Wpis z mikrobloga

Chciałbym zgłosić do swojego ubezpieczyciela szkodę z AC. Klasyczny przypadek, zarysowałem bok auta wyjeżdżając z garażu - na bank będzie malowanie 2 elementów. Nigdy nie korzystałem jeszcze z AC - są jakieś haczyki, których ubezpieczyciel może się przyczepić i nie chcieć pokryć kosztów napraw?

#ac #oc #leasing #samochody #motoryzacja #ubezpieczenia
  • 9
@BShKF: Wszystko zależy od dokładnego zakresu Twojego AC. Pamiętaj jednak, że w przypadku AC ubezpieczyciele dają zwykle mało czasu na zgłoszenie szkody, więc nie zwlekaj z poinformowaniem towarzystwa o zdarzeniu.
@Ubea_pl @emmwuu: Auto którego sprawa dotyczy jest w leasingu, więc ubezpieczenie jest raczej "grube" w PZU, na bank jest naprawa bezgotówkowa w ASO.
Tak przypuszczałem, że lepiej nie zwlekać ze zgłoszeniem tej szkody. Są jeszcze jakieś kruczki tego typu? Otwarcie mówić, że to ja jestem sprawcą szkody?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@BShKF: protip znajdź zakład blacharski który ogarnie naprawę bezgotówkowa z twoją ubezpieczalnia, zgłaszasz szkodę do ubezpieczalni i od razu upoważnienie do naprawy bezgotówkowej, oddajesz do warsztatu i tyle Cię to interesuje.