Wpis z mikrobloga

Tak słuchając sobie #queen #nirvana #coldplay #linkinpark i wielu innych których mi się tutaj nie chce wypisywać oraz po nocnej dyskusji z ziomeczkami dochodzę do tego że #muzyka z lat <95-05 (no max 07) jest najlepsza bo wtedy muzycy nie znali gustów słuchaczy i częściej eksperymentowali niż teraz, teraz jest masówka aby jak najwięcej klików było i tworzy się albumy pod jeden utwór (dla przykładu "All the Little Lights" Passenger i takich wykonawców jest mnóstwo), kiedyś były takie zajebiste albumy gdzie każdy kawałek można było dać jako singiel (dla przykładu "Parachutes" Coldplaya albo "Nevermind" Nirvany etc). Już pomijam to że przeważnie pierwsze albumy wykonawców są najlepsze bo są oryginalni i tworzą pod siebie a nie pod słuchaczy. Samo słuchanie muzyki też zostało zepchnięte jako tło, podczas robienia czegoś (niech pierwszy rzuci kamień ten kto kładzie się w łóżku lub rozkłada fotel w samochodzie aby sobie specjalnie muzyki posłuchać i nie robi nic po za tym). Zauważyłem też że zanika słuchanie całych albumów, ja staram się słuchać albumami jak i playlistami, szukam, czytam historię zespołów, poszczególnych albumów, kawałków. Jestem ciekawy jak branża muzyczna będzie ewoluować i czy serwisy streamingowe wyprą płyty CD (oby nie, korzystam z obu opcji, uważam kupno płyty za najwyższe uznanie dla artysty). A Wy jakie macie o tym zdanie ?
#spotify #tidal #applemusic #deezer #audiovoodoo
MrPawlo112 - Tak słuchając sobie #queen #nirvana #coldplay #linkinpark i wielu innych...

źródło: comment_15934365614RQyZo3FwEpfm9CGKTzlnj.jpg

Pobierz
  • 1
@MrPawlo112: to zależy czysto od tego czego słuchasz. Mainstreamowa muzyka mocno się skomercjalizowała, to prawda, ale obecnie jest Renesans muzyki eksperymentalnej i jeszcze nigdy nie było takiego masywnego wysypu muzyki progresywnej. Problem tkwi w tym, że jest to muzyka niszowa i słabiej się sprzedaje, ale dzięki spotify zespoły grające ją mają prawo bytu. Platformy streamingowe właściwie umożliwiają rozwój muzyki. Ale wiadomo, słuchając radia lub muzyki popularnej nie da się tego odczuć,