Wpis z mikrobloga

#budownictwo #budowadomu

Hey Mircy.. ściana nośna - wejściowa do domu. Po 4rech miesiącach od remontu ze stanu deweloperskiego na ścianie pojawił się pyłek. Jakby sproszkowana farba lub jakby po szlifowaniu tak zostawić i pójść w piz...

Dodatkowo jakieś dziwne ślady zaczęły się pokazywać - jakby miejsca gdzie było szpachlowane.
Raczej błąd ekipy to nie był bo robił to mój tato ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Tym bardziej że dopiero pojawiło się to po ostatnich burzowych dniach..

Jakieś pomysły od czego lub co to może być?
źródło: comment_1593521790Pet19quacIT8oyT7UwhN44.jpg
  • 9
@joniu: miałem coś takiego od wilgoci, cieknie ci coś po ścianie, gdzieś jest mała nieszczelność, mur pije wode i wywala na farbe odkształcenia, po dłuższym czasie pokażą się placki.
@joniu: u mnie uciekało przez ściane z łazienki, okazało się że była pół milimetrowa szpara między prysznicem (płytkami) bo silikon uciekł. Wymieniono, problem rozwiązany, ściana do szlifu i malowania, ale to przed wyprowadzką ogarne.
@sorasill: u mnie jest to ściana nośna, północna strona. Nad nią jest taras który powątpiewam czy jest dobrze zaizolowany. natomiast czy ściana nie powinna być wilgotna, mokra skoro zaciąga wodę?

faktem jest że podczas czwartkowej ulewy na kostce brukowej przed ścianą była wielka kałuża ze względu na brak spadu - będzie to poprawiane w przyszłym tyg.
@joniu: założyłbym w takim wypadku że skoro była wielka kałuża, bez ilolacji to ktoś tu śmiało #!$%@?ł wodę w nagrzane i przesuszone od upału ściany, u mnie ta wilgoć była lekko widoczna bo mam (pożalsięboże lekko żółty przedpokój) wiec się odcinało jednym tonem ; ) ciężko powiedzieć czy spływa i się zatrzymuje, nie widzę tego, jednak szukałbym przyczyny na podobnej wysokości.