Wpis z mikrobloga

To co sie dzieje ostatnio na swiecie przerasta moje zdumienie, ze az tutaj sie krotko wypowiem.

Powiedzcie, czy wy tez zauwazacie jaki ten swiat jest nielogiczny???
Dodatkowo w wielu postepowaniach brak jest jakiejkolwiek zaleznosci!

Kiedys rozmawialem z kolega odnosnie wyborow i tego kto powinien glosowac. Na poczatku nie bylem pewien, ale faktycznie Przemek miales racje (Tutaj pozdrowienia, moze przeczytasz moje wypociny).

Logcznie na to patrzac:
1. Placisz podatki, to masz prawo glosu. Utrzymujesz rzadzacych, to masz prao ich wybierac oraz krytykowac. Tym samym zamykane sa usta tym co siedza za granica i jak wybory ida, to sobie o swoim panstwie przypominaja oraz tym to nie placa do wspolnego wora (nie placa podatkow).
2. Nie placisz podatkow, a zyjesz na koszt panstwa, to siedz spokojnie i ciesz sie. Podnosisz reke (protestujesz) na panstwo, jak najbardziej masz do tego prawo, ale tracisz socjal.

Dwie proste zaleznosci, ktore wiele by uregolowaly lub po nich wiele by sie samo uregolowalo.

Tak rozmawiajac w pracy (tutaj chce dodac, ze sam znajduje sie poza granicami Polski i wybaczcie brak polskich znakow) z ludzmi wielu narodowosci, coraz to slysze, ze wielu sie nie interesuje polityka lub nie maj czasu sie nia zajmowac, bo PRACUJA!!!

Moj wpis odnosi sie nie tylko do Polski, ale takze do wiekszosci krajow na swiecie.

Jeszcze jedna dygresja.
Jak czlowiek nie ma pracy i mnostwo czasu, to zaczyna sie zastanawiac. Czesto takze rozdrabniac w swoich przemysleniach, co moim zdaniem nie zawsze sie dobrze konczy.

Ehhh to by bylo na tyle co mialem do napisania. Napszcie co tym myslicie.
Zataguje to jako #polityka bo w gruncie rzeczy o to tutaj sie rozchodzi...
  • 2
Hm... raczej bym od fantazji abstrachował.

Chodzilo mi tu o wolne przemyslenia i o niedociagniecia, ktore byc moze moje owe przemyslenia zawieraja.

Widzisz, zauważyłeś i to bardzo słusznie problematykę, którą mój wpis zawiera.

Jak wiadomo, nie ma idealnego systemu rządzenia państwem (jak i firmą), który byłby idealny. Jednakże potrzebne nam wszystkim konkretne, proste i przejrzyste zasady, ktore nam w zyciu ułatwią.

Im prostsze przepisy tym szybszy rozwój danego państwa, regionu...

W teorii