•  

Tyle ostatnio mówi się o #lgbt więc dorzucę swoje trzy grosze, jako że temat dotyczy mnie bezpośrednio.

Od paru lat jestem w stałym związku - kochamy się, mamy swoje wzloty i upadki, jak każda para. Dwa lata temu zdiagnozowano u mnie #rak nerki - na początku łudziliśmy się, że damy radę i jakoś przez to przejdziemy, niestety szybko okazało się, że diagnoza była za późna i jedyne co mi zostało to chemioterapia paliatywna, żeby kupić trochę czasu (więcej na tagu #shepardchoruje ). Na początku dramat, morze łez, załamka, ale życie toczy się dalej.
    Po operacji wylądowałem w stanie ciężkim na OIOMie i mimo wszelkich zgód i upoważnień mój partner nie mógł wejść nawet na chwilę, żeby mnie zobaczyć - moja matka musiała ściemnić, że jesteśmy braćmi, bo wstęp miała tylko najbliższa rodzina. Kiedy wróciłem na oddział urologiczny, z bólu nie byłem w stanie sam się wykąpać, to właśnie On pomagał mi pod prysznicem. Fizycznie nie byłem w stanie zmieniać sobie opatrunków, dlatego to On przez kilka tygodni, dzień w dzień mi z tym pomagał.
    Kiedy chemioterapia zwala mnie z nóg, to właśnie On jest przy mnie i się mną opiekuje. Kiedy dopada mnie cięższy dzień, w którym zdaję sobie sprawę z tego jak mało czasu mi zostało, to w Jego ramię się wypłakuję. Nie mogę dźwigać, więc to On robi zakupy. Przykłady można mnożyć.
    Równolegle z diagnozą dostałem w ramach darowizny mieszkanie - wyremontowaliśmy je za jego pieniądze i razem w nim zamieszkaliśmy, czekając na koniec wspólnej historii. Większość z Was pomyśli "przecież możesz spisać testament". Oczywiście, to pierwsze co zrobiłem po tym jak wykryto u mnie #nowotwor, jest tylko jeden haczyk - formalnie jesteśmy obcymi ludźmi, więc w nagrodę, po mojej śmierci będzie musiał dodatkowo zapłacić ok 80.000zł - za to wszystko, co dla mnie zrobił, to jak się mną opiekuje i wspiera, jak sfinansował remont będzie musiał jeszcze zapłacić tylko dlatego, że nie możemy zalegalizować naszego związku.

Nie chodzimy na parady, nie wychylamy się, nie chodzimy po domach kradnąc heteroseksualnym rodzinom dzieci - chcemy tylko godnie i spokojnie żyć czy móc iść po ulicy za rękę a słyszymy, że nie jesteśmy ludźmi tylko ideologią i najlepiej jak będziemy siedzieć w domach i udawać, że nie istniejemy. Codziennie spotykam się z pogardą ze strony obcych ludzi, którym nie zrobiłem nic złego, a to co na nasz temat mówią politycy jest zwyczajnie obrzydliwe.

źródło: Przechwytywanie.PNG

• poprzednie komentarze (246)

•  

miales upowazninie od notariusza w szpitalu? ono musi byc respektowane

@genesilico: Nie miałem, natomiast na przyjęciu do szpitala wypełniałem dokument, gdzie wypisuje się osoby upoważnione i tam go podałem.

Jak już kilka razy wspominałem, nigdy wcześniej i później problemów nie mieliśmy, ale też OIOM to specyficzny oddział z zupełnie innym reżimem.

•  

darowizny są opodatkowane, żeby nie można było robić wałów

@Silvervend: A zastanawialiście się DLACZEGO dajecie sobie opodatkować to co przekazuje jedna osoba drugiej? Czy nie? I dlaczego nazywacie wałkiem to, że robi to bez udziału i wiedzy np. pana Dudy?

+: DBR9
    •  

@demontre: aha czyli w skrócie: głosujcie na trzaska?

+: Azura
    •  

Z tym, że małżonek wszystko dziedziczy to nie do końca prawda. Jeśli jest dziecko spadek idzie na współmałżonka i dzieci. Brak dzieci oznacza, że w razie śmierci jednego, jego część jest dzielona na żyjącego małżonka i rodzeństwo zmarłego. W przypadku braku rodzeństwa, rodzice.
      W skrócie nawet jak pracujecie na wszystko razem, to rodzinę musisz spłacić. Chyba, że jest bąbelek.

•  

nie chce pisac bzdur, (bardzo mnie lgbt wkur...[oczywiscie jako ideologia]) ale poruszony Twoim postem rozmawialem z kumplami lelarzami. Powiedzeli 'pismo od notarisza musie repektowac nawet BOG'. Coz Mirku strasznie smutna sprawa, pozostaje mi tylk ozdrowia zyczyc. A co do mieszkania, moze trzeba zalozyc fundacje i przekazac na nia. Twoj partner bedzie prezesem...(nie wiem nie znam sie) a moze bedzie dobrze i mieszkanie zostawisz sobie. ZDROWIA Mirku.

•  

@demontre: Zwiazki kazirodcze apeluja o takie same prawa !

•  

@demontre: Zdrowia mirek, i szczęścia z partnerem oby jak najdłużej ;).

•  

Może zróbmy zrzutkę na ten podatek? A jeżeli OP/partner jej nie przyjmą to przekażemy np. na fundację walki z rakiem. Proponuję dogadać szczegóły na priv. Chłopie, trzymaj się ;*

•  

W przypadku osób, które nie są w stanie upoważnić osób bliskich do uzyskiwania wiadomości o ich stanie zdrowia, przepisy mówią, że takie informacje można udzielać rodzinie, ale także osobom ze wspólnego pożycia i płeć tu nie robi różnicy.

•  

@kemcio ale teraz filozofujesz. Idea darowizny jest oczywista. Mógłbyś darować opłatę za produkt, wypłatę za pracę, etc. W ten sposób VAT, PIT, cła, czy jakikolwiek inny podatek związany z ceną. I ja rozumiem, że pewnie jesteś przeciw takim podatkom, ale nie gadamy tutaj o gospodarce, a o darowiznie od chłopaka dla chłopaka, którzy formalnie są dla siebie obcymi ludźmi.

+: Devilus
    •  

@demontre

"Po operacji wylądowałem w stanie ciężkim na OIOMie i mimo wszelkich zgód i upoważnień mój partner nie mógł wejść nawet na chwilę, żeby mnie zobaczyć"

To nie jest prawdą:

"Pacjent ma prawo, aby przy udzielaniu świadczenia zdrowotnego była obecna osoba bliska. Nie powinno budzić wątpliwości, że partner jest taką osobą. W przepisach o prawach pacjenta przyjęto szeroką definicję osoby bliskiej. Jest nią zarówno małżonek, krewny, powinowaty do drugiego stopnia w linii prostej, przedstawiciel ustawowy, a także osoba pozostająca we wspólnym pożyciu lub inna osoba wskazana przez pacjenta. W uchwale Sądu Najwyższego doprecyzowano, że osobą pozostającą we wspólnym pożyciu jest osoba, również tej samej płci, którą łączy z pacjentem więź uczuciowa, fizyczna i gospodarcza."

Dlaczego więc Twój partner nie mógł Cię odwiedzić w szpitalu? Nie udzieliłeś mu odpowiedniego upoważnienia?

•  

nie gadamy tutaj o gospodarce

@Silvervend: I o to chodzi rządzącym. Oni nas DYMAJĄ W D.... na tysiące PLN miesięcznie a Wy się kłócicie o to co zrobić z jednym na tysiąc przypadków, który akurat lubi robić to dosłownie ze swoim chłopakiem. To nie jest filozofowanie. To jest rzeczywistość.

•  

@genesilico: @rrafi: @bolcman:
      Pisałem to już kilkukrotnie - nie było upoważnienia notarialnego, było upoważnienie na druku szpitalnym, wypełniane przy przyjęciu do szpitala. Nigdy wcześniej i później nie mieliśmy problemów z odwiedzinami czy dostępem do informacji, ale też oddział był inny. Na OIOMie moim bliskim powiedziano, że wejść może tylko rodzina - nikt nie miał czasu i ochoty wykłócać się czy szukać upoważnienia kiedy leżałem nieprzytomny pod respiratorem, dlatego najszybciej było powiedzieć, że mój partner jest moim bratem. Gdyby zamiast partnera (w formalnym związku partnerskim) była żona nie byłby potrzebny taki fikołek i o to w tym wszystkim chodzi.

+: OjciecMarek, peezda_na_kulkach +10 innych
    •  

Komentarz usunięty przez autora

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

•  

Nigdy wcześniej i później nie mieliśmy problemów z odwiedzinami czy dostępem do informacji

@demontre: Czyli nie jest tak źle, ale faktycznie ten podatek to zdzierstwo

•  

@demontre: Przykro słyszeć (╥﹏╥). Trzymaj się, cumplu

•  

@kemcio jest, bo będąc w UE nie obejdziemy VATu z dnia na dzień, o ile w ogóle. Mając VAT, potrzeba regulacji odnośnie darowizny.

•  

@demontre: od zawsze głosuję na konfederację, ale jestem za związkami partnerskimi. Trzymaj się!

•  

A jak nie to załóżcie spółkę z o. o. i miejcie po 50% udziałów
      Niby tacy wykształceni a nie potrafią rozwiązywać problemów

@bolekone: prowadzenie ksiegowosci spolki kosztuje, idioto. Pomijajac, ze spolke handlowa zaklada sie dobprowadzenia dzialalnosci gospidarczej i nie mozna wykorzystywac jej majatku do celow osobistych. Doedukuj sie pieprzona konserwo.

•  

Diagnoza z nowotworem 2-go stopnia oszacowała moją przeżywalność na max 20 lat... to było 27 lat temu. Nie ma sytuacji bez wyjścia.

A to co co robią z Waszą relacją politykierzy to jest zwykłe skurwysyństwo - mówię o obu stronach.

•  

@demontre: Nie marnuj czasu który ci pozostał, na tłumaczenie się przed kilkoma debilami z wykopu, spędź go z tymi których kochasz, rak to skurwiel, coś niecoś o tym wiem.

•  

@demontre: Jak złamałem rękę w domu brat przyszedł popatrzył i mówi Zadzwoń se na 112. A jak miałem artroskopię kolana to siostra nie odbierała telefonu żeby mi nie robić zakupów. Trochę nie wierzę w tę twoją historię i uważam za przekoloryzowaną że obcy ludzie potrafią tyle komuś pomagać w chorobie.

