Wpis z mikrobloga

@fideriankoons: Świetne grafiki. Stabilne zespolenie śródszpikowe pęka, paradoksalnie dychotomia dwoćh zbiorów wzajemnie się wyklucza, ale tworzy stabilną całość. Twory fragmentaryczne czerpią jakże skrajne barwy od siebie nawzajem i dramatycznie walczą o integrację metalicznych gałązek. Słychać trzask. To tylko drzazgi, odłamki kostne. Jest jedna dłuższa linia łącząca ramię z dłonią, która nadaje postaciom robotycznego charakteru. Ale wiem, że w środku wciśnięto miekką tkankę. Patrząc na Twoje prace, bawię się świetnie. Zapoznałam się
panidoktorod_arszeniku - @fideriankoons: Świetne grafiki. Stabilne zespolenie śródszp...

źródło: comment_1593806154X4fH8jUUSWJrBJHlFJ8e4s.jpg

Pobierz
@pani_doktor_od_arszeniku: Dzięki bardzo, za tak ciekawą analizę. Bawię się grafiką generatywną. Piszę skrypty, z których komputer generuje mi różne kształty. Bardzo lubię styl rysowania woodcut i przez przypadek napisany kod wygenerował mi kształty przypominające jodłę, świerk. To jak zabawa z DNA, gdzie zabawa z różnymi parametrami tworzy gatunki rośłin.
Przez jakiś czas zajomwałem się rysunkiem i w swoich pracach wykorzystuję te zasady.
Depresyjny kształ postaci związany jest z lockdownem. Pomimo, że
@fideriankoons: Dziękuję za warsztatowe arkana. Niesamowite, jak różnią się od prac z poprzednich projektów. Tak, poczułam depresyjny kształt skulonych postaci, samo nawiązanie do aktualnej sytuacji wydaje się dobrze współgrać z anatomicznym przedstawieniem ciał. Grafika przypomina mi ryciny układów krwionośnych z książek medycznych. Brakuje tylko opisu: przez lewą stronę serca przepływa krew utlenowana, a przez prawą odtlenowana... :)
@fideriankoons: Świetnie się prezentuje, powiedz na jakim programie to robisz?
Opowiesz coś o procesie powstawania? Nie bardzo rozumiem, bo mówisz, że piszesz skrypty.
Dobrze rozumiem, że robisz z tego wygenerowanego skryptem kształtu pędzel i nim malujesz?
Czy robisz render i nakładasz teksture tej jodły? Zdradzisz jak wygląda?
Bardzo fajne prace, jaram się poszedł sub na behance ( ͡° ͜ʖ ͡°)