Wpis z mikrobloga

14 - 1 = 13

Tytuł: A co ciebie obchodzi, co myślą inni? Dalsze przypadki ciekawego człowieka.
Autor: Richard P. Feynman
Gatunek: biografia, pamiętnik
★★★★★★★★

Ciekawy zbiór listów, przemyśleń Richarda Feynmana. Większość książki książki zajmuje opis pracy komisji do spraw katastrofy promu Challenger. Jednak znalazło się nawet miejsce na wzruszające love story. Jest też nawet wątek polski co jest małym zaskoczeniem.

Rzeczy, które przykuły moją uwagę to próba wybielenia siebie gdy wygadał się dziennkarkom z tajemnic śledztwa. Jakoś tego nie kupiłem.
Kolejna drobna rzecz która mnie zdziwiła jeżeli chodzi o opinię autora to ta w której lekko krytykuję naklejki/znaczki z tyłu na samochodach infromującę o dziecku w aucie. Feynman zwrócił uwagę, że w sumie to nie dla niego to nieistotna informacja i nie wpłynie na jego spsób prowadzenia czy też nie zwiększy bezpieczeństwa. Jednak chyba Richard nie wiedział, że to nie dla niego ma być ta informacja a dla ratowników przybyłych na miejsce wypadku.

Podsumowując fajnie zasięgnąć nowych informacji jak żył i jaki miał sposób bycia. Ciekawy człowiek.

#bookmeter #czytajzwykopem
leuler - 14 - 1 = 13

Tytuł: A co ciebie obchodzi, co myślą inni? Dalsze przypadki ...

źródło: comment_1593450283mQa2JSY5Rgre2mOFZ04Inw.jpg

Pobierz