Wpis z mikrobloga

Przy okazji wyborów wiele na wykopie się mówi, że młodzi wyborcy są mądrzejsi (bardziej liberalni, otwarci, progresywni) niż starsi i dlatego rzadziej głosują na PiS, a gdy ostatnio sobie wyszukałem research na temat stosunku Polaków do imigrantów z Ukrainy, to znalazłem taką tabelę jak poniżej z podziałem na wiek i wychodzi z niej, że to właśnie młodzi w wieku 18-24 lat są najbardziej ksenofobiczni, a zaraz za nimi grupa 25-34 lat, przy czym grupa 55+ jest wyraźnie bardziej otwarta na Ukraińców niż najmłodsi.

I teraz moje pytanie: z czego według Was to wynika? Może młodzi wyborcy wcale nie są dużo mądrzejsi od wyborców w podeszłym wieku? Moje pierwsza myśl i wytłumaczenie tego zjawiska to nadreprezentacja wyborców Konfederacji wśród wyborców w wieku 18-24 lat, a co za tym idzie, wielu narodowców z gwoździem wbitym tak głęboko w mózg, że nie wyobrażają sobie mieć nawet znajomego Ukraińca, a co dopiero szefa, ale chciałem też poznać Wasze opinie.

Research wzięty stąd: http://fnope.org.pl/dokumenty/2019/03/Stosunek%20Polak%C3%B3w%20do%20Ukrai%C5%84c%C3%B3w_Havas%20Media%20Group.pdf

#polityka #neuropa #4konserwy #pytanie #wybory #ukraina
azen2 - Przy okazji wyborów wiele na wykopie się mówi, że młodzi wyborcy są mądrzejsi...

źródło: comment_1593673405s5SnDoim8ca85NUJzQ327m.jpg

Pobierz
  • 11
@azen2: Też to jest dla mnie mało zrozumiałe, przecież Ukraińcy są Polakom relatywnie bliscy kulturowo i wbrew temu co wielu mówi mentalność też jest podobna chociaż bardziej przypomina naszą sprzed kilkunastu lat. Też sądzę, że to głównie nadreprezentacja wyborców Bosaka czy też Konfederacji i jednak sporej części młodych wyborców PiS zwłaszcza z małych miast.
Plus widac, ze mlodziez jest tolerancyjna, bo nie ma zadnych problemow, zeby Ukrainiec/Ukrainka byli ich sasiadami.


@niezdiagnozowany: Co ty wymyślasz?
W każdej kategorii młodzież wypada gorzej niż starsi.
Nawet w takiej bzdurze jak "sąsiad", a młodzież ma sąsiadów w dupie, 30% "nie zgodziłoby się aby".
@azen2: ci najmłodsi mało jeszcze w życiu widzieli, może im się wydaje że obcokrajowiec to niewiadomo co, albo myślą że wszyscy Ukraińcy są jak z Wołynia, bo żadnego w życiu nie spotkali.
Inna sprawa w ostatnich latach była duża nagonka na Ukraińców, tak jak pewnie i na Ukrainie na Polaków. Z tego co pamiętam wcześniej tego nie było. Eskalacją tego było wojna na Krymie.
Przy okazji wyborów wiele na wykopie się mówi, że młodzi wyborcy są mądrzejsi (bardziej liberalni, otwarci, progresywni) niż starsi i dlatego rzadziej głosują na PiS


@azen2:

Mała uwaga - głosowanie na konkretną partię nie stanowi o mądrości :D

I oczywiście że młodzi nie są bardziej otwarci, tolerancyjni, liberalni.

To znaczy są... Ale WYŁĄCZNIE młode kobiety.

Młodzi mężczyźni stali się fantastycznym przykładem ideologicznej hipokryzji. I każdego dnia muszą się zmagać z dysonansem
@azen2: @graf_zero: @Bonaparte_34:

niechęć do ukraińców rośnie od 2014 kiedy zaczęli zalewać polskie uczelnie, sam studiuję z paroma ukraińcami którzy mają osobne kolejki do rekrutacji na podstawie swojej matury,mają już miejsca na kierunkach których i tak nie mogą zająć polacy

problemy zaczynają się już 1 października
- ukraińcy po 11 latach edukacji, polacy po 12

- ukraińcy zaczynają studia w wieku 16 lat ponieważ do podstawówki idą jako 6