•  

@demontre: Życzę ci wszystkiego dobrego, drogi kolego. Trzymajcie się, i cieszcie sobą. Kotełki też spoko. ;)

•  

@demontre: Plusik cumplu. Jestem prawakiem i uważam, że państwo powinno dawać jednakowe możliwości wszystkim. Przykro, że musicie przez to przechodzić i jeszcze martwić się zjebanym prawem. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

•  

@demontre: dobra zarzutka, spiszcie umowę o dożywocie koszt ~10k i unikniesz płacenia podatku powinieneś to wiedziec

•  

@demontre
      podbial 0 sek. temu

0

@demontre: cala historia brzmi jak wpis przed wyborami za 5zika. Ale mniejsza o to. Zawsze zastanawialo mnie dlaczego lgbt i inni sodomici nie chca obligatoryjnego referendum na temat spraw obyczajowych w pl. Np razem z wyborami prezydenckimi. Przeciez jest demokracja, dlaczego ludzie w pl nie moga zadecydowac czy chca legalizacji zw part czy nie? Mozna wtedy tez zapytac o aborcje itd. Panstwo nie powinno zajmowac sie takimi rzeczami. Wtedy by sie okazalo czy jestesmy pro lgbt czy nie. Jezeli nie to po np kolejnych 5 latach mozna sprawdzic czy spoleczenstwo jest na to gotowe.

•  

@demontre: i co was powstrzymuje żeby normalnie żyć?

•  

•  

@bolekone: Chodzi o to, żeby nie było trzeba tworzyć spółek i innych wygibasów tylko podpisać dokument jak każda para. Co w tym jest takie strasznego?

•  

@demontre: nikt nie mówił, że nie jesteście ludźmi. miej godność i nie łzyj.

•  

@podbial: Państwo jest od zajmowania się tym czy obywatele mają zapewnione bezpieczeństwo prawne czy nie. Ja nie rozumiem dlaczego sąsiadka ma decydować o tym czy mogę zalegalizować swój związek czy nie. To nie za bardzo powinno ją interesować.

+: kiken
    •  

Dlaczego lgbt i inni sodomici nie chca obligatoryjnego referendum na temat spraw obyczajowych w pl.

@podbial: A dlaczego nie chcesz by prawa do jeb@nia Twojej żony były określane na drodze referendum?

•  

To co robisz jest chore i obrzydliwe. Wyrazy współczucia z powodu choroby, natomiast w obliczu śmierci pora zatroszczyć się o życie wieczne. Będąc aktywnym pederastą sprowadzasz na siebie i na tego drugiego nieszczęśnika karę Bożą. Masz jeszcze czas żeby to naprawić, pamiętaj nigdy nie jest za późno.
      Pozdrawiam

•  

@demontre: Głosuj na Konfederację, która jest za zniesieniem opodatkowania spadków.

•  

@demontre: nie życzę ci nic dobrego tęczowy

•  

Wszystkiego najlepszego, na tyle mnie stać tylko dzisiaj.

•  

nie możemy zalegalizować naszego związku

@demontre: wyjedz do jakiejs Holandii, aplikuj o obywatelstwo, zrzeknij sie polskiego i wtedy zalegalizujesz zwiazek.

słyszymy, że nie jesteśmy ludźmi tylko ideologią

@demontre: Nikt nie mowi ze jestescie ideologia. Jak mowia o ideologii to przeciez mowia o ideologii a nie ludziach. Wy nie jestescie ideologia wiec o was nie mowia.

•  

Po operacji wylądowałem w stanie ciężkim na OIOMie i mimo wszelkich zgód i upoważnień mój partner nie mógł wejść nawet na chwilę, żeby mnie zobaczyć - moja matka musiała ściemnić, że jesteśmy braćmi, bo wstęp miała tylko najbliższa rodzina.

@demontre: co za bzudra. Osoba we wspolnym pozyciu, czyli osoba bliska ma prawo odwiedzac w szpiatlu, bez wzgledu na plec, tak mowi prawo. Jestes pewien, ze Twoj chlopak czy matka powiedzieli jasno, ze jestescie para gejow? Moze sciemnili cos, ze kolega na poczatku albo na starcie powiedzieli, ze jestescie bracmi bo sie obawiali reakcji?:)

•  

@demontre: Współczuję Ci, dobrze że ukochana osoba Cię wspiera. Dobrze by też było gdyby polskie prawo nie utrudniało wam życia. W takich historiach ideologia nie ma miejsca, tylko empatia zwykłych ludzi,. wierzę że jest w nas jej więcej niż mówią.

•  

@IIGuardianII: braki w logice. Juz tlumacze. To przeciez Ty wybierasz wraz z sasiadka wladze ktora zarzadza Panstwem. Wracamy do podstaw: demokracja. Wiekszosc decyduje. Wiec hipotetycznie jezeli mieszkasz w kraju w ktorym jest 100 mieszkancow., I 98 uwaza ze sodomici i inni tacy sa zli to sorry. Natomias jezeli na 100 mieszkancow 98 uwaza ze to ok to legalizuja a 2 w opozycji musi sie dostosowac. Oczywiscie jestem za wolnoscia pogladow. Czyli sodomici i Ci przeciwni maja prawo wyrazac swoje opinie edukowac itd

•  

@deviator: jestes prymitywny. Autorowi chodzilo o prawo do zycia i Tworzenia zwiazku, dziedziczenia. Idz byc prostakiem gdzie indziej.

•  

@bolekone:
      Nic z tego co napisałeś nie rozwiązuje ich problemów.
      A pomysł ze spółka jest kretyński i dowodzi, że nie masz pojęcia o czym piszesz, pajacu.

•  

@demontre:
      Zdrowia.
      Hejtem się nie przejmuj. To są ludzie skrajnie głupi. W 44 pomagaliby nazistom.

Super, że masz takiego fajnego partnera. Z doświadczenia (niedoszły teść) wiem jakiego trudne i jakiego poświęcenia wymaga. Trzymaj się!

•  

@podbial: Uważam, że prawo do życia, godności, opieki ze strony państwa wynikają z konstytucji i praw człowieka i nie ma powodu żeby na ten temat dyskutować. Dyskryminacja osób homoseksualnych nie powinna mieć miejsca. Demokracja nie polega na dostosowywaniu się do dyktatu większości tylko na szacunku i równości wobec prawa. Nie ma powodu, żeby w takich elementarnych sprawach organizować referenda szczególnie, że w czasach PIS nie było ani jednego, to pokazuje jak ważny jest głos obywateli dla władzy.

+: Rnanrn
    •  

@ewaaaxxx: Jestem przeciwnikiem parad a akcje typu cipkomaryjka uważam za skandaliczne.

@demontre: Tylko że właśnie o takich imbach się najwięcej mówi, to właśnie te oszołomy zrażają ogół społeczeństwa do Was. Ja tam nie mam z tym problemu jak ktoś sobie żyje, ale jak oglądam jak jakiś pomyleniec z wymalowaną gębą, ze stanikiem na łbie wymachuje sztucznym kutangiem i używając knajackiego języka obraża każdego, kto ma inne poglądy, a jednocześnie mówi o miłości i żąda równego traktowania, to mi się odechciewa. Mirki tu już rzuciły pomysły jak obejść podatek, więc próbujcie, a jeśli chcecie, żeby przyszłym pokoleniom było w tej kwestii lepiej, to ogarnijcie tych tęczowych oszołomów, bo inaczej społeczeństwo nigdy Was nie zaakceptuje. Pozdrawiam i życzę wytrwałości.

•  

@GordonL: Pajac to cie zrobił miernoto intelektualna :)

+: defkor
    •  

@demontre:

1. Współczuję choroby. Po prostu.

2. Życzę zdrowia.

3. Przekaż partnerowi mieszkanie w ramach umowy o dożywocie i tyle.

Daruj sobie łzawe teksty o tym jak jesteś pokrzywdzony. Na zdrowie nic nie poradzę i nie da się poprawić ustawowo. Co do przekazania mieszkania to, jak już co bardziej ogarnięci sugerowali - umowa o dożywocie i banana. Nie, nie trzeba zmieniać całego systemu prawnego. Nie, nie trzeba natychmiast zezwalać na związki jednopłciowe ani na związki człowiek-zwierzę. Trzeba być ogarniętym w istniejącym gąszczu przepisów. Trzeba sobie radzić w rzeczywistości takiej jaka jest. W tym konkretnym przypadku - trzeba sporządzić umowę dożywocia i liczyć na to że będziesz (a będziesz! energia nie zanika) miał jeszcze ewentualnie okazję się zaśmiać obserwując kuzyna i kuzynkę rozdziawiających ryje na wiadomość, że jednak nie dostaną "mieszkanka". Tego Wam jednak nie życzę. Życzę Wam obu zdrowia i kolejnych 100 lat użerania się z "dalszą rodziną".

https://www.youtube.com/watch?v=t1TcDHrkQYg

+: krvger
    •  

formalnie jesteśmy obcymi ludźmi, więc w nagrodę, po mojej śmierci będzie musiał dodatkowo zapłacić ok 80.000z

@demontre: No i co? Pod wasze umizgi powinni stawiać prawo na głowie? Szkoda mi ciebie chłopie, ale bez przesady, nigdy nie byliście i nie będziecie rodziną, a więc nie należy się wam z tego tytułu NIC. Możecie pofiglować prawnie i bez przeszkód rozwiązać to jak najmniejszym kosztem i tyle.

Rodzina ma szczególną wartość i jest też szczególnie premiowana, bo to własnie w małżeństwie rodzą się dzieci, a ustawodawca stworzył, za ten wkład w społeczeństwo, szereg ulg i przywilejów.

+: skizo
    •  

@IIGuardianII: demokracja demos kratos wladza ludu czyli wiekszosci. Nie zakrzywiaj logiki i pojec. Czyli w danym onszarze wiekszosc decyduje co dla niej jest norma. Odwracasz kota ogonem. Fajnie ze masz swoja opinie. Ale to tylko Twoje zdanie. Wlasjie w takich elementarnych sprawach powinny byc referenda. Bo kto ma decydowac?

•  

@demontre: Podatek od darowizny 80k to troszkę sporo jak na polskie warunki. Bardzo wzruszająca historia ale coś czuję że to wyborcze opowiadanie. Zaznaczam iż nie głosuję w drugiej turze na dude.

