Wpis z mikrobloga

Czym Hulajnoga elektryczna różni się od roweru, że rowerem można jeździć po ulicy, a taką hulajnogą elektryczną nie?
Rowerem nie można jeździć po chodniku, ale hulajnogą elektryczną już można xD?

1. Hulajnoga elektryczna ma światło stopu, rower nie ma.
2. Rozpędza się do 30km/h- pokażcie mi przeciętnego rowerzystę który jest w stanie jechać z taką prędkością po ulicach/ pod górkę- to ja robiąc trening interwałowy z trudem osiągałem średnią 30km/h...
Hulajnogami można jeździć po ulicach gdzie jest ograniczenie tylko do 30km/h, WTF?
Szczerze? Bardziej denerwujący dla mnie jest rowerzysta na drodze jak taka hulajnoga, która jedzie stałą prędkością i jest węższa niż rower.
Starsze osoby #!$%@?ą na ulicę bo nie można jeździć rowerami po chodniku - takie osoby w ogóle jeżdżą 10km/h xD
Przynajmniej osoby które mają prawo jazdy, wg mnie powinny móc poruszać się po drogach- przynajmniej tych miejskich gdzie ograniczenie jest do 50km/h, a nie do 30 -.-

Co za przepisy, ja prdle () Przecież Ci ludzie co to wymyślili to są oderwani od rzeczywistości.
I w przypadku braku drogi rowerowej, albo ograniczenia do 30km/h, taki hulajnogowiec ma jechać chodnikiem... toż to 3x większe zagrożenie stworzy jadąc takim chodnikiem, nie mówiąc już o stanie chodników w Polsce....
#polska
#policja
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaelix92: prawo o ruchu drogowym:

Rower to: „ pojazd o szerokości nieprzekraczającej 0,9 m poruszany siłą mięśni osoby jadącej tym pojazdem; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny zasilany prądem o napięciu nie wyższym niż 48 V o znamionowej mocy ciągłej nie większej niż 250 W, którego moc wyjściowa zmniejsza się stopniowo i spada do zera po przekroczeniu prędkości 25 km/h”.

Hulajnoga nie pasuje.

Przecież Ci
@ryhu: Hulajnoga pasuje, bez zasilania elektrycznego możesz ją zasilać siłą własnych mięśni, a na odpowiednim modzie (w zależności od hulajnogi), masz ograniczenia prędkości, do 15km/h, do 25km/h i do 30km/h (w moim przypadku).
@shaelix92: Jak wyżej, bo przepisy na to nie pozwalają. A w praktyce nikt poważny nie wprowadzi przepisu, że można jeździć hulajnogą elektryczną po ulicy jeżeli posiada się prawo jazdy ponieważ w praktyce byłoby to trudne do respektowania. Ot taki bubel prawny. Więc jest duża szansa, że nasz kochany rząd coś takiego wprowadzi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaelix92: no i wg interpretacji jadąc hulajnogą jesteś... pieszym. A pieszy powinien #!$%@?ć chodnikiem.

BTW są hulajnogi, które lecą 70km/h, obczaj na yt "janobike"
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@shaelix92: no, pasuje jak ulał, zwłaszcza ta część o pedałach xD

; rower może być wyposażony w uruchamiany naciskiem na pedały pomocniczy napęd elektryczny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@shaelix92: tak, hulajnogą możesz jechać po chodniku najebny

"W świetle obowiązujących przepisów, nikt nie zabrania osobom nietrzeźwym użytkowania tych szlaków. Warto jednak pamiętać, że elektryczne hulajnogi potrafią mknąć z prędkością 25-30 km/h, nie mają wymogu rejestracji i posiadania polisy OC. Czy ich użytkownicy są zatem bezkarni?

Sytuacja przedstawia się dla użytkownika korzystnie do momentu, gdy przestrzega ogólnie pojętych norm społecznych. Jeśli zaczyna siać zgorszenie lub zaczyna zagrażać zdrowiu i życiu swojemu