Wpis z mikrobloga

Potrzebuje kogoś kto zajmuje sie hodowla papryczek chilli.Mianowicie w swoich habanero zauważyłem czarny nalot w miejscu rozgałęzienia liści (pic rel) nie wiem co to może byc, a tego liście cayenne oraz habanero zjadane są jak głupie, mszycy sie wyzbyłem, lecz nie wiem co mi te liście podjada, podejrzewam pana ślimaka.jakies propozycje co to czarne może byc? Choroba odglebowa a może tak musi byc? Reszta zdjęć w komentarzu
#gownowpis #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #papryczki #sriracha #warzywa #ogrodnictwo
Szalaputka - Potrzebuje kogoś kto zajmuje sie hodowla papryczek chilli.Mianowicie w s...

źródło: comment_1593528277tPkti70PUUaLsorRS7EwGe.jpg

Pobierz
  • 18
@Szalaputka: mospilan jeśli chodzi o chemię, ale tak naprawdę to nie musisz nic robić, no chyba, że te wszystkie dziury to powstały jednego dnia :D widać rośliny ładne zielone, zdrowe, teraz ciepła dostaną to strzelą w górę i musiałbyś mieć konkretną inwazję tych szkodników żeby ci to opędzlowały ;d
@Szalaputka: żadna mrówka w PL raczej nie gryzie liści, co najwyżej mogą łazić po roślinach w poszukiwaniu mszyc, które sobie hodują specjalnie dla spadzi, w zamian bronią mszyce przed drapieżnikami takimi jak na przykład skorki pospolite (bo o te szczypawice Ci chyba chodzi? one też nie gryzą roślin, a polują na szkodniki np. mszyce, gąsienice itp.)
Także jeśli zauważyłeś u siebie skorki to one odwalą robotę za Ciebie ;)