejscówka sprawdzona, ale chciałbym może coś nowego spróbować. Generalnie, to szukam właśnie coś w stylu Korbielowa, czyli zaciszne miejsce bez tłumów Januszy, ale z minimalną bazą typu jedna czy dwie restauracje, kilka szlaków do ogarnięcia, żeby było na ze 4 dni łażenia, szlaki bardziej w stylu tego na Pilsko z Przełęczy Glinne - zalesione, do zrobienia pieszo z kijkami. Celuję w Beskid Żywiecki, Śląski albo Mały, ze względu na w miarę szybki dojazd.

Ktoś coś? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

#beskidy #turystyka #gory #wakacje
SKYFander - Znowu szukam ciekawej miejscówki na kilkudniowy wypad w góry. W zeszłym r...

źródło: comment_1593281842KjJ2qBwZ7fOdtaChSQTeR7.jpg

Pobierz
  • 10
@SKYFander: Miło mi, że sprawdził się Korbielów :)

Jeśli chodzi o Beskid Mały to okolice Jeziora Żywieckiego, np. Tresna, Międzybrodzie Żywieckie, Międzybrodzie Bialskie, Czernichów, skąd spokojnie można wyjść na 2-3 wycieczki po okolicy (Góra Żar, Kiczera, Czupel -najwyższy wierzchołek Beskidu Małego). Ja byłam w zeszłym roku w Tresnej i byłam mega zadowolona.

W Beskidzie Śląskim mogę polecić Wisłę - również dobre wyjście na kilka wycieczek, ale nie ma dzikich tłumów jak
@SKYFander: Krościenko? Szczawnica jest bardziej zatłoczona, Krościenko masz u styku trzech pasm (Gorce, Beskid Sądecki, Pieniny). Dobra komunikacja autobusowa itp. - jeśli nei masz samochodu.

Śląskiego unikaj( przynajmniej Wisły/Ustronia) - chyba że gdzieś na styku Śląski/Żywiecki (Koniaków czy nawet Kamesznica, Zwardoń)? O - albo Węgierska Górka/Rajcza - w miarę łatwo uderzysz w Śląski w okolice Baraniej itp. i zachodnia część Żywieckiego - Worek Raczański, Rysianka, Krawców (na szlaku na Krawców Wierch
Dzięki wielkie za rozbudowane odpowiedzi, jest w sumie w czym wybierać. Na tę chwilę zawęziłem wybór do trzech opcji
1. Okolice j. Żywieckiego jak napisała @noszfuck - w zeszłym roku urwaliśmy się właśnie na jeden dzień do Międzybrodzia wejść na Żar i wspominam miło, tylko zastanawiam się czy będzie coś więcej ciekawego do obadania, bez jazdy samochodem przez godzinę.
2. Wisła - fajnie wiedzieć, że mniej zatłoczona niż Szczyrk, czy Ustroń. @
@SKYFander: po prostu Wisła kojarzy mi się z takim mini Zakopanem. Śląski ogólnie Ok, choć szlaki przez ostatnie dwadzieścia lat strasznie się zindustrializowaly po tej wycince świerka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@noszfuck: właśnie wróciłem z Beskidu Małego, a konkretnie z Międzybrodzia Żywieckiego i jestem mega zadowolony. Chciałem zrobić szybki wyjazd z Warszawy na kilka dni i początkowo planowałem Bieszczady, ale po Twoim wpisie zdecydowałem się na tę opcję. Fajne góry z widoczkami, przyjemne jeziorko, POLECAM