Wpis z mikrobloga

Czy to, co pokazuje zegarek #garmin jakos palone kalorie ma jakies wieksze przelozenie na rzeczywistosc? Mam tez pas mierzacy tetno, wiec pomiary tetna uwazam za wiarygodne. Chodzi o to, ze jak gram w tenis (trening - nie mecz) to spalone kalorie mam na poziomie ok 1000 w 1.5h. To jest realna liczba czy za duza? jako, ze nie ma tam tenisa jako aktywnosc to ustawiam sobie kardio. Jak cwicze silowo, mam nieco nizsze wartosci, ale trening ma inna specyfike (wiadomo), na tenisie jednak czesto pracuje na wyzszym tetnie. Jakby ktos do diagnozy potrzebowal screena to moge wrzucic, tylko napiszcie mi co was interesuje ;)
#mikrokoksy
  • 13
@kefas_safek: No ale podaj informacje o sobie wzrost wiek waga itd.

Do tego > Jak cwicze silowo, mam nieco nizsze wartosci

@kefas_safek: No tu powinieneś mieć zdecydowanie niższe wartości niż w przypadku tenisa.

Swoją drogą, ja bym się nie skupiał na tym ile KCAL spaliłeś, bo to nie ma sensu. Sens ma regularność.
Aha. No i pytanie jaki masz cel? Czy po prostu tak, o, chcesz się dowiedzieć ile +/-?
Dzięki za odpowiedź :)

No ale podaj informacje o sobie wzrost wiek waga itd.


@Estetykatopodstawa: 187cm, 91kg

Swoją drogą, ja bym się nie skupiał na tym ile KCAL spaliłeś, bo to nie ma sensu. Sens ma regularność. Aha. No i pytanie jaki masz cel? Czy po prostu tak, o, chcesz się dowiedzieć ile +/-?


Celem jest poprawia sprawności, kondycji, lepsza gra w tenisa ;) i dojście tak do 85-87kg bez robienia
@kefas_safek:

Czy to, co pokazuje zegarek garmin jakos palone kalorie ma jakies wieksze przelozenie na rzeczywistosc?


to jest estymacja. Może uciąć 50% kalorii, trafić, albo przeszacować o 100%. Często te apki pokazują kalorie brutto (to co byś spalił oddychając/leżąc + to co spaliłeś uprawiając sam sport).

jest realna liczba czy za duza?


Realna. Prawdziwa dla ciebie? Może. Nie wiemy ile ważysz, wiek, jak ten mecz wygląda- dwóch nastolatków grających na pół
@no_one6:

Nie wiemy ile ważysz, wiek, jak ten mecz wygląda


Napisałem wyżej - 187cm, 91kg, jeśli chodzi o intensywność treningu to oceniam na dużą - na pewno dużo wyższe tempo niż podczas meczu bo trener raz, że gra z kosza to dwa, robi dość "wymagające" scenariusze, gdzie tentno powyżej 160 to nic niespotykanego. Do 170 raczej rzadko dobijam.

Ilość spalanych kalorii w siłowym nie ma podejścia chyba że machasz w dziesiątkach
@kefas_safek Zawyża generalnie, bo przyjmuje tylko z tętna i ew. przebytego dystansu w czasie, a tak na prawdę jedynie miarodajnym wynikiem byłoby obliczenie spalonych kcal na podstawie wygenerowanej ilości mocy w czasie. Do tego jak grasz godzinę w tenisa to gdybyś przez godzinę leżał na łóżku też byś wydatkował energię. Więc od tej wartości odejmij swoją 1/24 BMR i do tego obniż o jakieś ~25%, to będzie jako tako realne do przyjęcia
@Poemat: Nie no w sumie to, że zegarek podaje sumę spalonych kalorii spoczynkowych + aktywnych to chyba dobrze? Trening trwa 1.5h a nie godzinę. Ogólnie chodzi mi o to, czy jak zegarek na koniec dnia pokaże mi 3500 spalonych kalorii to to jest w miarę miarodajne czy jednak brać to z mocnym przymrużeniem oka :)
@kefas_safek: Wystarczy, że porównasz siebie do osoby o takim samym wzroście i wadze ale większej masie mięśniowej i do osoby z dużo niższą masą mięśniową - zegarek tego nie rozróżni, natomiast jeden spali dużo więcej kcal niż Ty, a drugi dużo mniej ze względu na wyższe/niższe zapotrzebowanie na tlen
@kefas_safek zrobiłem przez czerwiec doświadczenie polegające na zapisywaniu wszystkich kalorii spożywanych, codziennie sprawdzanie wagi, oraz porównanie to że spalonymi kaloriami wg garmina. Zakładając że kg tłuszczu to 7000 kcal, to różnica pomiędzy tym co pokazał Garmin a to co w teorii powinienem spalić żeby tyle schudnąć różniła się o 200 kcal XD. Może przypadek może nie u mnie się sprawdza