Wpis z mikrobloga

@CZARNYCZAREK: który bóg? Ten, który jest akurat popularny w naszej części świata/kulturze/czasach w których żyjemy/rodzinie/kręgu znajomych( ͡° ͜ʖ ͡°) Przemyślcie sobie ile już było wymyślonych przyjaciół(bogów) do tej pory na świecie. Ile z nich nie dotrwało do dzisiaj. Ilu z nich miało wyznawców, którzy składali w ofierze zwierzęta, jedzenie i innych ludźi!( ͡° ͜ʖ ͡°) Oni byli tak samo przekonani, że ich bóg
@ewaaaxxx: bo zazwyczaj stwierdzenie "bóg nie istnieje" oznacza w skrócie "na podstawie dostępnych dowodów przedstawionych bóg nie istnieje lub nie manifestuje się w zauważalny sposób, co w praktyce nie jest odróżnialne od jego nieistnienia". Tak samo jak błędem logicznym będzie stwierdzenie "jednorożce nie istnieją". Lecz w życiu codziennym nie operujemy prawdami absolutnymi, więc nie trzeba tego specjalnie rozwijać.
Masz jakiś problem z tym co ludzie robią ze swoimi pieniędzmi? Lubisz ludziom zaglądać do portfela?


@ewaaaxxx: nie mam żadnego problemu XD po to jest #!$%@? sekcja komentarzy żebym sobie mógł komentować co mi się podoba, mogę rozmawiać o tym kto gdzie jedzie na wakacje mogę i rozmawiać o tym na co pieniądze wydaje. Ale widzę już kogoś zapiekło że ktoś ma czelność skomentowac bogactwo jakiegoś szamana...
@ewaaaxxx: taka jak w Niemczech. Wybierasz, na jaką organizację chcesz płacić. Kościół Judaistyczny by sobie fundował z tego muzeum.
Do tego z 320 mln zł na to muzeum:
- Stowarzyszenie Żydowski Instytut Historyczny, dzięki wsparciu ponad 500 darczyńców z całego świata[33], przekazało w ciągu 15 lat 140 milionów złotych
- Kolejne 20 milionów złotych SŻIH przeznaczyło na działalność muzeum
- Po 90 mln złotych przekazały: miasto stołeczne Warszawa oraz Ministerstwo Kultury