Wpis z mikrobloga

Pojawiła się lista z tegorocznymi Przekrętami Obywatelskimi:
https://gdansk.zetwibo.pl/

Klasycznie królują skoki na kasę typu "spacery z instruktorem" czy cwaniactwo jednostek budżetowych, zarządców dróg, wspólnot czy spółek miejskich, które próbują przerzucić swoje obowiązki na BO. ¯\_(ツ)_/¯

Ale są też i projekty wprost zakładające zakup konkretnego produktu od konkretnej firmy -- całkiem na bezczela.

A przy okazji zapytam, może ktoś mieszkający z Brzeźna będzie umiał zweryfikować, czy faktycznie zrealizowanie projektu z 2016 -- prywatny parking dla mieszkańców budynku Dworska 32 faktycznie dowiózł obiecane efekty?

Przypomne:
"Remont drogi i chodnika przyniesie poprawę jakości życia mieszkańców, aktywizację osób starszych i niepełnosprawnych, poprawę atrakcyjności wizerunku osiedla a zarazem i miasta w oczach mieszkańców, jak również turystów licznie odwiedzających dzielnicę Brzeźna. Poprawi nam, mieszkańcom jakość życia, zdrowie i bezpieczeństwo."

Jak tam atrakcyjność miasta w oczach mieszkańców i turystów wzrosła po 4 latach działania parkingu?
To prawda, że zaktywizowano dzięki parkingowi osoby starsze i niepełnosprawne?
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#gdansk
  • 6
@Polinik: Znowu szkalowanie? Patrz jak mi się miasto rozwija! Ja dostałem lustro: "Ustawienie lustra drogowego na pasie zieleni rozdzielającym jezdnie ul. Władysława IV" i "Instalacja przestrzenna na placu Kaszubskim "Koralowce wychodzą z morza!"
( ͡° ͜ʖ ͡°)