Wpis z mikrobloga

Pierwsza praca po technikum obróbka skrawaniem. Tokarz CNC 2700 neto bez nieobecności mam dojazdu 50km w jedna strone na paliwo wydał bym jakieś 500zł/miesiac warto iść?
#pracbaza #cnc
  • 21
@HYPE_ _ Warto. Cnc jest naprawdę fajna praca. Podszkolisz się i za dwa trzy lata uciekaj do Skandynawii gdzie netto na start z niewielkim doświadczeniem bedziesz mieć około 10 tys pln po przeliczeniu
@Wojak90: Nie żyje jak robak i nie mieszkam na patolskich dzielnicach;) i nie jestem początkujący wiec nie zarabiam 10k pln.
Nie wiem ile się zarabia przy pakowaniu ciastek ale stawiam ze około 15 tys dkk brutto czyli pewnie 10-12 netto (czyli od 6do 7 tys pln). Iphone koszktuje tyle samo w PL co w skandynawii, tak samo jeden litr benzyny. Mozna się spierać o ceny żywności ale wydaje mi się ze
roberto07 - @Wojak90: Nie żyje jak robak i nie mieszkam na patolskich dzielnicach;) i...

źródło: comment_15942286145hNWVF42MIV3wZaG11HfaW.jpg

Pobierz
@roberto07 Przykład Iphona xDD Ja sie pytam ile zostanie kawalerowi po opłaceniu dwupokojowego mieszkania, jedzeniu normalnych produktów i nie odmawiania sobie wszystkiego za prace w cnc. I jak to sie ma do np pracownika na magazynie/pracownika marketu i innych niskoplatnych zawodów, czy to taka różnica jest duża.
@Wojak90: To zależy oczywiście od tego ile wydajesz, gdzie chcesz mieszkać itp. Ale początkujący operator to około 25 tys dkk brutto. Z doświadczeniem około 40 tys dkk. Podatki to 38% ponad kwote wolna. Jako kanaler ktory dopiero przyjechal mislbys pewnie 8000 wolnej miesięcznie, a od kwoty powyżej, czyli od około 17000 płacilibyś te 38%. Nie liczę tego teraz tylko podaje na oko ale powinieneś zarobić około 18 tys na reke. Przykład
@roberto07 Ty dalej nie rozumiesz. Wysmiewam tego iphone, bo nikt normalny nie przelicza opłacalności wyjazdu do innego kraju na ilość telefonów które mozna kupić xD.

Ja sie pytam tylko, ile kasy zostaje operatorowi Cnc, kawalerowi, po opłaceniu czynszu, jedzenia, rachunków, środków czystości, kosmetyków, zatankowania samochodu 50 litrami benzyny, wizyty u dentysty. Ile to go będzie kosztować i jaki procent pensji zostanie mu w kieszeni po tym wszystkim, oraz ile procent pensji zostałoby
@Wojak90: Nie wiem ile kasy zostanie operatorowi, to zależy chyba od człowieka. Kiedyś czytałem wpis w którym ktoś nie mógł przeboleć tego ze programista w Norwegii zarąbię tylko 2 razy więcej niż sprzątaczka. Ale jeśli chcesz to powiem Ci ze jako operator bez doświadczenia dostaniesz około 50% więcej niż sprzataczka za taka sama ilość godzin. Mam 37 lat i 4 dzieci. Troje z nich mam w prywatnej szkole najmłodsze jest w
@roberto07 człowieku,
Po pierwsze, ja nigdzie nie powiedziałem ze w Polsce sie zyje dobrze. To sa juz Twoje dziwne wnioski
Po drugie, co Ty masz z tymi iphonami? Nie obchodzi mnie ile iphonow sobie kupi sprzątaczka w Niemczech bo tego sie nie kupuje codziennie i to nie jest artykuł pierwszej potrzeby.

Ja sie pytam ile więcej zarobi człowiek jako operator od magazyniera. I ile procent pensji mu zostanie po opłaceniu wszystkiego. Polecasz
@Wojak90: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może masz trochę racji. Jednak dla mnie jest ważne ile zarabiam i co mogę sobie za to kupić. Cieszy mnie ze na nowa pralkę czy telewizor nie pracuje cały miesiąc tylko 2-3 dni. Cieszę sie tez ze na iphona dla córki nie muszę pracować dwa miesiące. I koledze wyżyje polecam cnc bo ja bardzo lubię te prace. Zarobi dużo więcej i to
@Wojak90: ( ͡° ͜ʖ ͡°) Może masz trochę racji. Jednak dla mnie jest ważne ile zarabiam i co mogę sobie za to kupić. Cieszy mnie ze na nowa pralkę czy telewizor nie pracuje cały miesiąc tylko 2-3 dni. Cieszę sie tez ze na iphona dla córki nie muszę pracować dwa miesiące. I koledze wyżyje polecam cnc bo ja bardzo lubię te prace. Zarobi dużo więcej i to
@roberto07: Nie przeliczaj DKK na PLN bo nie o to tutaj chodzi. Idąc tym tokiem rozumowania moge powiedzieć, że zawód operator/programista CNC to gówno największe bo w Poslce jak programista nie mogłem sobie pozwolić na ani jednego iphone a w Szwecji bez pracy na a-kassie moge sobie kupić najnowszego 11 pro xD no i co z tego? Jakie to ma znaczenie w odniesieniu do zawodu.

Nie mniej MASZ RACJĘ, jak ktoś
@waskizlo Witam xD zgadzam się z tym ze Skandynawia to dobry kierunek, w sumie niezależnie od zawodu jeśli jestes tylko w czymś dobry. Chodziło mi o to czy w Danii zawód operatora cnc jest postrzegany i opłacany podobnie jak w Polsce, gdzie pracując na cnc zarabiasz jak pobierający oplaty operator statycznego czytnika kodow.
Ja marzę o odejściu z cnc, ale idzie mi mizernie, mysle o zrobieniu papierów nawet na C+E xD ale