Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Znajomy znajomego ma działający od xxx lat sklep z częściami elektronicznymi.
Na emeryturę chce iść a dzieci poszły do korpo.
I nie ma komu przekazać.

Jestem po technikum elektronicznym więc podstawową wiedzę mam. Czegoś życie mnie nauczyło więc zupełnie zielony nie jestem.

Wiem dlaczego uważam że powinienem drążyć temat. Za to nie jestem w stanie znalesc minusów zakupy takiego sklepu.

Proszę o krytykę tego pomysłu.

#elektronika #biznes
  • 15
@Sl_w_k_1: najrudniej to chyba to magazynować, bo elementów, układów, rezystorów, kondesatorów jest od #!$%@?, a musisz wydać chociażby jedną sztuke klientowi, podstawa to dobry system sortowania
@Sl_w_k_1: No więc tak, mimo iż sam jestem pasjonatem elektroniki i moim marzeniem byłoby mieć na odległość spaceru sklep elektroniczny, to mam świadomość, że jest to gatunek wymierający.
Minusy:
-ile zarobisz na gościu co przez 20 minut będzie przebierał pomiędzy jednym tranzystorem za 50gr, a drugim za 60gr;
-wszystko niestety jest w necie taniej lepiej i więcej; co przekłada się na mniejsze obroty i upierdliwość klientów (a elektronicy nie są raczej
@Sl_w_k_1: powuedzmy, ze jakies tam pojecie na temat towaru masz. A czym masz pojecie o prowadzeniu sklepu? O księgowości? O zamówieniach? O dostawach? O papierkologii? Czy chocby o obsludze kasy?
Czy to oplacalny biznes? Czy przyszlosciowy?Jaka jest sytuacja na rynku? Jakie sa koszts wynajmu lokalu? Jaki miesieczny obrót?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@olelek: "mam świadomość, że jest to gatunek wymierający."
No właśnie tego się boję że skala integracji jest coraz większa co powoduje że za jakiś czas sprzedaż rezystorów 2 kohm straci sens.
Już teraz wymienia się podzespoły a nie części.

Generalnie sklep ma swoją stronę internetową więc tutaj jest chociaż plus.
@Sl_w_k_1: nie o to chodzi, że nie kupuje się rezystorów tylko o to jak się kupuje. Wszystko idzie przez internet. Przynajmniej tak robią firmy. Klienci indywidualni to mówiąc delikatnie wrzód na zadku. Najpierw nie będzie wiedział czego chce, potem marudził czemu tak drogo a na koniec zepsuje i przyjdzie zwrócić bo "nie działa". Widziałem upadek wielu sklepów i jedyny zysk to odkupić całość hurtem i sprzedać w internecie. Jeśli trafisz na
@Sl_w_k_1: jak to jakieś duże miasto, to może mógłbyś jeszcze celować w studentów / uczniów elektroniki bazując na podejściu przeciwnym do tego z obrazka wyżej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MickM: a gdzie tych firm szukać jak ja znalesc?
Bo może mam błędne myślenie ale w pl to hobbyści albo mega korpo które kupuje bezpośrednio z Chin.
@Sl_w_k_1: i tu się mylisz, w Polsce jest dużo firm projektujących i produkujących urządzenia elektroniczne. Wybierz się na jedne drugie targi, to sam zobaczysz.


@MickM: I ze niby będzie im dostarczał komponenty pod produkcje? Chciałbym zobaczyć czy op wie chociaż co to BOM ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pan_Slon: jestem elektronik technik a kiedyś żwirem a potem światłowodami handlowałem więc pytanie jest tylko czy da się na tym zarobić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Sl_w_k_1: osobiście byłem w zeszłym roku tylko raz w elektronicznym sklepie w Poznaniu, przez ten czas ze sto razy kupiłem coś przez internet. Jak dla mnie stacjonarny elektroniczny to pomysł spóźniony o 20 lat