Wpis z mikrobloga

Otrzymałem wyrok z rygorem natychmiastowej wykonalności i chciałbym od razu przekazać sprawe do komornika. Moje pytanie brzmi jak wybrać takiego komornika? Wyrok jest z sądu w Olsztynie a dłużnik ma siedzibę w Olecku. Czy mogę przekazać sprawę do komornika z Olsztyna?
#komornik
  • 3
@Roys_Loys: Jeżeli dług da się wyegzekwować samym zajęciem konta dłużnika, to możesz. A jeżeli trzeba "windykacji terenowej", to z Olsztyna raczej nie będzie się chciało mu jeździć - rozumiem że majątek dłużnika jest w Olecku?
@KazPL: tak, jest to spora firma, a kwota jest stosunkowo mała więc myśle zajęcie konta by wystarczyło. Chociaż z drugiej strony mogą też stosować jakieś zagrywki w celu uniknięcia zajęcia konta i ostatecznie komornik będzie musiał wybrać się osobiście, a nie chce już do tego dokładać ze swoich pieniędzy.
a nie chce już do tego dokładać ze swoich pieniędzy


@Roys_Loys: Koszty komornicze pokrywa dłużnik, im doliczą do rachunku. Bardziej myślałem żebyś w miarę sprawnie odzyskał pieniądze. Jeżeli kwota jest mała, to tym bardziej nie będzie się chciało komornikowi czy asesorom jechać tyle km, oni żyją "z procentu" od ściągniętej kasy... spora firma raczej nie ucieknie z kontami czy majątkiem - jak chcesz, zaryzykuj i daj do Olsztyna, pewnie ściągną im