Wpis z mikrobloga

Mireczki, potrzebuje pomocy.
Od jakiś 3 miesiący mam te oto akwarium. Małe 30l, na początku czekałem ok. miesiąca na rozwój bakterii w akwarium z filtra. Po tem wrzuciłem roślinki i korzeń. Odczekałem kolejny tydzień i wtedy dopiero zakupiłem pierwsze krewetki crystal redy (prl'ki) 15 sztuk. Wszystko szło przez 2-3 tygodnie w miare okej, dokupiłem potem jeszcze rybki 6 razbor galaxy, kiryska sterby i 3 szczupieńczyki karłowate. Po pewnym okresie zaczęły mi zdychać krewetki (ok 8 zdechło), ale później przestały, od jakiś 2 tygodni ich populacja jest stabilna. Dokupiłem więc kolejne rybki, w zeszłą sobotę. Kolejnych 5 razbor, 3 szczupieńczyki i 3 otoski przyujściowe. Rybki były w opłakanym stanie, razbory były wręcz białe, a przed zdechnięciem dziwnie się zachowywały (pływały przy tafli wody, zamiast z całym stadem, dziwinie kłapiąc pyszczkiem). Zdechła cała populacja szczupieńczyków i razbor (tych nowo zakupionych), moim zdaniem to była wina poprzedniem hodowli, bo koledze który też kupował stamtąd zdechły wszystkie kupione.
Ale na tym się nie skończyło. Wczoraj padł mi szcupieńczyk (kupiony jeszcze w czerwcu i razbora). Nie wiem, co robię źlę, wydałem kupę kasy na dobry sprzęt i uzdatniacze, a i tak nie radzę sobie z rybkami.
Parametry akwarium:
azotany - pasek wręc, biały, brak.
Gh - ok. 6 (pasem brązowany na środku, czerwony na bokach)
Kh - 6
Ph - 6.5
Chlor - ukazuję się w normie.
Używam lampki Leddy Smart 2 od aquael i filtra EasyCrystal Filter 250 od Tetry (dorzuciłem do niego jeszcze sachem purigen, aby pomógł mi w filtrowaniu azotanów oraz w uzyskaniu krystalicznie czystej wody. Używam także preparatów od Tetry:
- Easy balance i C02 dla roślinek co tydzień
- Vital i PlantaMin co miesiąc
- AquaSafe do uzdatniania wody

Nie wiem naprawdę w czym jest problem, help.
#akwarystyka #akwarium #ryby #pytaniedoeksperta
Pobierz
źródło: comment_15942310993eIo0k9PQEFgsFkxyxbOYm.jpg
  • 22
@Whispererer podmiany cotygodniowe 20-30% i jeszcze raz podmiany, nie przekarmiac obsady, już raz się wypowiadałem u Ciebie na ten temat, żadne cudowne uzdatniacze itp. nie będą robic cudów jeżeli nie będziesz dbał o czyszczenie odchodów rybich raz w tygodniu i podmieniał wody. A już wcześniej pisałeś, że podmieniasz wodę raz na miesiące bo masz super preparat, także to jest moja odpowiedź na to co robisz nie tak i wydajesz nie potrzebnie pieniądze.