Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #ford #samochody #mechanikasamochodowa
Ludki wykopowe mam zamiar zamienić moją Yariskę 1 (kup Toyotę mówili, jest bezawaryjna mówili..) na Forda Fusion, jakaś wczesna generacja, ale polift. Strasznie mi się podoba ten samochód - taka "Fuzja", niby brzydka, ale ładna. Niby 4x4, ale jednak nie :D Może ktoś coś napisać na temat tego auta z własnego doświadczenia? Ogólnie zdarza mi się jeździć Fordem Focusem MK2 1.6 tdci i to bardzo udany egzemplarz.
  • 22
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sakad: prekursor dzisiejszych crossoverow, po prostu wyższa fiesta mk6, środek identyczny, silniki identyczne. Jak dobrze kojarzę to ten 1.6 tdci też tam był.
@Sakad: ot, taka podniesiona fiesta
wujek takiego miał przez dobrych kilka lat, samochód sobie chwalił ale jak przystało na forda zjadła go rdza
ogólnie fajne auto, mechanicznie proste i przyjazne tak dla mechanika jak i kierowcy, trwałe i dość pojemne jak na swoje gabaryty
szukaj benzyny 1.6, fusion jest lekki więc te 100 koni zrobi odpowiednią robotę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sakad: @Pangia: no i apropo rdzy to ja się nie zgodzę, moja fiesta z 2007 roku jak sprzedawałem w marcu, nigdzie nie miała nawet delikatnego nalotu

1.25 też dobry silnik, mocowo szału nie robi ale jeździ, a w konstruowaniu maczala palce Yamaha ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@vargemp: cała rodzina tych silników była robiona przy współpracy z yamahą a 1.25 akurat zbiera najsłabsze opinie bo przy swojej teoretycznie nie najgorszej mocy (75 km) jest subiektywnie słaby i obiektywnie paliwożerny

co do rdzy to zależy od tego jak kto dba, wiadomo że #!$%@? szoferowi to nawet audi 80 zgnije
@Sakad: taka nadmuchana Fiesta Mk6(?). Mniejsze autko od Focusa Mk2. Najgorsze jest to, że w ogóle nie skręca tak jak Fiesta. Robi to jak furmanka na targu w Łowiczu. Ja jak wsiadłem do tego auta to banią w podsufitkę uderzyłem, a 180cm. Trzeba fotel na maksa wywindować do góry by jakiś obrys auta poczuć.Najgorsze jest to jak musisz stanąć 1,5 długości od linii zatrzymania na skrzyżowaniu,żeby maksymalnie do przodu się nie
@trzaichlac69: W zasadzie chodziło o to, żeby było to auto mniejsze od Foki. Focus mk2 kombi to jednak landara, a ja jednak wolałam mniejsze :) Ale bardzo dziękuję za obszerną opinię :)
@Sakad zgadzam się z wypowiedzią @trzaichlac69, ten samochód jest okropny w prowadzeniu i bardzo niewygodnie się nim jeździ :( ponadto rdzewieje na potęgę. Nie mówię tego by obrazić Twój wybór tylko pomoc w uniknięciu wpakowania się w słaby samochód.
@Sakad: mam fusiona 1,4 z 2005r. Blacha zdrowa, w zeszłym roku robiłem konserwację podwozia, mechanicznie nie jest jakoś skomplikowany do naprawy. Wszyscy piszą że ma krótkie siedziska w przednich fotelach i że na długich trasach to trochę niewygodne, ja tam nie narzekam. Można się przyczepić do jakości plastików.
@Sakad: najdłuższą trasę jaką zrobiłem to jakieś 200km i nic mi nie było. Głównie jeżdżę po mieście i okolicy, jakoś nie odczuwam tego krótkiego siedziska o którym piszą w internetach. Jasne że są wygodniejsze ale są też takie gdzie siedzi się jak na taborecie. Najlepiej samemu sprawdzić. Brakuje mi oparcia dla lewej stopy, niektóre auta to mają tu tego nie dali. Prowadzi się dobrze, dobra widoczność do tyłu, nie wiem czy