•  

@podbial: Demokracja oznacza władzę elit, teraz mamy ochlokrację w Polsce. Ja się nie pytam co jest normą tylko dlaczego osoby homoseksualne są dyskryminowane.

•  

@demontre: To nie jest tak, że Wy jesteście ideologią, tylko banda popaprańców, która biega z takimi flagami i szczuje społeczeństwo na normalnych homoseksualistów. Nadzieja powinna umierać ostatnia. Życzę zdrowia!

•  

Fascynujące są argumenty rzekomych zwolenników związków partnerskich typu: „bo zaraz będą chcieli dzieci adoptować, bo się afiszują i robią parady”.
      To bądźcie przyzwoitymi ludźmi: dajcie im te związki a potem powiedzcie „nie” adopcji dzieci.
      A jak będą mieli te związki to możecie powiedzieć: „macie związki-po co robicie te parady?”
      Nie wiem czy wtedy te parady znikną, ale na pewno ta część, która idzie tam walczyć nie pójdzie. Albo pójdzie świętować i cieszyć się i dziękować Wam.

Serio: to jest argument typu: zabrońmy posiadania noży, bo ktoś może nimi zabić

•  

@IIGuardianII: Żaden homoseksualista nie jest dyskryminowany. Tu pojawiają się 2 buble prawne, jeden to skutek lewicowej polityki podatkowej - upierdolka ze spadku, drugi zaś patologicznie bezsensowny: Czemu tylko rodzina może odwiedzić? A jeśli ktoś nie ma rodziny a ma bliskich przyjaciół? - To jest idiotyczne. Kur** w białych kitlach też mogłyby zdobyć się na minimum empatii i wpuścić jego faceta.

•  

@demontre: tak. Jesteś człowiekiem a nie tęcza. Czego nie rozumiesz? Historia bardzo smutna. Współczuję, natomiast nie współczuję przepychania agendy lgbt na swoim grobie(jeśli ta historia jest w ogóle prawdziwa)

Co do testamentu zgadzam się ale rozwiązaniem nie są specjalne prawa co do lgbt tylko zniesienie podatku od śmierci człowieka... Wróć... Od spadku. Czy to by Cię satysfakcjonowało?

Sprawa druga :szaleństwo Rodo itp. Jeśli prawo nie zezwala by ktoś Ciebie odwiedzał to co stoi na przeszkodzie by prawo zezwalało każdej osobie by upoważnić inna do kontaktu. Jeśli nie mamy takiego prawa to warto je zmienić.

To by się tyczyło tak samo konkubinatow heterykow. Tutaj Twoja flaga to nie żądanie poprawy prawa a żądanie przywilejów. Nie zdziwiłbym się jeśli to byłby wpis sponsorowany. Nie mówię że jest. Po prostu nie zdziwiłbym się

•  

@kafek: Dlatego są możliwe dwa rozwiązania albo zmiana systemu podatkowego, procedur związanych z przyznawaniem rent i emerytur, odwiedzin w szpitalach, decydowaniem o pochówku na wypadek śmierci albo wprowadzenie związku partnerskiego.

•  

@IIGuardianII: ty jestes lewakiem ze musisz podstawowe pojecia zakrzywiac i zmieniac logike, wypaczac sens? Uzywaj argumentow. Dla czesci spoleczensta sodomici sa dyskryminowani. Dla czesci nie. Kto ma prawo o tym decydowac, ktora czesc ma racje? Tutaj powinna byc demokracja chyba, tak?

•  

@dps: Poza podatkiem od spadku są jeszcze prawa związane z emeryturą i rentą i lokalami komunalnymi.

•  

albo wprowadzenie związku partnerskiego.
      @IIGuardianII: Czyli, jeśli nie będę miał rodziny ale bliskich przyjaciół, będę musiał wejść z nimi w poligamiczny związek partnerski aby mogli mnie pożegnać przed śmiercią?
      ZUS to piramida finansowa, którą trzeba zlikwidować, podatki zmniejszyć, socjal dawać tylko niepełnosprawnym. Koniec, kropka.

•  

@demontre:

Nie chodzimy na parady

Prawaki

•  

@kafek: Społeczeństwo popiera ZUS więc nie ma szansy na jego likwidację a stworzenie dokumentu który ureguluje kwestie cywilno majątkowe to kwestia dwóch tygodni, czemu więc tego nie zrobić? Jeżeli nie masz rodziny to twoi bliscy nie mają prawa cię pożegnać jeżeli jesteś nieprzytomny.

•  

Jaka ściema. Wystarczy oświadczenie. Chory na raka i nie wypełnia dla partnera z którym żyje od lat.

+: snezw
    •  

@Kynareth: tylko ze sam slub to jest wlasnie konstrukt tych wstretnych "katoli". Kulturowy twor stworzony dla tradycji przez prawice. Czemu wiec teraz wymusza sie na kontynuatorach tradycji aby zmodyfikowali swoj wlasny konstrukt? To tak jakby kazac jakiejs organizacji zeby zmienili swoje wewnetrzne zasady, ktore wszystkich wewnatrz odpowiadaja.

oczywiscie sluby nie powinny hyc w zaden sposob faworyzowane przez panstwo

•  

Trzymaj się mirku. Nie wiem co więcej mogę powiedzieć i co więcej mogę zrobić... Myślę, że społeczeństwo dojrzewa w kwestiach homoseksualizmu i dojrzeje. Choć idzie to jak po grudzie. Nie tylko w tej kwestii niestety.

•  

@demontre: jakie miałeś pierwsze objawy, że zgłosiłeś się do lekarza?

•  

@demontre: Zmarła mi ciotka. Była jak druga matka. Gdyby zrobiła testament, w którym zapisałaby mi majątek, musiałbym zapłacić 80k podatku. Jak była w szpitalu, też nie mógłbym się nic dowiedzieć, gdyby nie moja matka - jej siostra. W banku, mimo pełnomocnictwa notarialnego nie mogę załatwić spraw za 72-letnią mamę, bo bank olewa pełnomocnictwo - nie ma mojego płaszcza i co im zrobię?! Związek partnerski chyba nie będzie obowiązywał wobec ciotki i siostrzeńca?

Problemem nie jest brak związków partnerskich, tylko pazerność państwa (podatek od spadków i darowizn) oraz niestosowanie się do przepisów prawa przez instytucje... Z tym trzeba coś zrobić, a nie wprowadzać związki partnerskie... Dobranoc.

•  

Zajebisty wpis! Trzymaj się mirku, ja jako hetero zazdroszcze Ci partnerstwa w związku, też bym chciał taką osobę mieć blisko siebie. Swoja droga własnie dzieki takim wpisom moge pokazać znajomym czemu jestem zwolennikiem małżeństw dla wszystkich! Pozdrawiam i życzę wszystkiego dobrego.

•  

@demontre: tak bylo nie zmyslam. dobranoc

•  

trzymaj się tam mireczek

•  

Geje, lesbijki, itd. to ludzie ale pod LGBT+ kryje się ideologia, która chce zniszczyć zdrowe społeczeństwo, to 5 kolumna, odnoga komunizmu.

+: MajoZZ
    •  

@demontre: Bo jesteście normalnymi ludzmi co się kochają. Takich jest więszkość. Niestety, grupa która was "reprezentuje" jest chujowa. Wszyscy geje jakiech znam to w porządku ludzie i ŻADEN nie chodzi na parady. Trzymajcie się!

•  

@demontre: Powodzenia mam nadzieję że będzie lepiej

•  

@no_49: takie wypowiedzi idealnie pokazuja hipokryzję i cynizm takich osob jak Ty, niby równość i inne piekne slogany, ale jednak jak ktos inaczej mysli, ma inne zdanie lub glosuje na inna partie, to juz jest jak to delikatnie nazwales nazwalas spierdolony - takie do przemyślenia

•  

@demontre:

za to wszystko, co dla mnie zrobił, to jak się mną opiekuje i wspiera, jak sfinansował remont będzie musiał jeszcze zapłacić tylko dlatego, że nie możemy zalegalizować naszego związku

Nie, nie dlatego. Dlatego, że jest coś takiego jak podatek od spadku, a nie powinno być.
      Żółtek w debacie o tym mówił, mam nadzieję, że na niego głosowałeś ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@demontre: Takie kity to koniowi możesz wciskać.

•  

@demontre: Ja się zastanawiam czy te parady w ogóle coś dają, czy coś zmieniają, czy ktoś zmienia zdanie, pojawia się jakaś tolerancja, jakie jest twoje zdanie na ten temat, ma to sens? warto sie do tego dołączyć czy więcej szkód niż pożytku? pytam czy to szkodzi bo takie BLM to samozaoranie czarnych, nie wiek jak z tymi paradami jest.

•  

@demontre ok, dzięki za wyjasnienie - niestety nie doczytałem w poprzednich komentarzach

•  

@demontre: kurwa, trzymajcie się :<

•  

Przykre jest, że są takie kurwy (już nie będę wymieniał z nicków) co nawet pod takim postem mają czelność powielać te swoje pierdolenie o urojonej ideologii LGBT. Rzygać mi się chce tym polskim kołtuństwem, homofobią i urojeniami prawicy.

•  

@Silvervend: VAT nie ma nic do rzeczy - choć faktycznie, będąc w UE, nie da się go znieść. głównie jest kwestia PITu (aka kary za pracę), który by można obchodzic w ten sposób. VAT niby też, ale nie uwierzę, że kupując np. samochód zgodzisz się na "wymianę darowizn", która pozbawi Cię jakichkolwiek praw związanych z rękojmią chociażby. mądrze sformułowane przepisy mogłyby tu wiele pomóc (darowizna zdaje się dotyczy zresztą tylko osób fizycznych, a relacji przedsiębiorca/spółka - konsument). PIT i podatek od spadków i darowizn należałoby oczywiście znieść.

•  

Codziennie spotykam się z pogardą ze strony obcych ludzi, którym nie zrobiłem nic złego, a to co na nasz temat mówią politycy jest zwyczajnie obrzydliwe.

@demontre: Pretensje miej do ideologów LGBT

•  

Z Bogiem i zdrówka życzę.

•  

Codziennie spotykam się z pogardą ze strony obcych ludzi, którym nie zrobiłem nic złego

@demontre: Skąd Ci wszyscy ludzie wiedzą że jesteś homo, i jak ta pogarda codzienna się objawia? Pielęgniarka na Ciebie pluje, Lekarz wyzywa Cię od ciot? Ciekawa jestem kto codziennie tobą gardzi?

