•  

Tak naprawdę dopiero II tura pokaże nam, jak bardzo podzielone jest społeczeństwo w Polsce. Podejrzewam, że o wyniku zaważą setki tysięcy głosów (to wcale nie jest tak dużo, jak się wydaje) i będziemy mieli prawie 50/50. I jak żyć w tak podzielonym kraju? Jak funkcjonować wśród ludzi, którzy pałają do siebie skrajną nienawiścią? Ja już teraz nie jestem w stanie porozumieć się ze starszym pokoleniem w sprawach ekonomicznych i społecznych.

Trzeba przyznać, że największym dokonaniem PiS jest szczucie jednych obywateli na drugich i doprowadzenie do zimnej wojny domowej. Siedzimy na bombie i wybuchnie ona prędzej czy później - bez względu na wyniki głosowania za dwa tygodnie.

#wybory #wyboryprezydenckie2020 #polityka #4konserwy #neuropa

•  

@NaSmyczy tak samo ostatnio pomyślałam ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@NaSmyczy to już od dawna wiadomo, że większość Polaków jest podzielona na pis i po i jakoś żyjemy z tym faktem. Pewnie dopiero za 10-15 lat się coś zmieni

•  

@NaSmyczy: dzieł i rządź. Pis przeją większą część społeczeństwa -starych i nie wykształconych, meneli+, proletariat + wieś czyli raczej biedniejsi.. Wykształconych i dobrze zarabiających jest mniej.

•  

@Grooveer: wcześniej PiS i PO nie różnili się od siebie tak znacznie. Ludzie byli w stanie zagłosować w jednym wyborach na PiS, a w kolejnych oddać głos na PO. Teraz spora część wyborców jest fanatykami, którzy nie wyobrażają sobie zagłosować na inną opcję polityczną.

•  

@NaSmyczy: ja tam do pisowcow nie palam nienawiścią. Jest mi żal tylko ich głupoty i krotkowzrocznosci. Program 500+ odczują bowiem te właśnie dzieci w swoim doroslym życiu, jeśli nie wyjadą. I wszystkie inne rozwiązania PiS także.

•  

@NaSmyczy: Staruchy w końcu pozdychają a w młodszych pokoleniach (18-29) dominuje poparcie dla Trzaskowskiego i Bosaka, kiedyś pisowski reżim się skończy, szkoda że kraj będzie wtedy rozjebany i zadłużony na amen

•  

Ja już teraz nie jestem w stanie porozumieć się ze starszym pokoleniem w sprawach ekonomicznych i społecznych.

Szkoda nawet próbować. Trzeba poczekać aż pójdą do piachu razem ze swoim spierdoleniem.

@NaSmyczy:

I jak żyć w tak podzielonym kraju?

Normalnie. Jak każdy normalny nie-pisowski człowiek dąż do sukcesu w życiu. Sukces, bogactwo, wygryw i głosowanie na opozycję bolą ciemną masę pisiorskich nieudaczników najbardziej.

Siedzimy na bombie i wybuchnie ona prędzej czy później - bez względu na wyniki głosowania za dwa tygodnie.

No wybuchnie jak pis przejebie w końcu wybory i będzie trzask pękających dupsk.

•  

@emasele: Krytykujesz dzielenie Polaków, robiąc dokładnie to samo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Shagal: ja mogę to robić bo ja to płacę podatki i na polityków pisu i ich wyborców. Jestem płatnikiem podatków netto i to wysokich a nie beneficjentem. Z każdym dniem płacę na dzieci " somsiada". Polityk zwłaszcza pisu żyje z moich podatków,nawet nie z podatkow swoich wyborców bo oni raczej ich nie płacą albo 5 czy 10 wyborców+ / beneficjentów + płaci takie podatki jak ja. Więc sorry ale mam prawo być wkurwiony.

•  

@Shagal: nie dzielę - stwierdzam fakty. A przymykanie oczu na ten podział nic nie da.

•  

Miałem na myśli, że dopóki sami będziemy siebie wzajemnie nienawidzić, ze względu na sympatie polityczne to tak będzie zawsze. Politycy zaczęli ten podział, ale ludzie w tym trwają. Też nie rozumiem, jak ludzie mogą popierać pewne opcje polityczne, ale widocznie mają swoje powody i nic mi do tego. Trzeba zacząć od siebie, a może za jakiś czas wojna polsko-polska się skończy.

•  

@NaSmyczy: Myślałem, że ubolewasz nad tym, że kraj jest podzielony. Nie zarzuciłem Ci, że Ty dzielisz kogoś. Gwoli ścisłości, Platforma zaczęła podział. PiS się przyłączył. Pewnie się dogadali w tej sprawie tak na prawdę. Ale zarzucanie, że jedna strona jest winna to jest wspieranie tego podziału ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Porucznik_Blaze ten kraj to już jest cholernie zadłużony i obawiam się, że nikt już nie da rady go podźwignąć z dołka. Zresztą wymowne jest, że obaj kandydaci niechętnie wypowiadają się na temat gospodarki.

•  

Sukces, bogactwo, wygryw i głosowanie na opozycję bolą ciemną masę pisiorskich nieudaczników najbardziej.

@Porucznik_Blaze: niestety problem jest taki, że niestety ael to oni będą mieć możliwości prawne aby zabrać Ci to, co wypracujesz.

•  

@NaSmyczy: Nie sądzę. Spodziewałem się minimalnego zwycięstwa w II turze Trzaskowskiego czegoś w stylu 50.4 do 49.6.

Teraz dochodzę do wniosku, że w drugiej turze Duda ZMIAŻDŻY Trzaskowskiego.

- PIS ma modelowo zaangażowany elektorat który ruszy w ciemno w bój,
      - frekwencja będzie niższa niż w I turze, bo z wielu zawiedzionych ludzi zeszło ciśnienie i są zrezygnowani - ba pewno dużo NPCów od Hołownii, załamanych lewicowców od Biedronia- a to promuje PIS,
      - Bosakowa narodowa większość pójdzie do Dudy bo bliższa jest im flaga biało czerwona i orzeł, korwiniści też raczej tłumnie nie ruszą głosować na Trzaska bo wielu z nich pamięta z jak wielkim kapitałem wolnościowego gospodarczym zaczynała Platforma i jaka karykatura niszcząca kraj się stała.
      -

+: Shagal