Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vCertus: będziesz przepalał ścieżki i elementy. Do normalnego lutowania 60W to dość, wszystko więcej jest potrzebne dopiero gdy masz dużą masę termiczna do połączenia.
@vCertus: Jak ze wszystkim, odpowiedź brzmi "to zależy". Zwykła lutownica 120W bez termostatu to jest bardziej do lutowania rur itp. Ale jeżeli lutownica ma regulator utrzymujący stałą temperaturę to całkiem inna sprawa, nawet niektóre dość niewielkie lutownice do lutowania elektroniki mogą mieć taką moc.
@jasonfly: @wykopowynoob: szukam czegoś za 100zł do nauki esp8826 i żeby polutować jakieś mikrokontrolery lub większe elementy SMD. Nie liczę na serwisowanie telefonów z takim sprzętem.

Wiem, że do nauki wystarczy płytka prototypowa ale chce się też oswoić z lutownicą. Jeżeli mi się nie spodoba to wyrzucę ją w kont.

Myślałem o tym żeby przekroczyć budżet o te 50zł i kupić bakon 950d t12
ale wtedy groty też podrożeją i
@vCertus: lutownica to nie jest jakaś technologia nasa, wystarczy żeby trzymała ustawioną temperaturę i będzie lutowała ok, pewnie nawet ta za 100zł spokojnie da radę. A jak sobie dopłacisz to masz po prostu lepszy komfort dzięki szybkiemu rozgrzewaniu, trybowi standby, auto off, boost i automatycznemu wybudzaniu przy podnoszeniu kolby. Sam sobie odpowiedz czy Ci to potrzebne.

Ta wep wygląda ergonomiczniej i fajnie że jest podstawka, a ten bakon bez fajerwerków, ale
@Analityk: fajne, zachowam sobie na przyszłość bo teraz nie mam nawet do czego podłączyć grota :P chyba wezme tego wep'a ze względu na cene tylko trochę się obawiam, że do smd może być zbyt uciążliwy jeżeli chodzi o podgrzewanie i utrzymanie temperatury
@vCertus: Jakby kogoś zainteresowało to wybrałem 60 watową stacje yihua 936 z grotem T-I i chińskimi badylami do otwierania elektroniki. Całość za 70zł (xd). Dodatkowo dokupiłem grot T-1.6D i mam nadzieje, że nic nie wybuchnie po podłączeniu.

W przyszłości może pomyślę nad czymś lepszym.