•  

@demontre: Nikt normalny nie robiłby wam problemów tylko dlatego, ze ich chora ideologia nie pozwala na uczucia osób tej samej płci.
      Życzyłbym ci zdrowia, ale sam siebie nie oszukujesz jak będzie. Także życzę ci jak najmilej spędzonego czasu po tej stronie.

•  

@SonGocha99: no na pewno nie rozpowiada tego na lewo i prawo. Ludzie się domyślają, skoro kilka tygodni spędza z chłopakiem, który mu we wszystkim pomaga.

•  

@demontre: Super, że masz taką osobę w swoim życiu i dostajesz takie wsparcie. Nie wiem jak się teraz czujesz, nie chce siać nadziei, ale nie chcę też, żebyś ją stracił. Według dokumentacji, którą tu wrzuciłeś masz stabilizację po kabozantynibie i dobrze znosisz leczenie. Oczywiście nie mogę mieć pojęcia o przebiegu twojej nieszczęśliwej choroby, ale rak nerki ma to do siebie, że nawet w zaawansowanym stadium pozwala niektórym pacjentom żyć wiele lat. Odpowiadasz na TKI, nie byłeś jeszcze leczony niwolumabem - jest nadzieja na wspaniały czas spędzony z ukochaną osobą. Trzymam kciuki za jak najbardziej pomyślny przebieg twojej choroby i za piękną miłość w twoim związku. Trzymaj się!

•  

@Aaandrzej: to tak jakby powiedzieć, że Polacy przebywający w Wlk Brytanii nie mogą mieć pretensji do Anglików, którzy ich dyskryminują, no bo mieli oni już wcześniej styczność z innymi Polakami-złodziejami-alkoholikami, przez co wyrobili sobie już zdanie o nas.... Co to za zjebana logika? Każdy człowiek jest inny, nie kategoryzujcie ludzi odmiennej orientacji.

•  

@Mateusz1995: Człowiek niech sobie będzie inny, ale od LGBT masz nie raz wypowiedzi wprost o co im chodzi - zniszczenie tradycyjnej rodziny i społeczeństwa. Co mają ludzie robić, udawać, że o tym nie wiedzą?

•  

@demontre: ten podatek został już zniesiony jeżeli dobrze się orientuję.

•  

ludzie gadający o notariuszu widocznie nie zdają sobie sprawy, że to są dodatkowe koszty/formalności i że takich rzeczy jak OIOM nie planujemy raczej w swoim życiu.

@Eospherus:

Oj, truizm. Jasne, że nie planujemy! Nikt nie planuje ani choroby, ani OIOM-u, ani śmierci. Ale nawet żyjąc w heteroseksualnym konkubinacie / związku partnerskim musimy zadbać o takie bzdury jak upoważnienie do dostępu do informacji medycznej, czy spisanie testamentu. Tu bycie gejem czy heterykiem nie ma żadnego znaczenia.
      Natomiast definitywnie jestem za prawem do bezpodatkowego dziedziczenia wg testamentu.

•  

@demontre: Wiele razy o tym słyszałem, ale do tej pory nie usłyszałem jasnej odpowiedzi. A dlaczego nie zrobić tak, żeby każdy mógł sobie ustalić do kogo ma trafiać jego informacja medyczna i możliwość przebywania przy chorym, np. najbliżsi przyjaciele albo dalsza rodzina? W kwestii spadków tak samo. Czemu prawo nie miałoby umożliwiać wszystkim dziedziczenie wg umowy cywilno-prawnej, niezależnie komu chcę zostawić swój majątek? Jeśli nie jesteś ideologiem i chcesz tylko rozwiązań praktycznych problemów, to powinien to być Twój program na rozwiązanie problemów.

•  

@9Mn3bsRvWlWjP9W8JbgL: Prawda to co mówisz, ale to wymagałoby od polityków rozpoznania problemów społeczeństwa i zastanowienia się jakie ustawy należy zmienić lub wprowadzić by po prostu życie ludziom ułatwić.
      To za dużo roboty jak dla posłów i innych polityków.

Zwykłe zniesienie podatku od darowizn na pewno nie wchodzi w grę (wszyscy zaczęliby się obdarowywać ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale już podatek od spadku to czyste skurwysyństwo, którego w ogóle nie powinno być, a testament (odpowiednio sporządzony) powinien być świętością.

•  

@demontre: > Nie chodzimy na parady, nie wychylamy się

Można by rzec, że jestem prawicowcem (a może właśnie nie jestem ;)? ) , lecz jestem za związkami partnerskimi (co do adopcji mam mieszane uczucia + i - , ale ja nie o tym). Ciesze się, że są normalni, którzy nie chodzą na te pseudo parady. Zawsze powtarzam, że jakby takie zbiegowiska robili hetero to również byłbym bardzo przeciw. Nie mam nic do nikogo jak zachowuje się normalnie (chodźcie sobie za rękę, całujcie się tak jak na to pozwala kultura osobista - nie lubię obnoszenia się i wk^$$ mnie niezależnie od płci jak się ktoś "liże" na ulicy).

Myślę, że parady i wciskanie nam ideologii podpiętej pod lgbt robi homoseksualistą tak naprawdę pod górkę. Przykro mi, że Ci normalni ludzie tacy jak Ty na tym cierpią.
      Oczywiście zdrowia życzę.
      Pozdrawiam

•  

@iddqd: Ale brzmi bardzo tęczowo a pelikany z wypoku łykają wszystkie głupoty( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@demontre: Jeju trzymajcie się tam, mam nadzieję że wyjdziesz z tego i będziecie mogli żyć jak każde inne małżeństwo

•  

@Kynareth: o, o tym własnie mówię, podzielić świat na "katoli" i tych innych, lepszych. Każdy potrzebuje jakiegoś podziału, żeby znaleźć się w lepszej grupie. I z tego żyją politycy.

@tomtom666: apartheid może wprowadź xd

•  

@demontre: Trzymaj się! Mam nadzieję, że dożyjesz czasów, w których opisywana przez Ciebie sytuacja nie będzie możliwa w Polsce.

•  

@demontre: co za czerwonowictwo. Nie dalem rady tego przeczytac. To, ze Twoj facet nie mogl wejsc do szpitala wynika tylko z tego, ze panstwo sie wpieprza w sluzbe zdrowia. W normalnym, prawicowym, wolnym kraju, moglbys wejsc na oiom z kolega, chlopakiem, dziewczyna, mapla, maskotka, kotem i zlotym dildo. To Wy lewaki, sami siebie ograniczacie czerwona czcionka na czerwonych kartach regulaminow.

•  

@demontre Pozdrowienia z Chicago Ziomuś.

źródło: 1593912052685.jpg

•  

@demontre: nie obchodzi mnie z kim sypiasz bo to twoja sprawa i ważne żebyś ty był szcżeśliwy. Cieszę się natomiast że masz partnera którego kochasz i możesz na nim polegać.
      Co do szpitala to łamią prawo - nie ma takie zapisu który zabraniał odwiedzin komuś "z poza rodziny". To po pierwsze.
      Po drugie nie musisz mieć żadnego upoważnienia notarialnego dla swojego partnera, wystarczy zwykłe napisane długopisem na kartce papieru z twoim m podpisem, tak samo z dokumentacją medyczną. Mimo że nie jestem z "tęczowych" to wiedz że trzymam za was kciuki, a co najważniejsze, spróbuj dostać się na oddział onkologiczny w kielcach. Tam naprawdę pracują cudotwórcy którzy dali mojej teściowej dodatkowe 4 lata mimo że w wawie dawali jej miesiąc, góra dwa. (Wielonarządowy nowotwór złośliwy, zaatakowane 12 narządów wewnętrznych)
      Nie poddawaj się!

•  
      phelior

0

1. Związki partnerskie powinny być jak najbardziej zalegalizowane by sytuacje takie jak ta nigdy nie miały miejsca. Ślub i wyznanie miłości pomiędzy dwiema dorosłymi osobami to ich prywatna sprawa i prawo człowieka.
      2. LGBT to jednak ruch społeczny a nie ludzie - nie wszystkie Lesbijki Geje Bi i Trans się w jakikolwiek sposób identyfikują z dewianckimi propozycjami środowisk LGBT jak nauczanie o masturbacji 5 latków przez Queer-odchyleńców więc nie ma co się uciekać do ckliwych populistycznych hasełek „oni mówią że nie jesteśmy ludźmi !11” i robić roksy z logiki.

(Tym racjonalnym komentarzem pewnie wkurzę połowę prawaków i połowę lewaków ( ͡° ͜ʖ ͡°))

•  

@tigletpilesarus komandorze, tu Tinta. serce mi pęka, gdy kolejne prawilne mordeczki dosięga jakakolwiek choroba, ale jak wiesz, to nigdy nie wybiera. trzymajcie się tam mocno, kiedyś w tym pieprzonym kraju będzie normalnie, a jak nie, to sama założę partię (ง✿﹏✿)ง

•  

@demontre: Na 99 procent to bait, ale jeśli nie, to pozdrawiam. Ehhhh wykopków tak łatwo oszukać...

•  

•  

Sram na to czy to prawda czy bait. Nikt nie powiedział, że życie ma być sprawiedliwe i każdy ma być szczęśliwy. Będziemy zmieniać całe prawo i cała naszą kulturę bo kurwa TY i 5 innych osób. Jeżeli i tak umrzesz to sprzedaj wszystko teraz i mu daj pieniądze no ja pierdole. Nie jesteś pępkiem świata.

•  

trafiłeś na szpital pełen idiotów i tyle w temacie

+: G.......e
    •  
      G.......e

0

•  

@kalabanga: Konstytucja RP mówi, że wszyscy obywatele są równi wobec prawa. Nikt nie powiedział, że życie ma być sprawiedliwe, ale to że prawo stanowione w Polsce, już tak( ͡° ͜ʖ ͡°)

+: xxxxyurek
    •  

@MEKORRO: a co konstytucja mówi o małżeństwach pedałów?

•  

@kalabanga: a co to ma do rzeczy, przecież on pisze o związkach partnerskich, a nie o małżeństwie dałnie( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@MEKORRO: no proste, małymi kroczkami, najpierw związki, potem małżeństwa, potem adopcja dzieci.

•  

@kalabanga: jest coś takiego jak urojenia i ty to masz( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@demontre: Co z tym swiatem kurwa sie dzieje , uzywajmy normalnych okreslen ... nigdy praw dla geji.Szkoda mi Ciebie ze zachorowales. Ale to dwa tematy wplecione w siebie aby mialo inny wydziek.

