Wpis z mikrobloga

@EmigrantBelfast: we Wrocławiu obecnie buduje się rekordowa ilość mikroapartamentów pod wynajem, są to inwestycje zaczęte jeszcze w 2019 r które spływają każdego dnia na rynek.

Z takich ciekawostek, wrzucałem wpis 2 miesiące temu o inwestycji Nowa Manufaktura - w środku pandemii było 220 lokali dostępnych.

Miesiąc temu robiłem relacje jak tam idzie sprzedaż ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dziś można znowu zobaczyć, że dostępnych jest 220 lokali czyli
@EmigrantBelfast: to teraz nie warto się spieszyć z zakupem.

W dodatku rynek wtórny robi się coraz bardziej atrakcyjny i taka ciekawostka odnośnie cen właśnie na rynku wtórnym. Statystyki pokazują że ceny na rynku wtórnym są stabilne.
Obecne realia są takie, że jeszcze przed pandemią rynek wtórny to były głównie rudery do remontu albo mieszkania fliperskie zaś obecnie na rynek trafia coraz więcej kilkuletnich mieszkań w bardzo dobrym standardzie których przed pandemią
@EmigrantBelfast: jeszcze z innych ciekawostek, sporo znajomych w ostatnim czasie sie przeprowadzało pod miasto do domków, zaś mieszkanie w mieście zostawiali sobie głównie pod wynajem bo to się zajebiście opłacało - niezły zysk.

Jak ceny najmu zaczęły spadać i zaczęły się pojawiać problemy ze znalezieniem lokatorów, to ludzie ci zaczęli myśleć o sprzedaży tychże mieszkań. Poprostu im mniej opłacalny wynajem tym bardziej opłaca się sprzedać mieszkanie a co za tym idzie,
@mookie: tak to widać, ja mieszkam w miasteczku pod Wrocławiem, ceny działek wzrosły w ostatnich 3 miesiącach drastycznie. Do tej pory był to przedział od 100 do 150zl za metr kwadratowy, teraz widełki zaczynają się od 150zl a kończą na ponad 200zł. Średni wzrost o 30%. Domy też drożeją, przynajmniej ceny ofertowe, być może transakcyjne jeszcze się nie zmieniły, ale myślę że to kwestia czasu jak będzie widać zauważalny trend.
Za
@mookie: "Normalnie te mieszkania z linków trafiłyby na rynek najmu za 3-4k, dziś nikt nie da takich pieniędzy za ich wynajem i znalezienie lokatorów będzie cholernie ciężko - więc lepiej sprzedać." Dziwi mnie, ze ludzi w ogole stac na takie ceny najmu. W Belfascie wynagrodzenie minimalne wynosi £1417 brutto (ok. £1267 na reke) miesiecznie, a ceny wynajmu mieszkania 3-pokojowego zaczynaja sie od ok. £525/mies., czyli wynosza mniej niz polowa minimalnego wynagrodzenia.