Wpis z mikrobloga

@SmokSmog: Obawiam się, że się mylisz. Jutro otwarcie neutralne / pół procenta na plus, w ciągu sesji powolny marsz na 1800, zamknięcie ok 1805. W USA jutro odpał i euforia po sforsowaniu 3150, Nasdaq zamknięcie na nowych ATH. W związku z tym w piątek GPW otwiera się 3-procentową luką w górę na 1850 i w ciągu sesji dochodzi do niemal 1900, zaliczając jedną z najlepszych sesji w tym roku. Przyszły tydzień
@SmokSmog: zależy co się w weeknd wydarzy, jak nic to pewnie w nastenym tygodniu odrabianie strat, chociaż ciekawi mnie ile jeszcze tę hosse pociągną. W zasadzie to tylko ameryka rośnie, inne indeksy jakoś ledwo co drgną albo nawet dół jak u nas na WIG20. Sezon wynikowy się zbliża, IMO to grubas ubiera właśnie rpzed wynikami na tej górce, a po wynikach odbierze dużo taniej.
@spinor: tylko wszyscy wiedzą że wyniki będą złe i to musi być częściowo w cenie. Jeżeli jednak wyniki byłyby lepsze niż oczekiwane - załóżmy taki Amrest już tu poruszamy choćby dzisiaj to wtedy byłby odpal od razu, a przecenę mamy teraz. No ale to moje lamerskie domysły oczywiście. Dla mnie wielka niewiadoma na pewno są banki - tutaj może być masakra i to bez perspektyw na szybkie wyjścia z marazmu.
@Sabarolus: wynikii może i są w cenach, ale tez nie do końca patrz ostatnie wyniki Nike, dużo gorsze od oczekiwań i spadek kursu prawie 10%. Poza wynikami ważny jest też guidance, czyli jak spółki oceniają prognozy na przyszłość. Po wynikach znacznie pogorszy się P/E i inne wskaźniki, na CNBC będą straszyli wskaźnikami gorszymi niż podczas bańki w 2000 r. oraz ogrommym przewartościowaniem, więc ludzie mogą się wystraszyć.
@SmokSmog: myślę że DJI Dow Jones znów zanurkuje do 25000. Nie wygląda to dobrze. Trzeba zawsze odczekać - 2 - 3 dni i wtedy widać jaka rysuje się formacja. MACD się przeciął od góry już. Myślę że czeka nas jeszcze 2 tygodnie zjazdu w dół. 29 IV do 13 V - będziemy mieli powtórkę.