•  

•  

Diagnoza z nowotworem 2-go stopnia oszacowała moją przeżywalność na max 20 lat... to było 27 lat temu. Nie ma sytuacji bez wyjścia.

A to co co robią z Waszą relacją politykierzy to jest zwykłe skurwysyństwo - mówię o obu stronach.

@karma-zyn: Ekstra, cieszę się, że miałeś tyle szczęścia i trzymam kciuki! Jeśli można wiedzieć, czego nowotwór?

•  

Jak złamałem rękę w domu brat przyszedł popatrzył i mówi Zadzwoń se na 112. A jak miałem artroskopię kolana to siostra nie odbierała telefonu żeby mi nie robić zakupów. Trochę nie wierzę w tę twoją historię i uważam za przekoloryzowaną że obcy ludzie potrafią tyle komuś pomagać w chorobie.

@Triptiz: W takim razie pozostaje mi jedynie współczuć rodziny - mój partner, matka i brat są dla mnie największym wsparciem w tych trudnych czasach.

•  

dobra zarzutka, spiszcie umowę o dożywocie koszt ~10k i unikniesz płacenia podatku powinieneś to wiedziec

@Azura: pisałem kilkukrotnie, potrzebuję rozwiązania które jest niepodważalne (problemy z dalszą rodziną) dopiero dzisiaj dowiedziałem się, że umowa o dożywocie przejdzie dlatego już wczoraj napisałem do notariuszki.

•  

Możecie też zostawić testament na całości majątku ale co do wszelkich nieruchomości sporządzić umowy dożywocia. Są w Waszej sytuacji znacznie korzystniejsze podatkowo.

•  

To co robisz jest chore i obrzydliwe. Wyrazy współczucia z powodu choroby, natomiast w obliczu śmierci pora zatroszczyć się o życie wieczne. Będąc aktywnym pederastą sprowadzasz na siebie i na tego drugiego nieszczęśnika karę Bożą. Masz jeszcze czas żeby to naprawić, pamiętaj nigdy nie jest za późno.
      Pozdrawiam

@PolishSoldier: miałem nie odpowiadać na takie komentarze, ale nie mogę się powstrzymać :D

źródło: indeks.png

•  

@demontre: szwagierka leczyła ostatnio psa w prywatnej klinice za grube pieniądze. Pies nadal żyje. Rasa taka z tych najgłupszych i nawet nie interesuje się sukami. Na szczęście nie ma konta na wykopie i nie był leczony za moje pieniądze. Co do tematu to nikomu nie życzę takich trudnych sytuacji, ale życie pisze różne scenariusze, a u ciebie wygląda to na tyle słabo, że mimo, że jak sam napisałeś chorujesz na raka to wygląda na to, że ktoś z najniższego otoczenia wykorzystuje dodatkowo twoje inne schorzenia i liczy łatwy pieniądz. Swoją drogą fajna zarzutka przed samymi wyborami, dzięki takim trochę cieszę się, ze pis będzie nadal rządził.

•  

@demontre: a nie można sporządzić umowy kupna nieruchomości wtedy zapłaci tylko koszt sporządzenia aktu notarialnego i podatek od kupna.

•  

Podatek od darowizny 80k to troszkę sporo jak na polskie warunki. Bardzo wzruszająca historia ale coś czuję że to wyborcze opowiadanie. Zaznaczam iż nie głosuję w drugiej turze na dude.

@Neros: Gardzę politykami od lewa do prawa tak samo jak oni gardzą nami i mogę Cię zapewnić, że to żaden bait pisany na potrzeby kampanii. Po prostu od paru tygodni jesteśmy (mniejszości) jednym z głównych tematów kampanijnych (bo w tym kraju nie ma poważniejszych problemów...) i w końcu musiałem gdzie wyrzucić z siebie co o tym myślę.
      A 80k podatku to od spadku a nie darowizny.

•  

jakie miałeś pierwsze objawy, że zgłosiłeś się do lekarza?

@k_suchy: Ból z prawej strony brzucha i krew w moczu. Tutaj opisałem więcej https://www.wykop.pl/wpis/46395723/niestety-poprzedni-wpis-na-temat-raka-ktory-mial-p/ a całość od czasu do czasu relacjonuję na #shepardchoruje

•  

Zmarła mi ciotka. Była jak druga matka. Gdyby zrobiła testament, w którym zapisałaby mi majątek, musiałbym zapłacić 80k podatku. Jak była w szpitalu, też nie mógłbym się nic dowiedzieć, gdyby nie moja matka - jej siostra. W banku, mimo pełnomocnictwa notarialnego nie mogę załatwić spraw za 72-letnią mamę, bo bank olewa pełnomocnictwo - nie ma mojego płaszcza i co im zrobię?! Związek partnerski chyba nie będzie obowiązywał wobec ciotki i siostrzeńca?

Problemem nie jest brak związków partnerskich, tylko pazerność państwa (podatek od spadków i darowizn) oraz niestosowanie się do przepisów prawa przez instytucje... Z tym trzeba coś zrobić, a nie wprowadzać związki partnerskie... Dobranoc.

@mibla: Strasznie przykro się to czyta, wyrazy współczucia.

+: agadill
    •  

@MEKORRO: no wiem, wszystko mi się wydaje, jestem dałnem a lewacy to dobrzy ludzie. To co się dzieje teraz w USA to też tylko urojenia prawakoidalne. Weź może mi chociaż opowiedz o tym jak to jest być idealnym.

•  

Ja się zastanawiam czy te parady w ogóle coś dają, czy coś zmieniają, czy ktoś zmienia zdanie, pojawia się jakaś tolerancja, jakie jest twoje zdanie na ten temat, ma to sens? warto sie do tego dołączyć czy więcej szkód niż pożytku? pytam czy to szkodzi bo takie BLM to samozaoranie czarnych, nie wiek jak z tymi paradami jest.

@3I_i: W przypadku parad uważam, że nieprzekonanych one nie przekonają a jedynie spolaryzują społeczeństwo, dlatego nie jestem ich zwolennikiem.

•  

Skąd Ci wszyscy ludzie wiedzą że jesteś homo, i jak ta pogarda codzienna się objawia? Pielęgniarka na Ciebie pluje, Lekarz wyzywa Cię od ciot? Ciekawa jestem kto codziennie tobą gardzi?

@SonGocha99: Żartujesz sobie? Pod tym wpisem jest co najmniej kilkanaście obraźliwych komentarzy, które piją tylko i wyłącznie do tego, że jestem gejem, do niczego więcej. Specjalnie ich nie usuwam, żeby wszyscy mogli je zobaczyć, w tym Ty.

•  

Wzruszające. Aż mi się jaja spocily.

•  

Super, że masz taką osobę w swoim życiu i dostajesz takie wsparcie. Nie wiem jak się teraz czujesz, nie chce siać nadziei, ale nie chcę też, żebyś ją stracił. Według dokumentacji, którą tu wrzuciłeś masz stabilizację po kabozantynibie i dobrze znosisz leczenie. Oczywiście nie mogę mieć pojęcia o przebiegu twojej nieszczęśliwej choroby, ale rak nerki ma to do siebie, że nawet w zaawansowanym stadium pozwala niektórym pacjentom żyć wiele lat. Odpowiadasz na TKI, nie byłeś jeszcze leczony niwolumabem - jest nadzieja na wspaniały czas spędzony z ukochaną osobą. Trzymam kciuki za jak najbardziej pomyślny przebieg twojej choroby i za piękną miłość w twoim związku. Trzymaj się!

@wrgki: Jeżeli w drugiej linii jest kabozantynib to niwolumab jest w dostępie ratunkowym (na który mam nadzieję się zakwalifikuję), jako że w raku nerki są tylko dwie linie leczenia :/ Jestem młody i rzeczywiście względnie dobrze odpowiadam na leczenie, więc liczę na to, że jeszcze trochę z Wami pomirkuję ᕦ(òóˇ)ᕤ Dzięki za słowa wsparcia!

+: Replica
    •  

@kalabanga: BLM i orbitująca wokół tego ruchu antifa to w swym obecnym kształcie organizacje neofaszystowskie. Co mają do sprawy niesprawiedliwego traktowania własnych obywateli przez Państwo Polskie nie wiem, ale za pewne ty też nie( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

komandorze, tu Tinta. serce mi pęka, gdy kolejne prawilne mordeczki dosięga jakakolwiek choroba, ale jak wiesz, to nigdy nie wybiera. trzymajcie się tam mocno, kiedyś w tym pieprzonym kraju będzie normalnie, a jak nie, to sama założę partię (ง✿﹏✿)ง

@batgirl: Ooooo! Kolejna osoba ze starej gwardii! :D Dzięki za miłe słowo, wszystkiego dobrego!

•  

Na 99 procent to bait, ale jeśli nie, to pozdrawiam. Ehhhh wykopków tak łatwo oszukać...

@shymon80: #shepardchoruje - od pół roku opisuję chorobę

•  

Możecie też zostawić testament na całości majątku ale co do wszelkich nieruchomości sporządzić umowy dożywocia. Są w Waszej sytuacji znacznie korzystniejsze podatkowo.

@matkaadwokatka: Wiem, wiem, po wielu sugestiach napisałem już w tej sprawie do notariuszki.

•  

chorujesz na raka to wygląda na to, że ktoś z najniższego otoczenia wykorzystuje dodatkowo twoje inne schorzenia i liczy łatwy pieniądz.

@januszzbloku: Twoja sugestia jest obrzydliwa a Ty jesteś podłym człowiekiem.

•  

Jeszcze raz dziękuję wszystkim za słowa wsparcia i otuchy, jesteście wielcy!
      Jeżeli komuś nie odpisałem albo chociaż nie dałem plusa to przepraszam, ale przy tej ilości powiadomień i komentarzy łatwo się pogubić.

Wszystkie obraźliwe komentarze zostawiam dla potomnych - jest w was tyle bezsensownej agresji, że to obłęd, mimo wszystko życzę wam, żeby nigdy nie dopadło was to podłe choróbsko.

Udanej niedzieli Mirki i Mirabelki!

•  

@bolekone: To spróbuj wyjaśnić jak spółka jawna rozwiązuje te problemy, albo przestań pieprzyć takie bzdury, jełopie bez matury.

•  

@demontre: nie wiem czy zdajesz sobie sprawę ale jeśli nadal się nie nawrocisz i bedziesz trwał w grzechu czeka Cię wieczne potępienie.

