Wpis z mikrobloga

Waham się między kupnem nowego auta a kupnem auta 1-2 rocznego na gwarancji. Zauważyłem, że używane auta sprzedawane w autoryzowanych salonach często mają bardzo niski przebieg, rzędu 10-20k km.

Czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, skąd takie auta biorą się na rynku wtórnym? Kto i dlaczego pozbywałby się ich po tak minimalnej eksploatacji, szczególnie biorąc pod uwagę nieproporcjonalnie duży spadek wartości?

#samochody #motoryzacja #samochodyuzywane
  • 13
@lab_rat: Biora sie jak wyzej kolega napisal + czesc jest na tyle zamozna ze spokojnie moze sobie na to pozwolic, bo tak.

Zakup takiego auta jest zwykle bardzo oplacaly i rozsadny.

Przywilej napierdzenia w fotel jakos pierwszy jest dosc drogi. I ja na przyklad za kilkadzieisat tysiecy upustu jestem w stanie pierdziec jako drugi. ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@lab_rat: są ludzie którzy mało jeżdzą, a stać ich na nowe auto co 2 lata. Mają takie zarobki, że chcą brać nowy leasing żeby choć troche mniej podatków płacić. Często też nie chcą "starego" auta bo to strata czasu z serwisem, albo po prostu lubią odmiane.
IMO takie osoby powinny brać wynajem długoterminowy ale wydaje mi się że nadal jest taka grupa ludzi.

Plus oczywiście to co przedmówca napisał.
@lab_rat: mi się ostatnio trafił egzemplarz 8 miesięczny z przebiegiem 7k; kupiłem od pracownika salonu, który auto z kolei kupił z dużym upustem pracowniczym :)
@lab_rat: Ja ci to lepiej wyłoże bo trochę w tym siedziałem ostatnio.

1. Czy kupić nówkę czy 1-2 roczne auto na gwarancji?

Oczywiście że najlepiej jest kupować używane. Nówka jest sensowna tylko wtedy gdy chcesz konkretną konfigurację i nie żal ci na to kasy, albo np auto sportowe, które może być drogie w utrzymaniu (jak mój i30N) ALBO gdy kupujesz poprzedni rocznik z dobrym rabatem.

Beemki średnio sprzedają się z rabatem
@LeonMoczydupa otomoto. Ogłoszenia śledziłem 6 miesięcy i trafiło się fajne (dzwoniłem w dniu publikacji). Szybka weryfikacja kwitów i umówiłem się na spotkanie. Auto praktycznie nówka a cenowo ten sam egzemplarz z salonu kosztowałaby z 15 k więcej po upustach.
@lab_rat: Wbij na grupę fb https://www.facebook.com/groups/leasingi/ Tam są ludzie którzy są brokerami i pomogą ci znaleźć coś ciekawego.

Broker to po prostu pośrednik. Cześć z nich zaczynała jako specjaliści od finansowania zakupu aut w bankach i dalej tak robi, a cześć poszła na swoje gdy wypracowali rabaty w markach na swoje nazwisko.

Wejdź na grupę, napisz co byś chciał kupić albo lepiej przedstaw konkretną ofertę z otomoto lub konfigurację nowego i
@lab_rat na auta demonstruje dostaniesz gorszą ofertę niż na nowe to po pierwsze, a po drugie zdecydowanie odradzam takie auta. Większość tych aut przejechałem te 5-10 tys na krótkich dystansach, na zimnym silniku i nikt o nie nie dbał
@lab_rat miało być "demonstracyjne". U VW i Skody można dostać większe rabaty na auto nowe/niezarejestrowane. No i gwarancja też leci z pierwszym dniem rejestracji. Zamów sobie teraz auto, skonfigurowane pod siebie i odbierzesz na koniec roku jak będzie wyprzedaż rocznika.