Wpis z mikrobloga

@ImperatorPL: Palety, powoli rozwijająca sie infrastruktura jak szkoły, przedkszkola i żlobki (patrz nowe osiedle na 30tys ludzi na Bemowie bez zaplanowanej infrastruktury, tereny zielone zaplanowane na 1.5% powierzchni), brak jendoznacznego odciecia sie od afery reprywatyzacyjnej, Skra Warszawa, zarzadzenie kryzysowe podczas awarii Czajki itp. Wydaje mi sie że ludzie głosują przeciw PIS, a nie za Trzaskowskim.
A wiekszosć głosuje przeciw dudzie a nie na niego.


@varmiok: I tak sie statystycznie zlozylo ze ta wiekszosc glosujaca przeciw dudzie a nie na trzaska dala trzaskowi 47% a osmiu pozostalym kandydatom w sumie 23%. Albo statystyka przestala na chwile dzialac albo to tak nie do konca jak mowisz :P
@dumbas: Ale to jak to w koncu jest? Prezydent ma uprawnienia dyktatorskie i wszystko co sobie wymysli musi byc zrobione? Jesli tak to z czystym sumieniem mozna wtedy prezydenta punktowac.

Jesli natomiast jest tak ze istnieje jakas rada miasta ktora moze przeglosowac/odrzucac wnioski przydenta i wnioskowac swoje-i j potem przyjmowac to nadal chcsz rozliczac prezydenta?

Trzeba by ustalic co tn prezydent tak naprawde moze i wtedy punktowac
@ImperatorPL: współpracuje z ruchami miejskimi z wad, tak nie wyróżnia się za bardzo od HGW.

Palety, powoli rozwijająca sie infrastruktura jak szkoły, przedkszkola i żlobki (patrz nowe osiedle na 30tys ludzi na Bemowie bez zaplanowanej infrastruktury,


@dumbas: tak zawsze będzie na nowych osiedlach.
Te zawsze rozwijają się szybciej niż infrastruktura.
Zazwyczaj takie mieszkania są tańsze ze względu na brak infrastruktury.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ImperatorPL: uważam, że jako prezydent Warszawy nie robi zbyt wiele dla miasta. To od początku miała być dla niego trampolina do pałacu prezydenckiego, więc w sumie to nie jest dziwne, że nie chce podejmować odważnych decyzji. Niestety przez to poziom życia w mieście się IMO pogarsza.
@ImperatorPL: setki milionów skardzionych w nieruchomosciach, wiele lat brak zagospodarowania przestrzennego, wycofanie srodkow z fundacji pomagajcym inwalidom i przekazanie lgbt, inwestycje HGW juz po 2-3 latach zaczynaja wygladac jak rozpadajce sie torfowiska, handel mieszkaniami socjalnymi.

w takim miescie jak wwa nie trudno zarzadzac, bo inwestycji zagranicznych jest multum
@gorzki99: Już kiedyś odpowiadałem na podobne pytanie, w Warszawie bardzo przyjemnie się mieszka. Jest tu jeden z najlepszych transportów miejskich jakie znam, rowerki, dużo zieleni, wszystko jest ogarnięte i zadbane. Nawet głupia apka 19115 powoduje, że możesz z łatwością sam wpływać na zmiany w mieście. I znowu użyję tego samego porównania - polityka ciepłej wody w kranie, bez jakichś szczególnych rewelacji, po prostu miasto przyjazne ludziom.
@Precypitat: no spoko tylko ile realnie ma do tego prezydent? Ja tez na zbiorkoma nie narzekam za bardzo (kzk gop)
parki itp tez ladnie ogarniaja w okolicy-w sumie nie ma zle. Tylko nie jestem w stanie okreslic ile w tym zaslugi prezydenta mojego miasta a ile radnych ktorzy glosuja ustawy