Wpis z mikrobloga

PS. nie T480s nie ma podjazdu jeśli chodzi o moc bo dual channel jest możliwy tylko w configu 16GB 2133MHz a max ram osiągamy przy użyciu 1x32GB które kosztują chore pieniądze.
@HachiRoku: ja planuję nie długim czasie zrobić moda z klawiaturą od X220 do X230. Owszem pod względem wydajności dużo nie zyskam, ale brakuje mi USB 3, a podobno karty na express card są o kant dupy potłuc
@a231: a co byś wsadził? Z chłodzeniem od wersji z MX150 i undervoltingu i5-8350u ciągnie non stop bez throttlingu. Ten cpu w cinebench r15 bije i7-4712HQ, i5-6440HQ i i5-7300HQ mając 2,5-3x mniejsze TDP. Przy wadze trochę ponad 1,5kg. W sumie szkoda tylko, że złącze ładowania to nie TB3 (w sensie drugie) i że nie ma jeszcze USB-C do ładowania z drugiej strony :(
@Baero: no bez USB 3.0 trochę słabo. No akurat między Sany a Ivy jest skok i to chyba większy niż między 4th a 5th gen. Zastanów się czy nie czas przyzwyczaić się do klawiatury wyspowej i celować w x250 albo i x260.
@HachiRoku: miałem akurat X250 przez jakiś czas, ciężko mi było się przestawić, a zraziłem się do niej głównie przez to, że spacja nie działała za każdym razem przy samym rancie, do czego się przyzwyczaiłem w X220.
O takich modach całej płyty nawet przez jakiś czas myślałem, ale słaba dostępność jest tego
możliwości wpakowania klawiatury z T25


@HachiRoku: przez 7 lat używałem T61 i klawiatura wydawała mi się najlepsza na świecie, dłuuuugo nie mogłem się przestawić na wyspową. Ale po przyzwyczajeniu się do niej, ostatnio jak odkopałem t61 i probowałem pisać to mi się dziwna wydawała