Wpis z mikrobloga

@L3stko: No dostaje. I jaki ma to związek z ratowaniem firm w ramach pomocy publicznej? Już pomijam, że nazwanie 30k pensji w zarządzie "obscenicznie wysoką" to objaw upośledzenia umysłowego.
@KentoIma: jeżeli 20k to jest obscenicznie wysoka pensja w Polsce to wiedz, że w tym kraju jest źle. Żeby nie było, od lewej strony polityki jest mi jak najdalej ale po prostu żeby można to było połączyć z tą pensją to tam brakuje jednego zera na końcu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: fejkiem są Twoje sugestie, bo pieniądze te w ten sposób są przekazywane na kampanie partii, nie mogli ich przekazać be, pośrednio, weź poszukaj informacji na jakiś temat zanim za zniesz propagandę uprawiać.
@vind: już czytałem i ich wyjaśnienia nie pokrywają się z datami. Zostali wyjaśnieni przez - nomen omen - TVP.info.

Wybory w 2019 odbyły się 13.X, więc kasa z grudnia nie mogła zostać na nią wpłacona. Nawet jeśli, to limit wynosił 56.250. W prezydenckich z 2020 limit to 39.000, Gdzie pozostałe pieniądze z 200.000? Chyba gdzieś zgubiliście co najmniej 140k od łba


https://www.tvp.info/48791017/wielkie-zarobki-w-zarzadzie-partii-razem-jest-wyjasnienie-partii-chyba-gdzies-zgubiliscie-co-najmniej-140-tysiecy-od-lba-wieszwiecej
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: limit dla kandydatów na posłów itp to 45-krotnosc minimalnej czyli ponad 100 tysięcy. Przed opodatkowaniem jest to ok 140 i tyle też z tej kwoty ubywało na te cele. Powoływanie się na TVP które kłamstwa wrzuca w cudzysłów żeby ich nie oskarżono xD
@vind: nie o wysokość wpłat tu idzie a o daty. Komitet nie może przyjmować wpłat po wyborach a np. Zandberg w oświadczeniu z rozpoczęcia kadencji zeznał, że do 11 listopada zarobił w partii 49 252, 94 zł. Później w grudniu ta kwota urosła do 199 tys. Jak słusznie zauważył Otoka-Frąckiewicz kasa z grudnia nie mogła zostać wpłacona na kampanię z października. Łykasz ich pokrętne tłumaczenia jak dziecko.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: no zacząłeś od kwot. Btw te wpłacone na kampanie pomyliłem, 144k zostało po podatku z tych 200, ale mniejsza bo nie o to chodzi.
Problem leży w tym, że ty nie zdajesz sobie sprawy z jednej banalnej rzeczy. Nie składa się oświadczeń majątkowych za rok obecny, tylko za rok skończony. Zandberg nie zeznał ze do 11 listopada tyle zarobił, tylko 11 listopada składał/wypełniał dokument. To jest oświadczenie za ostatni zakończony
@vind: Na początku kadencji składa się oświadczenie ze stanem od 1 stycznia do objęcia mandatu. Kolejne oświadczenie składa się do końca kwietnia ze stanem na 31 grudnia. Polecam art. 35 ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@L3stko: to może wrzucę za Ciebie. Nie ma ani słowa o tym, że ma być do któregoś dnia. Zresztą jak to sobie wyobrażasz, pity się składa na początku kolejnego roku a to one są podstawą do sprawozdania. "Do dnia ślubowania (...)", czyli zdanie które pewnie źle zinterpretowałeś (bo uprzejmie nie będę Ci zarzucać bezczelnego kłamstwa), odnosi się do terminu złożenia sprawozdania, a nie do okresu, który ma ono objemować.
Pobierz vind - @L3stko: to może wrzucę za Ciebie. Nie ma ani słowa o tym, że ma być do któreg...
źródło: comment_1593872687SBOEbB0MRiemUUsemdocDS.jpg
@vind: nie mam ani ochoty, ani czasu dyskutować na ten temat. Nie mam też w tym momencie dostępu do lexa. Oświadczenie majątkowe na początek kadencji zawsze dotyczy roku bieżącego. Kropka. To że razemki nie podumały nie jest moją winą.