•  

@demontre: Tak to jest jak się nie dba o zdrowie ,a potem liczy ,że magicznie wciskanie toksyn w ciało zwane chemioterapią ma pomóc. Jesteś totalnie oderwany od rzeczywistości. Cała reszta to sodomia.

•  

@demontre: Tak jak wcześniej pisałem, jeżeli nie poddałeś się jeszcze, próbuj dostać się na onkologię w kielcach, oni naprawdę działają cuda. Pozdro!

•  

I to są normalni ludzie, a nie te popierdolone cioty z parady

•  

@demontre To jak żyjesz jest twoją sprawą. Szanuję cię jako człowieka i życzę najlepiej. Obyś pokonał to paskudne choróbsko.
      Miłość to pojęcie szerokie. Można kochać każdego, nawet osobę tej samej płci. Natomiast nie mówimy tu już o miłości, a pożądaniu. Mogę miłować drugiego mężczyznę tak, by mu oddać swój czas i wysiłek pomagając w czymś, natomiast seks z nim jest już grzechem i wynaturzeniem. Wybacz ostre słowa, natomiast możemy kłamać ile chcemy, że czarne jest czerwone a tęcza ma tylko 6 kolorów, natomiast prawdy nie oszuka nikt. Im szybciej zaakceptujemy nasze słabości, tym szybciej je pokonamy i wyjdziemy na prostą. Ja walczę z innymi słabościami, grzechami, ty masz tę do pokonania. Nawracaj się na Dobrą Drogę, zanim zostaniesz odebrany temu światu.

•  

W tym wątku poruszono wszystko...Od pedałów kradnących dzieci, po wymyślonego brodatego gościa... Potem się dziwią ludzie że tyle podziałów. Fajny ten świat...taki nie za normalny.
      Niby politycy szczują i dzielą, a sami robicie to samo. W taki sposób nigdy nie dojdzie się do porozumienia.
      Co do mnie to nie mam problemu ze związkami partnerskimi. Związkami, nie małżeństwami. Podatki, testamenty, sprawy zdrowotne - nie mam nic przeciwko. Tyle myślę że wystarczy. Oczywiście to jest tylko i wyłącznie moje zdanie.

•  

W zruszyłem się do łez, sory ale kogo to obchodzi, dziennie są tysiące takich historii ale dwóch pedziów to już historia z górnej półki.

•  

@demontre Ckliwa historyjka. Problem w tym że wasze środowisko samo wam sra do gniazda, więc zamiast nam się żalić jak to wam jest źle może najpierw zrobicie porządek z takimi osobami które psują wam wizerunek? Nie oczekuj od normalnych ludzi że będą lekką ręką przyjmować coś odmiennego, dopóki będzie im się to źle kojarzyło. Więcej niż mniej osób nie ma nic przeciwko takim osobom jak Ty, problemem są ci wszyscy krzykacze i pederaści, przez których wam się dostaje po dupie. No i w ogóle walcząc o swoje prawa zaczynacie od dupy strony (no pun intended) - powinniście w pierwszej kolejności dążyć do oddzielenia państwa od kościoła. Pozdro z fartem.

•  

@demontre: Wyrazy współczucia i życzę rozwiązania problemu spadkowego. Nie mniej, LGBT to ruch, ideologia (nie będę przyrównywał, odpuszczę, ale to tak jak inne izmy). O ile osobiście znam osoby homoseksualne i popieram je w ich oczekiwaniach, o tyle LGBT a szczególnie LGBT+ zrównałbym z ziemią. Ten ruch wam szkodzi, nie pomaga.

•  

•  

@demontre: W kwestii szpitala: wydaje mi się, że możesz wskazać dowolną osobę do kontaktu (bez znaczenia czy raodzina czy nie). W kwestii własności mieszkania - w Polsce testamenty są nic nie warte. Lepiej gdybyście mieli notarialnie ustanowione współwłaścicielstwo. Pozdrawiam i życzę dużo sił i wytrwałości w powrocie do zdrowia.

•  

@SanFranCipsco: moim zdaniem powinieneś umrzeć zanim złożysz jaja, bo nie wydajesz się być zdolny do życia z innymi ludźmi. Przynajmniej nie na wolności

•  

Ja od siebie dodam tak. Spotkałem w życiu ~10 gejów/lesbijek. Normalni ludzie, do pośmiania, pogadania, popicia. Dużo ludzi w pracy gdzie był ogromny przemiał nie szykanowało ich, nie robiło im nic złego. Pewnie gdyby lizali się na korytarzu to pewnie ktoś by krzywo spojrzał. Ale ogólnie to spoko ziomki. Mimo to, mógłbym nawet powiedzieć im to w twarz ale nie zgodzę się na wszystko.
      1. Śluby cywilne- ok, powinniście mieć dostęp.
      2. Śluby kościelne- nie powinniście móc zawierać, nawet żaden ksiądz pewnie by wam nie dał. Nie ma o czym mówić
      3. Posiadanie dzieci- nie powinniście nigdy mieć możliwość adopcji dzieci. Chyba, że z domu dziecka od np. 12roku ale trzeba by zrobić jakieś badania jak wpływa rozwój na dzieciaka przez pary homo. Ale od małego posiadać dzieciaka nigdy.
      4. Marsze- według mnie debilizm. Tylko wkurzacie ludzi co was popierają i nic do was nie mają. Ja jak wcześniej napisałem nic do was nie mam, spotkałem pare homo i z nimi normalnie imprezowałem i gadałem. Ale te marsze to przeważnie jakieś idiotyzmy i prowokacje. Mamy XXI wiek i 95% polaków wie, że istnieją geje/lesbijki. Więc po co jeszcze musicie paradować z flagami, prowokować czasami jakimiś dziwnymi strojami albo przyklejonymi dildosami.

•  

@demontre: Nie znoszę trzaskowskiego, ale dla takich ludzi jak Ty, warto na niego zagłosować.
      #wypad2020 #karakancwel

•  

@In_thrust_we_trust: i tu się mylisz kolego bo małżeństwo istniało wcześniej niż chrześcijaństwo a przynajmniej na terenach Polski. W różnych innych kulturach, wyznaniach i grupach etnicznych istniało i istnieje równolegle. Zatem sądzę, że zawłaszczanie go sobie przez chrześcijan jest nieuprawnione. Tym bardziej, że absolutnie nie mam tu na myśli ślubu kościelnego - ten i tak nie ma żadnej mocy prawnej. Mamy natomiast ślub świecki, cywilny, wolny od wyznań i przekonań, który powinien być dostępny równo dla każdego.

•  

@demontre: A nie dalibyście rady za granicą się hajtnąć i wrócić?

•  

•  

@darklight: sytuacja osób LGBT w polsce jest bardziej przykra niż się wydaje: taki ślub nie będzie w polsce uznany

•  

@GordonL: To że cie wujek gwałcił za młodu nie daje ci prawa do obrażania innych :) Jak nie rozumiesz prawa spółek handlowych to ja ci zboczeńcu już tego nie wytłumacze

+: defkor
    •  

@Kynareth: chuba nje do konca zrozumialas moj post. Slowo "katole" wzialem wbcudzyslow nie bez powodu.
      Chodzi o to ze slub to konstrukt tradycji, stworzony i kultywowany przez tradtcjonalistow. Konstrukt prawicy, czy tego chcesz, czy nie.
      Zatem troche dziwne byloby nagle nakazywac prawicy zmienic cos co oni wymyslili i utrzymywali? Porownam ti jeszcze raz do zakonu, gdziektos z zzwenatrz przychodzi i domaga sie nagle zmiany jakichs zasad. Glupie? Jeszcze jak xD

Panstwo usankcjonowalo sobie malzenstwa i to jest blad i przyczyna konfliktow. Nie powinno byc panstwowych malzenstw ani zadnych ulg, i malzenstwo powinjo zostac konstruktem konserwatystow.

•  

@bolekone:
      Ja je rozumiem doskonale. I dlatego twierdze, że to nie rozwiązuje problemów, młotku bezmyślny.

•  

@NickciN:

A mnie wkurza głupota takich jak ty, wiec powinieneś całe życie w domu siedzieć (taka jest twoja logika).

Koncept wolności jest dla ciebie za trudny do pojęcia.

•  

@GordonL: przeciez geje i lesbijki są wolni!! A to ze społeczeństwo tego nie akceptuje nie zmienisz żadna ustawa! W Polsce mamy głównie emerytów wiec czego ty oczekujesz

•  

•  

@demontre@demontre: Koleżko współczuję ale coś nie jest prawdą. Przykład mojego ŚP kolegi z pracy u którego zdiagnozowano raka mózgu w miejscu styku mózgu z kręgosłupem ale mniejsza o to. Operowany był w Sosnowcu przez naprawdę świetnego profesora lecz wiedział że ma kilka procent szans i jak wylądował na OIOMie jako warzywo :( to jak przyjechałem do niego z kolegami pogadaliśmy z pielęgniarkami i widziały że naprawdę chcemy goodwiedzic to nie robiły problemu. Później część osób z pracy jeździło dowiedzieć się o jego stanie zdrowia i co można kupić dla pielęgnacji kolegi a nawet i innych pacjentów. Jak uzyskałem zgodę od jego mamy o dowiedzeniu się o jego stanie zdrowia to nie miałem problemów żadnych więc może Twój partner mało się starał albo udawał zresztą nieważne. Dużo zdrowia życzę i powodzenia :)

•  

Żartujesz sobie? Pod tym wpisem jest co najmniej kilkanaście obraźliwych komentarzy, które piją tylko i wyłącznie do tego, że jestem gejem, do niczego więcej. Specjalnie ich nie usuwam, żeby wszyscy mogli je zobaczyć, w tym Ty.

@demontre: Ale to jest internet, tu każdy jest kozak schowany za swoją anonimowością, jestem ciekawa jak to w życiu wygląda z prawdziwymi ludźmi twarzą w twarz, chy jakaś pielęgniarka albo lekarz wyzwie cię, czy jak idziesz do kina to pani od popcornu pluje ci do boxa? I nie chodzi mi o osiedlowych sebixów, oni przypierdalają się do każdego

•  

@In_thrust_we_trust: W istocie, "katole" zrozumiałam jako "osoby wierzące", ale to nic nie zmienia. Mój point jest taki, że małżeństwo jest konstruktem społecznym, a nie religijnym a skoro tak, powinno być dostępne dla wszystkich. Łatwo podzielić ludzi na chrześcijan albo ateistów, ale już na "konserwatystów" i "liberałów" albo inaczej, już nie tak prosto. Każdy jest mniej lub bardziej konserwatywny i sam wybiera czy chce mieć ślub czy nie. Mnie by tu nazwano lewakiem, nawet chodzę na parady równości a mimo to w wyniku społecznej potrzeby od kilku lat pozostaje w heteroseksualnym małżeństwie. Nie widzę żadnego powodu dlaczego gej nie może przyjmować konserwatywnych konstruktów jak stały monogamiczny związek, obchodzenie świąt z rodziną i tak dalej.

