Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 107
Ludzie, zastanówcie się jak łatwo jest wami manipulować. Rzucono hasło o ułaskawieniu pedofila i telepiecie się do tego jak wibratory. Przecież wyciagniecie prezydentowi ulaskawien, jako czynów moralnie wątpliwych, to najprostsza metoda zdyskredytowania oponenta. Dajecie się wciągać w dzielenie narodu i dlatego tak łatwo się rządzi polskim społeczeństwem - divide et impera w pełnej okazałości. Mam nadzieję, że obie grupy stojące po dwóch stronach barykady tudzież wczorajszego protestu w końcu się wymordują, a do głosu dojdzie garstka osób dojrzałych i świadomych politycznie.

#wroclaw #protest
  • 38
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@Pimenista: dzielenie narodu jest od zawsze, tylko przybiera różne formy. O tym jest ten wpis. Nie pamiętasz już akcji zabierz babci dowód? Wtedy zaczęło się wyśmiewanie ludzi starszych, które trwa do dzisiaj. Dopóki nie zrozumiecie, że się wami od zawsze manipuluje, dopóty będziemy wybierać między jednymi kłamcami a drugimi. A Duda powinien przegrać, bo Polska nie dorosła do monowładztwa i tyle.
@Giacomina ja przestałem się nakręcać emocjami w polityce w 2010 roku. Zginął Kaczyński i nagle tvn zdjął Wojewódzkiego i Majewskiego którzy lubili z niego smieszkowac. A w faktach to już nie był pokurcz z paskudną żoną tylko cudna 1 para, nasza duma narodowa. Wszystko to co wam pokazują jest dla picu, nie podają newsów dzięki którym będziecie radośni, bo Radość to uczucie które się krótko utrzymuje, za to gniew można utrzymywać latami.
@Giacomina: oj tak byczq +1.
Najgorsze że posty plujące jadem na lewo czy prawo mają setki plusów a jedyny post mówiący prawdę ma ich kilka... Społeczność wykopu niczym nie różni się od naszych rodzicow/dziadków wpatrzonych w wojnę polsko-polską w tv. Daliśmy się oszukać. Wzięli nasze pokolenie z zaskoczenia bo wbili się w algorytmy google i targetuja nas na potęgę propagandą.
Tak naprawdę to nasze pokolenie będzie tym najbardziej oglupiałym i zmanipulowanym
@Giacomina: Obecny prezydent i kandydat na prezydenta jeden w dwóch osobach nieustannie straszy LGBT, gejami, Niemcami, elitami, wykształciuchami, warszafką; stawia sprawę jasno "my albo oni", sugeruje, że kto nie jest po jego stronie, ten jest antypolakiem i złodziejem; nie uznaje żadnych autorytetów naukowych, woli chłopski rozum od nauki; jest z partii, która nie uznaje polskiego prawa, mimo że ma je w nazwie: robią, co tylko chcą i nawet często nie odnoszą
@Giacomina @Tommy__ problem polega na tym, że tych wyborów nie powinien wygrać ani Duda, ani Trzaskowski. Problem w tym, że szkołach na WOS-ie zamiast uczyć o mechanizmach zachowań społecznych i ich przyczynach próbuje się uczuć konstytucji. Na lekcjach historii uczy się przebiegu wojen, zamiast starać się zgłębiać ich przyczyny. Ludzie przestają mieć własne zdanie i przyjmują wszystko zero-jedynkowy, a próbę meeytorycznej dyskusji niemal zawsze traktują jako atak. Cytując klasyk "moja mojszość jest
@Giacomina a dlatego przypisanie wszystkiego co się stało złego w Warszawie kandydatowi z opozycji to już jest okej, Duda nie nadaje się na prezydenta demokratycznego kraju, on właściwie jest prezydentem tylko z nazwy, szczuje ludzi, skłóca, powoduje, że ludzie na wiecach wyborczych biją nastolatkow, wyznaje zasadę albo z nami albo przeciw nam, spokojnie można to do nazistów porównać
@Pimenista: "Nie dziwie się że są wyśmiewani. Naiwność jest przejawem głupoty a ta powinna być mocno wyśmiewana."

może rozsądniej, zdrowiej i normalniej byłoby komuś zwrócić uwagę na to, w czym, naszym zdaniem, ta naiwność się przejawia i spokojnie wytłumaczyć istotę rzeczy, bez dodatkowego obrzucania kogoś epitetami albo nazywania mianem takiego czy innego. Czyli bez atakowania. "Powinna być mocno wyśmiewana" - dalej tak uważasz? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@radonix: Dalej tak uważam bo próby dyskusji, argumentacji, spokojnej argumentacji z przykładami itd. już były. Mam próbkę takiego elektoratu w domu więc wiem co mówię. Nawet gdyby posadzić zbrodniarza z logiem Pisu i kogokolwiek innego to będą walczyć i bronić zbrodniarza choćby się waliło i paliło.
@Giacomina Nie znamy raczej, chociaż kto wie. ( ͡º ͜ʖ͡º) Bardziej chodzi o ogólne podejście do życia i poglądy prezentowane na portalu ze śmiesznymi obrazkami. Osobiście szacuneczek, ale z obserwacji poglądy zwykle mam po prostu inne, a tu się zgadzamy.