Wpis z mikrobloga

Jestem w samochodowej Podróży Dookoła Polski. Jarek Juszkiewicz z aplikacji google maps mówi, że "kieruj się na północ" a tam ma być prom w Niemirowie. Pierwszy moment jak Bug przestaje być rzeką graniczną. Dawne miasteczko, na google maps jak się przyjrzycie to dostrzeżecie, gdzie był rynek. Prom samochodowy na Bugu, obok kręcili niby "Noce i Dnie". Gdzie jak??. Dojeżdżamy i taki widok. No fajnie. Promu brak - za wysoki poziom wody?

Śmieszna sprawa, bo wklepuję jeszcze raz do Mielnika drogę przez Zabuże, gdzie jest druga przeprawa i pokazuje, że ta nieczynna. Metodą dedukcji - ryzykujemy i po postoju przy skarpie w Gnojnie oraz dworze w Zabużu docieramy do przeprawy. Działa

Ale przygoda. Hehe, bo wiecie czary mary płynę toyotką po rzece ( ͡° ͜ʖ ͡°) 12 zł za kurs, prom na stalowej linie, na korbkę
- A jaki jest rozkład?
- Przyjeżdża klient to płyniem, rozkładu nijak tak

A Mielnik jak Mielnik. Unia Mielnicka, Polska-Litwa. Pamiętacie nie? Spoko. ja też nie pamiętałem

Zapraszam na #pannoramixtrip - będą wrzuty co jakiś czas. #podrozujzwykopem #podlasie
Pannoramix - Jestem w samochodowej Podróży Dookoła Polski. Jarek Juszkiewicz z aplika...

źródło: comment_1594156119mwC6qwz8mFP7w9v4nOTZqE.jpg

Pobierz
  • 9