•  

@Kynareth:

Nie widzę żadnego powodu dlaczego gej nie może przyjmować konserwatywnych konstruktów

Probuje Ci to wyltumaczyc od dwoch postow :p
      Z prostego powodu: ten konstruktbktos wymyslil i ktos podtrzymywal - konstrukt istnieje dlatego ze ma jakies prawa, jest jako okreslony. Gej ich nie przyjmie bo nie spelniantych praw, ktore wymysliki i rozwijali konserwatysci. Jak latwiej mozna to wytlumaczyc?
      Wyboraz sobie ze jest jakas organizacja, dobrowolna i z wlasnym regulaminem. Zeby do niej wstapic trzeba regulamin spelniac. I naglebprzychodzi ktos z zeenatrz i mowi: "Ja chcr byc w tej orgsnizacji, ale nie chce spniac regulaminu, dajcie mi byc w tej organizacji fasyzsci!". Glupie? No glupie bardzo.

Napisse jeszcze raz, w momencie gdy panstwo zaczelo sankcjonowac malzenstwa, te przestalo byc konsteuktem tradycyjnym i stad caly konflikt. Malzenstwa nie powinny byc panstwowe i tyle, tak jak zamkniete prywatne grupy z wlasnym regulaminem i dobrowolnoscia przynalezenia nie powinny byc panstwowe.

•  

Malzenstwa nie powinny byc panstwowe i tyle

@In_thrust_we_trust: to tylko twoje zdanie, nie musisz przyjmowac slubu panstwowego, ale mam złe wiesci bo od X lat kosciół nie oferuje już samego slubu koscielnego, tylko konkordatowy.

ten konstruktbktos wymyslil i ktos podtrzymywal

@In_thrust_we_trust: społeczeństwo, do którego wszyscy należymy, także osoby LGBT "czy tego chcesz czy nie".

eot

•  

@Kynareth: Tu nie chodzi o to czy moge czy nie, tylko o to ze usankcjonowanje konstruktu jakim jest malzenstwo orzez panstwo to przyczyna konfliktow. To jest fakt, a nie moje zdanie. Przrciez LGBT nie domaga sie slubow koscielnych, tylko panstwowych prawda? Gdyby slubow panstwowych nie bylo, LGBT niewymagakoby od koscia zeby dawalo im sluby, tylko stworzylo swoje wlasne

społeczeństwo, do którego wszyscy należymy, także osoby LGBT "czy tego chcesz czy nie".

Poslugujac sie poprzednia anoogia organizacji- co ma fakt istnienia jakiejs gruoy do organizacji i jej regulaminu? Dalej jest to zachowanie glupka, ktory przychodzi do tej organizacji i wymaga wcielenia mimo ze nie spelnia regulaminu

•  

Ok, masz swoje za, to jako gej powiedz mi bo się tutaj nie zgadzam z dwoma rzeczami mianowicie:
      1. Związki - gdy będą publiczne, będziecie sie z tym obchodzić wszędzie na całego a problem polega na tym, że akurat ja rozumiem trochę prawicę dlatego głównym mankamentem jest w tym to iż ta wiedza dzięki internetowi/mediom/ludziom zacznie być publiczna a jak dla mnie „dzieci” są nieskazitelne do 16 roku życia zanim jakoś „sensownie” zaczną powoli myśleć i rozumieć świat i ludzi. Więc nie chciałbym by te dziecko dowiedziało się o tym przed tym 16 rokiem a dopiero później aby sobie przedstawiło swój własny światopogląd na to. Ja osobiście nie jestem za tym by nazywać pary jednopłciowe „normalną” rodziną. Więc można by zmienić sposób przekazywania spadku w urzędzie bez podatku z tego co kojarzę są 3 stopnie przekazywania majątku nieopodatkowanego i tam można by zrobić korektę w urzędzie a nie w urzędzie cywilnym. 2. Drugą rzeczą z którą nie mogę się zgodzić to właśnie nauka dzieci młodych do 16 roku, że bycie parą jednopłciową to coś normalnego, a genetyka wskazuje, że tak nie jest, co za tym idzie całkowity brak dostępu do dzieci i wychowywania ich. No wybaczcie ale dwie rzeczy przemawiają przeciwko temu. Pierwsza to dziecko widząc inny system rodziny samo źle może zacząć to interpretować, druga to nie możecie mieć dostępu do dzieci, gdyż Wasza parą sama w sobie nie może takiego życia dać. Na koniec powiem bo nie jestem ani katolikiem ani pisowcem i głosowałem za Hołownią a moja dziewczyna za Biedroniem więc powiem tak: Nigdy nie można być ani skrajnie prawicowym ani lewicowym, partia korwina jest skrajnie prawicowa ale to dzieki korwinowi tylko, skrajna lewica jest wlasnie biedroń co też jest zle zaraz wytlumacze czemu. Co do pisu wiadomo to komunistyczna partia wiec prawicowcy wiadomo czemu wybierają bosaka. Wracając do biedronia i innych par jednopłciowych. Nie możecie oczekiwac jako mniejszość czegos na wiekszosci narodu ten system tak nie dziala i cale szczescie bo bylaby druga Francja. Musisz liczyc sie z tym ze kiedys wprowadzono religie do szkół, pis to jawnie wykorzystuje ale to osobny temat. Jezeli chcecie byc lepiej traktowani to musza dwie rzeczy sie wydarzyć. Polska dzięki naukom religii jest krajem w wiekszosci katolickim co mi sie osobiscie nie podoba, gdyz promowanie religii w dzieci kiedy same sobie nie wyrobią światopoglądu jest Bardzo zle. Co za tym idzie powstaje tam tez wielu przeciwników par takich jak Twoja. Wiec zanim polska nie zniesie wiary ze szkół to na „super efekt” bym nie czekał. Dwa by Wasze postulaty były coś warte musicie mieć conajmniej dwucyfrową liczbę bo 3% nic nie zdziała i mniejszość nie może czegoś wymusić na większości. Zawsze istnieją inne szanse na przekazanie majątku bez opodatkowania go. Wystarczy pokombinować gdyż polskie prawo jest dziurawe jak ser ( ͡° ͜ʖ ͡°) . Widzisz ja może nie jestem przeciwko Wam ale zawsze zastanawia mnie jedno genetyka jasno mówi każdy wpierw rodzi się chłopcem a dopiero później określa się płeć. Ale jak dla mnie choć nie jestem religijny to logiczne że kobieta z facetem dają wynik = 1 a w innych przypadkach zawsze jest 0. Tak samo w innych gatunkach. Po drugie ta moda przyszła w usa a w usa juz można brac slub choćby z mikrofalówką. Więc choć mi osobiście nie szkodzicie i wszystko tłumaczycie „miłością” to jak dla mnie przez lata ludzie ukrywali sie z tymi orientacjami i teraz gdy sa tacy w mediach i w polityce staracie sie cos zmienic, a jak dla mnie jest to bez obrazy trochę choroba gdyż zawsze wynika to z wielu czynników. Wiesz sam też kocham mężczyzn ale na inny sposób, mianowicie miłość do ojca, miłość do przyjaciela. Nawet gdy jesteś zraniony, masz problemy z kobietami „fakt” bo masa kobiet stała się dziwna, zachłanna i chce by cały świat się kręcił wokół niej to nigdy nie myślałbym by coś w pocieszę do kumpla bo nie. Babe mozna przezyc a nawet mozna zyc i bez nich to nie koniec swiata ani nawet nie duzy procent szczescia w zyciu. Sa inne rzeczy dające radosc w zyciu. Wiem sa inne przypadki gdy od urodzenia ktos zle sie czuje we wlasnym ciele itd to tez wd mnie wynika z braku akceptacji samego siebie. Tak jak kobiety cale zycie marudzą ze nie sa idealne i co by sobie nie zmienily by byc plastikiem bo sie nie akceptują. Najgorsze w tym wszystkim jest to ze my „mezczyzni” sami sobie zrobilismy taki los, nie szanujemy sie i dajemy sie ponizac panienkom piszac do nich w ogrom bo masa ludzi nie wiem chce być „łowcami” cipek albo nigdy kobiety nie dotykało lub nie wiem. Dajemy sie im ponizac bo na tych tinderach najgorsza trolica ma 1000+ wiadomosci do wyboru do koloru. Po prostu faceci sie zeszmacili i pozwolili by za gleboko weszło „to facet musi pisac pierwszy” , „to mężczyźnie powinno zalezec” sami sobie zakładają kajdany od razu. Panowie są dziwki koszt usługi „200zl” nawet nie musi sie odzywac jak was swedzi a hiv to w tych czasach nie problem. Nie wiem moze męska natura jest poniżanie sie. Bo co do czego ale malo jest kobiet z ktorymi „normalnie sie porozmawia” a jak ktos mysli inaczej to niech powie czy jakas kobieta kiedykolwiek mu zastąpiła kumpla, zacznijmy od tego ze kumpel Cie opierdoli a nawet nazwie Cie chujem ale i tak sie lubicie a z kobieta to nie przejdzie. Jest masa czynników które ludzie robią źle i podświadomie.

•  

@demontre: 3maj się qumplu i wiedz, że są w Polsce jeszcze normalni ludzie. Mnie jest osobiście wstyd za to co wyprawia rząd z nagonką na środowisko LGBT. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.

•  

przeciez geje i lesbijki są wolni!! A to ze społeczeństwo tego nie akceptuje nie zmienisz żadna ustawa! W Polsce mamy głównie emerytów wiec czego ty oczekujesz

@NickciN: Kobiety też w XIX wieku był "wolne", tylko nie mogły głosować, co?

Nie rozumiesz wolności - twoje prymitywne rozumowanie nie jest w stanie objąć rozumem tego konceptu.

Wolność oznacza też prawo do manifestowania, dlatego parady równości są okej. A, że Tobie się nie podobają? Trudno.

