Wpis z mikrobloga

Hej rakietowe Mirki, chciałbym wam pokazać w etapach jak wygląda projektowanie oraz wykonanie działającej rakiety. Jestem w tym kompletnym amatorem i postanowiłem uczyć się na własnych błędach, więc nie czytałem żadnego forum ani poradnika.
Jest to moja 2 rakieta jaką tworzę, poprzednia elegancko poszybowała ok 300 metrów nad ziemie, więc teraz postanowiłem podzielić się troszkę tym hobby i będą sobie tutaj postował swoje wypociny.

Wszystkie posty o rakiecie będę tagował #urodzajnarakieta

ETAP 1 - wybór materiału na kadłub

Jako materiał na kadłub użyłem rolek po folii aluminiowej. Długo szukałem odpowiedniej tuby na allegro czy w jakiś papierniczych ale ich cena lub transport są kompletnie nie opłacalne. Ogólnie trzeba zaznaczyć że jest kilka rodzajów takich tubek i tego jak mocowany jest na nich materiał. Od razu odpadają tuby z folią spożywczą, ponieważ folia ta jest nabijana na tubę co tworzy w niej dziury (przeważnie 3). Tubki z folią aluminiową mają jednak inny sposób montażu, ponieważ materiał jest do nich przyklejany, więc nie ma najmniejszego problemu by taka tubek wykorzystać ponownie.

Tuby można podzielić na dwa rodzaje. Te o rozmiarze standardowym oraz te inne. Rozmiar standardowy to tuba o średnicy 25 mm ze ścianą o grubości 2 mm i długości 300 mm. Będąc w Lidlu przypadkiem natknąłem się jednak na te lepsze folie, których tuba jest większa. Charakteryzuje się ona średnica wynoszącą 38 mm z ścianą o grubości 2 mm oraz jest tak samo długa jak standardowa. Długo się nie zastanawiałem i kupiłem 3 sztuki folii aluminiowej premium.

Początkowo chciałem ją zrobić z 2 standardowych rolek ale jak zobaczyłem te to od razu projekt wskoczył na wyższy poziom zaawansowania.
#rakieta #hobby #rakiety #modelarstwo
urodzajnaziemia - Hej rakietowe Mirki, chciałbym wam pokazać w etapach jak wygląda pr...

źródło: comment_1593422840Bbj8afOC2Ts5OnuNynhVB7.jpg

Pobierz
  • 4