Wpis z mikrobloga

Mireczki spod tagów #rower #mtb #gravel szybkie pytanie: potrzebuję plecaka na rower.
Wymagania:
-bukłak na wodę 2 litry
-w miarę pojemny (od 6 litrów wzwyż) ale nie za wielki (20 litrów to maximum)
-pas piersiowy i biodrowy
-fajnie jakby miał 'plandekę' przeciwdeszczową w zestawie
-mógłby służyć również do pieszych wędrówek
-nie kosztował milionów monet (do 150 zł)

Niby mówią żeby patrzeć w #decathlon ale parę razy przepłaciłem tam za akcesoria jak za zboże a jakość była kiepska więc szukam czegoś alternatywnego.
  • 16
@Kamokamo: Ja też. IMO trzymaj się bliżej tych 20. Większość plecaków można skompresować jak trzeba je zmniejszyć, w drugą stronę nic nie zrobisz. Połowę ci zajmie bukłak, to co zostanie będzie zupełnie niepakowne.
to przy tym większym plecaku fajnie byłoby mieć chyba ściągacze jakieś?


@PozorVlak: Tak.

za 150 zł?


@Kamokamo: I tu się trochę odbijesz od ściany bo dobry bukłak 2l zeżre ci 2/3 budżetu a ty jeszcze chcesz plecak do tego.
@Kamokamo mam pelcak z Decathlonu i ma wszystko co byś chciał oprócz buklaka i osłony przeciwdeszczowej ale to parę złotych
Tyle że ma chyba 30L i jest dość turystyczny ale na MTB mi się sprawdza bo ma fajne oddychające plecy
@Cierpsanity: porównaj sobie konstrukcję z deuterem - tam jest siatka praktycznie na całych plecach i kilka centymetrów luzu pomiędzy siatką a samym plecakiem. To robi niesamowitą robotę, w ogóle nie pocisz się tak jak ze standardowym rozwiązaniem. Żaden inny plecak bez tej siateczki tego nie daje według mnie.