+: jPaolo2
    •  

nalezy chowac i trzymac w tajemnicy osoby innej orientacji przed dziecmi do 16 roku zycia dxxx quality wykop content

•  

@GordonL: No to sobie paradujcie. Ale jak uwazasz ze wolność to wciskanie wszędzie flagę lgbt to jest żałosne. Nie wiem co ci da manifest ze sobie przejdziesz ulica raz w roku... myślisz ze więcej starszych ludzi będzie za wami? Albo więcej ludzi się do was przekona niż zniechęci? W piździe ludzie maja te wasze marsze i taka jest prawda. Żeby coś się zmieniło to musza minąć 2-3 pokolenia. Tak jak napisałem wyzej, cywilne powinni wam pozwolić. Ale pierdl ze jacy wy dręczeni, jacy wy pokrzywdzeni to śmiech na sali. Wspomniałem ze znałem sporo homo i nikt nie czuł się szykanowany ale cześć z was robi z siebie męczenników

•  

@demontre: rebus pasuje jak nigdy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

źródło: comment_ClcbYgiAuM3WGFLyS6y8606hmbq1TCgq,w400.jpg

•  

Ale jak uwazasz ze wolność to wciskanie wszędzie flagę lgbt to jest żałosne

@NickciN: Żałosne to jest twoje wyolbrzymianie i brak zrozumienia.

Nie wiem co ci da manifest ze sobie przejdziesz ulica raz w roku... myślisz ze więcej starszych ludzi będzie za wami?

@NickciN: Tak, dokładnie tak to działa. Starszych i młodszych.

Żeby coś się zmieniło to musza minąć 2-3 pokolenia. Tak jak napisałem wyzej, cywilne powinni wam pozwolić.

@NickciN: Nie jestem homoseksualistą. Zmiany trzeba robić już teraz. Ty nie jesteś stary, a patrz jaki idiota z Ciebie w tej kwestii.

Ale pierdl ze jacy wy dręczeni, jacy wy pokrzywdzeni to śmiech na sali. Wspomniałem ze znałem sporo homo i nikt nie czuł się szykanowany ale cześć z was robi z siebie męczenników

@NickciN: Ale brednie piszesz. Naprawdę widać, że Twój poziom intelektualny jest niezwykle niski. Mało rozumiesz i cały czas popełniasz najbardziej typowy błąd poznawczy.

•  

@GordonL: a ty jedynie piszesz w kółko to samo xD pisze ci żywe przykłady z życia np. z pracy. Nawet część osób z roboty nie popierała tych protestów co byli homo bo gówno dawały. a ty jedynie "OOO brak zrozumienia, brednie, nie rozumiesz" XD Dodatkowo jesteś idiotą jak sądzisz, że osoby starsze (głównie konserwatywne) po takich marszach pójdą za wami. Przecież oni są od x lat wychowywani jako katolicy. Część z nich pamięta czasy jak Jan Paweł Drugi został papieżem i jakie to było wielkie wydarzenie. Oni mają w głowie już zakodowane co jest dobre a co złe. Ty sądzisz, że oni te kilkadziesiąt lat takiego życia zmienią jak mu będziesz przed nosem machał tęczową flagą?? No debil. Widziałeś żeby ktoś organizował marsze hetero? Widziałeś, żeby firmy wstawiały posty "najlepszego z okazji dnia hetero" czy coś takiego? Nie. Bo ludzie mają w to wyjeban#. Tak samo w wasze afiszowanie się. Więc jak ktoś chciałby coś zmienić w LGBT to niech walczy o śluby cywilne a nie odra## pierdl o dzieciach, kościelnym i chu# wie co. Bo na to potrzeba 2-3 pokolenia.. Dodatkowo skończ pierdl że ludzie homo to mają przegrane życie. Tak, pod względem ślubu cywilnego. Jedyna rzecz w której są olewani i powinno to być zmienione. W innych kwestiach sa tak samo traktowani jak inni. A to, że komuś się to nie podoba LGBT to gówno da jakaś ustawa. Dodatkowo w szkołach nie ma nic o LGBT. Nie ma nic pozytywnego ani NEGATYWNEGO. Więc każdy sam wyrabia sobię opinię co jest dobre. A jak ktoś jest podatny na otoczenie to wina rodziców a nie kurw# tego, że w szkole nie było mówione żę LGBT to takie fajne. Spadaj na czarno, bo znowu zawołasz i "oj bo nie rozumiesz, żałosne, idiota, brednie". W ogóle żadnej konskruktywnej odpowiedzi nie napisałeś. Szkoda czasu na takie gówno pisanie.

•  

@NickciN: Nawet mi się nie chce.

2/10

P.S. jesteś naprawdę matołem.

•  

•  

Nie chce cie obrażać, ale serio działasz tak na nerwy że szkoda strzępić ryja.

•  

@NickciN: nie chce Cię obrażać ale nikogo nie obchodzą Twoje brednie i Twoje nerwy bo jesteś zwyczajnie wyjątkowym matołkiem dx

•  

@NickciN:

Dziecko, zanim zaczniesz pisać to poczytaj trochę o socjologii i o tym jak wywiera się zmiany na społeczeństwie, bo wszystko co piszesz to taki głupi chłopski rozum.

Do tego brak ci wiedzy, bo nie masz pojęcia o problemach tej społeczności. Ten wpis zaczął się od problemów innych niż brak ślubu (brak informacji medycznej, brak dziedziczenia ustawowego, opodatkowanie dziedziczenia i wzajemnych darowizn).

Jeśli chcesz dyskutować to zacznij od podstawowej edukacji w tym temacie i wtedy wróć. Na chłopski rozum to ja szczam, a nie z nim dyskutuję. Rozumiesz?

+: jPaolo2
    •  

@kemcio: właśnie na tym polega problem osób LGBT w Polsce że myśląc o nich przeciętny polski pożeracz cebuli pierwsze co myśli to co kto komu wkłada. Zauwaz że jak rozmawiamy o parze hetero to nikt nie myśli o sferze intymnej a jak tylko pojawi się związek homo to hehe pa Mati chłop chłopa posuwa, hehe

•  

Jak jestem prawy i hetero ale chce aby ludzie homo mieli możliwość związków partnerskich ?

•  

W przypadku parad uważam, że nieprzekonanych one nie przekonają a jedynie spolaryzują społeczeństwo, dlatego nie jestem ich zwolennikiem.

@demontre: Więc jeżeli parady nic nie dają a jedynie szkodzą to jak można działać by poprawić sytuację z tolerancją czegoś co jest częścią natury od tysięcy lat a ludzie w 2020 dalej tego nie potrafią zrozumieć?

•  

Zwykłe zniesienie podatku od darowizn na pewno nie wchodzi w grę (wszyscy zaczęliby się obdarowywać ( ͡° ͜ʖ ͡°))

@ipa100: Oczywiście z wyłączeniem firm. Darowizna od osoby fizycznej dotyczy środków od których został już pobrany podatek dochodowy (u darczyńcy). Wydaje mi się niegodziwe opodatkowywać te same pieniądze po raz kolejny. Natomiast na ewentualne przekręty (Janusz zamiast zatrudnić wypłaci hehe darowiznę) mamy już prawo odnośnie zatrudniania na czarno. Taka darowizna od Janusza, to byłby auto-donos.

•  

A nie dalibyście rady za granicą się hajtnąć i wrócić?

@darklight: Takie coś jest kompletnie nieuznawane w Polsce, więc nie ma najmniejszego sensu.

•  

@ostr: ooo, kogo ja tu widzę (✌ ゚ ∀ ゚)☞

•  

Więc jeżeli parady nic nie dają a jedynie szkodzą to jak można działać by poprawić sytuację z tolerancją czegoś co jest częścią natury od tysięcy lat a ludzie w 2020 dalej tego nie potrafią zrozumieć?

@3I_i: Nigdzie nie stwierdziłem, że mam na ten problem jakieś rozwiązanie. Po prostu uważam, że w naszych realiach parady równości tylko zaogniają konflikt, co innego w krajach gdzie LGBT jest traktowane normalnie i takie parady to okazja do zabawy a nie walk wręcz i demolowania miasta.

•  

Nigdzie nie stwierdziłem,

@demontre: a ja nie pisałem tego w tonie, który żąda jakichś wyjaśnień od eksperta, prawda?

Ja mieszkam za granicą gdzie tolerancja jest na normalnym poziomie i są te parady, po co? nie wiem, skoro nie mają sensu w miejscu z tolerancją na minusie to po co są w miejscach gdzie LGBT się toleruje? nie rozumiem tego.

•  

@demontre: Pracuje na OIT i jeśli przyszedłby partner naszego pacjenta to zostałby wpuszczony bo takie są przepisy. Domyślam się, że pewnie nie wszędzie tak jest.

•  

@demontre: hello Lieutenant Commander <3

•  

@demontre: A jak wszystkim mówię, że związki osób tej samej płci to coś więcej niż fizyczność, a bardziej najprawdziwsza miłość to nikt nie chce wierzyć bo po prostu nigdy takiej miłosci nie zaznał. Zdrowia dla Ciebie, dla partnera i dla kotów :)
      A i jedyne co pozostaje to wyprowadzka do Niemiec, przyjęcie obywatelstwa i ślub. Ja z moją partnerką, o ile się nic nie zmieni w ciągu 5-10 lat tak niestety będziemy musiały zrobić.

•  

@demontre: życzę Ci przede wszystkim spokoju, bo śledzę Twój tag związany z chorobą. Chciałbym Ci życzyć dużo zdrowia i życzę tego, ale chyba jedynie w celu podbudowania psychiki jeżeli sytuacja wygląda tak, jak to opisujesz.

Moja Mama odchodziła na raka (jelito grube) i absolutnie nie miało to nic wspólnego z godnością, mimo że tak naprawdę pielęgniarki na oddziale paliatywnym robiły wszystko co mogły by uśmierzyć ból. Mnie też czekają badania pod tym kątem za 2 lata i taki prezent sprawię sam sobie i swoim bliskim, choć jestem stosunkowo młody a nie mam żadnych objawów póki co.

W kwestii wpisu to nie kupuję innej orientacji, ruchu LGBT. Dla mnie to po prostu swego rodzaju choroba, zaburzenie psychiczne?

Jeżeli chodzi o sprawę mieszkania, to oczywiście powinieneś móc je pozostawić osobie bliskiej Tobie bez żadnych dodatkowych podatków, opłat etc.

Trzymaj się!

•  

@Daleki_Jones: ty nie jesteś człowiekiem ty jesteś PiSowcem