Wpis z mikrobloga

@ziombal_trzy: Nie ma się tu nawet czym podniecać. Zdjęcie które tutaj wrzucam ustrzeliłem sobie Canonem Powershot SX100IS, zoom optyczny 10x i cyfrowy 4x, razem 40x. Normalnie aparat robi zdjęcia 8Mpx, 3264x2448px ale według tego co pisze w instrukcji, bezstratny zoom 4x wymaga zmniejszenia rozmiaru zdjęcia aż do 640x480px. W laptopie mam monitor 1024x768px czyli nawet nie obejrzę zdjęcia na pełnym ekranie. W smartfonie używając jak sądzę 6x zoomu cyfrowego bo pewnie
Pobierz daro1 - @ziombal_trzy: Nie ma się tu nawet czym podniecać. Zdjęcie które tutaj wrzuca...
źródło: comment_1594012300YOQvKCwSYnbzTGF2T8AqJq.jpg
@daro1: @ziombal_trzy: Cyfrowy zoom zawsze jest stratny - albo tracisz jakość (interpolacja pikseli) albo rozmiar zdjęcia (crop). Tak czy siak, szczegółów na zdjęciu brak, lepiej zapomnieć o tej funkcji. Dla przykładu tą fotkę zrobiłem starą i tanią lustrzanką z obiektywem za 250zł, teraz czekam na teksty że aktualne smartphony robią lepsze zdjęcia niż DSLR ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz Philosohero - @daro1: @ziombal_trzy: Cyfrowy zoom zawsze jest stratny - albo tracisz ...
źródło: comment_15940196764LwoA4Szx08JQEq7cIogc6.jpg
@Philosohero: Stratny ale zakładając że nie potrzebujesz np. aż 24MPX a zdjęcia przeglądasz na pełnym ekranie monitora który ma mniejszą rozdzielczość np. 1024x768 miałoby to sens. Aktualnie przecież nawet w lustrzankach matryce mają sporo megapikseli, to nie 8 czy 10MPX jak kiedyś. Co najmniej 18 jak nie więcej i jeżeli rozdzielczość ekranu monitora jest znacznie mniejsza, to to chyba nie powinno przeszkadzać.