Wpis z mikrobloga

Kto ma pomysł jak odkręcić śrubę mocującą korbowód do wału w kosiarce?

Jedna śruba poszła bez problemu oczkową ósemką. Drugiej nie idzie ruszyć - omyka się oczkowym i nasadowym. Podejrzewałem, że to rozmiar 7,5 mm - tyle suwmiarka wyszło. Jednak nie ma takich kluczy. Może to być calowy 5/16 - wychodzi 7,93 mm - niby tylko 7/100 milimetra - powinno ósemką pójść.

Może by ją podgrzać spawarką? Trzeba grzać obejmę korbowodu (żeby się rozszerzyła), śrubę (żeby się rozszerzyła i potem skurczyła), czy nie ma to znaczenia, bo i tak wszystko się nagrzeje?

Albo schłodzić płynnym gazem?

Śruba jest trochę objechana. Przyspawać do niej coś byłoby ciężko, wywiercić otworu się nie da, bo dostęp tylko z boku.

#mechanikasamochodowa #mechanika #zrobtosam #technika #remontujzwykopem
vincent38 - Kto ma pomysł jak odkręcić śrubę mocującą korbowód do wału w kosiarce?

...

źródło: comment_1593281623eUNu4Qzxq1odbkp9EpKg48.jpg

Pobierz
  • 10
@zzyciemsiepojednaj: Brigsa, ale przez 12 lat zapewniał ojcu bezawaryjną rozrywkę na 20 arach. Chyba pozostanie spawanie, jak się nie uda kosiarka i tak na złom, ale najpierw kupie nasadkę 5/16.

Myślę tez nad wymianą samego silnika - już za 350 zł można coś znaleźc.
@Polanin: No ósemka oczkową pierwszą odkręciłem. Teraz wyszukałem, że tam jest calowe wymiarowanie - albo 5/16 albo 9/32 (zgadnij, który większy). Nauczka, żeby najpierw zrobić risercz a potem brać się za robotę. Taka poomykana to nie wiem, czy da się kluczem odkręcić.