Wpis z mikrobloga

To jest największy błąd Bosaka - że łączy w sobie liberalizm gospodarczy + gówniany światopogląd. Ale młodym ludziom zależy na kasie, nie na światopoglądzie, dlatego głosowali na Bosaka.


@SebaD86: Skąd wiesz, że niektórym wolnorynkowcom nie zależy na Polsce, narodzie, demografii, kulturze, środowisku naturalnym, wartościach itd.? Nie każdy chce aby nasze dzieci za kilkadziesiąt lat oglądały sceny jak z USA i innych stolic europejskich. Co tu po wolnym rynku, jak murzyn zniszczy
@SebaD86:

To jest największy błąd Bosaka - że łączy w sobie liberalizm gospodarczy + gówniany światopogląd. Ale młodym ludziom zależy na kasie, nie na światopoglądzie, dlatego głosowali na Bosaka.


Najbardziej niewytłumaczalnym zjawiskiem w polskiej polityce jest dla mnie przekonanie, że Bosak ma wolnorynkowe poglądy. W czym ten jego liberalizm gospodarczy się niby przejawia? Przecież na gospodarkę ma dokładnie takie samo spojrzenie jak Duda czy Pis.
@musztym: no, 70% wyborców KORWIN z 2015 roku zagłosowało na Konfederatów + 300 tysięcy Kukizowców a tylko 100 tysięcy nowych, którzy nie mieli prawa głosu wcześniej. Co więcej, Korwin pierwszy raz w życiu miał największy elektorat w grupie 25-29 a nie 18-24. I co teraz?
To jest największy błąd Bosaka - że łączy w sobie liberalizm gospodarczy + gówniany światopogląd. Ale młodym ludziom zależy na kasie, nie na światopoglądzie, dlatego głosowali na Bosaka.


@SebaD86: a jak już młodzi będą mieli kase to będą głosować na lewactwo, zwłaszcza ci urodzeni rodzinach z prawdziwej klasy średniej i wyżej. Patrz: zachodnia Europa i USA. Bogate dzieciaki które myślą, że dobrobyt bierze sie z nieba bawią sie w rewolucje komunistyczną.
Scena podzielona a nasz przodownik pracy Bosak, w jego szczytowej formie mówi:
Nie wiem na kogo głosować, radźcie sobie sami, zgodnie z własnym sumieniem, takiego przywódcę trzeba chwalić, w momencie tak istotnym: nie mam zdania (czytaj dbam o wizerunek, jak poprę tego i wygra to dobrze, ale jak poprę drugiego to niedobrze)( ͡° ͜ʖ ͡°) brak odwagi, taki to przywódca
tylko z łączenia korwinizmu ze skrają prawicą/narodowościowcami.

To jest największy błąd Bosaka - że łączy w sobie liberalizm gospodarczy + gówniany światopogląd


@SebaD86: Tyle że z tego orientuje się już nawet przed połączeniem się z narodowcami, korwinizm był związany z takim światopoglądem, a nie innym. Nie widzę też szans żeby to się zmieniło w przyszłości. Z tych powodów już dłużej nie głosuje, a swoich poglądów gospodarczych nie zmieniłem.