Wpis z mikrobloga

Panie Prezydencie, zadałem blisko 40 pytań, nie odpowiedział Pan na żadne. Dlaczego Pan mnie lekceważy? Jestem gorszego sortu?
1) Zapowiadał Pan : „Jeśli nie złoże ustawy o kwocie wolnej od podatku ustąpię z urzędu” gdzie jest ustawa, dlaczego Pan nie ustąpił?
2) Co Pan sądzi o amerykańskiej telewizji TVN?
3) Czy uważa Pan że TVP info rzetelnie przekazuje informację?
4) Jak to możliwe, że wiece są pełne zwolenników, mimo, że po incydentach w Nowej Soli i Wrocławiu przestano podawać do wiadomości publicznej harmonogramy wystąpień?
5) Dlaczego mówił Pan o UE „wyimaginowana wspólnota” a teraz gdy daje pieniądze uważa Pan ze jest okej?
6 Dlaczego Pan przekazał 2 miliardy rocznie na TVP a nie na onkologię?
7) Dlaczego mimo obietnic, nie pomógł Pan frankowiczom?
8) Dlaczego nie pojawił się Pan na debacie W TVN24 mimo że 5 lat temu mówił Pan że „debata Polakom się należy”
9) Dlaczego mówi Pan o ludziach „ideologia” mimo że są ludzmi?
10) Dlaczego nie zabierał Pan głosu w sytuacji gdy protestowali nauczyciele, rezydenci, i inne grupy społeczne?
11) Dlaczego pozwala Pan jako prezydent na karygodny stosunek do ambasadorów innych krajów poprzez konto publiczne Sejmu RP?
12) Mówil Pan „przyjdę na debatę, jeśli dogadają się 3 największe telewizje” TVN24, Polsat zgodziły się na debatę, TVP odmówiło. Czy mimo to stawi się Pan na debacie, skoro widzowie TVP już widzieli debatę z Pana udziałem?
13) Dlaczego według Pana UE ma zastrzeżenia do naszej praworządności?
14) Czy nie miał Pan problemu z powołaniem Piotrowicza i Pawłowicz na sędziów TK?
15)Czy jest Pan za obowiązkowym szczepieniem dzieci które mają iść do przedszkola?
16) Czy ma Pan PEŁNE zaufanie do ministra Szumowskiego?
17) Dlaczego mówi Pan ze „Polska jest krajem dla każdego” a mimo to opowiada Pan o ideologii LGBT co może dzielić, a nie łączyc?
18) Dlaczego w swoich spotach, atakuje Pan swojego rywala, a nie widać pana poglądów i ewentualnych planów na kolejne 5 lat?
19) Co Pan zrobi w razie przegranej w wyborach?
20) Czy reaguje Pan podczas swoich wieców wyborczych na agresję swoich zwolenników wobec przeciwników? Jeśli tak to w jaki sposób?
21) Dlaczego nie zlikwidował Pan NFZ mimo że Pan obiecywał?
22) Czy może Pan rozwinąć zdanie: „ Ja się nie szczepiłem na grypę, bo uważam, że nie…”
23) Dlaczego nie wprowadził Pan emerytur bez podatków?
24) Jakie zna Pan języki obce, w jakim stopniu?
25) Czy dopłaty dla rolników zostały w trakcie Pana kadencji wyrównane, tak jak Pan to obiecywał 5 lat temu?
26) Dlaczego VAT na ubrania dla dzieci nie został zlikwidowany, mimo że było to Pana obietnicą 5 lat temu?
27) Czy w każdej szkole jest gabinet stomatologiczny i lekarski, co było Pana obietnicą wyborczą 5 lat temu?
28) Czy uważa Pan ze był dobrym prezydentem?
29) Czy czytał Pan Konstytucję RP?
30) Dlaczego mimo obietnic, umowy smieciowe nie zostały zlikwidowane?
31) Czy wstawi Pan zdjęcie podczas odpowiadania na pytania użytkowników WYKOPU?
32) Pisał Pan 5 lat temu tutaj o zmianach w systemie emerytalnym: „Rozmawiałem na ten temat z ekspertami, jest kilka pomysłów. Jeden model to taki, jaki funkcjonuje na Wyspach Brytyjskich, gdzie jest minimalna emerytura państwowa, gwarantowana, a w pozostałym zakresie to kwestia decyzji konkretnej osoby, czy chce więcej odkładać na swoją emeryturę.” Co z tymi zapowiedziami?
33) W odpowiedzi na pytanie o przyjmowanie imigrantów odpowiedział Pan:” Polska powinna stworzyć warunki do przyjazdu do Ojczyzny dla Polaków, którzy pozostali za naszą wschodnią granicą po II wojnie światowej.” Jakie kroki i działania podjął Pan w tym zakresie?
34) 5 lat temu pisał pan: „Nikogo do debaty nie można zmusić. Żałuję, że prezydent Komorowski nie chce do debaty stanąć. Myślę, że czekają na to wyborcy.” Dlaczego teraz, mimo że wyborcy czekają, nie staje Pan do debaty tak jak Trzaskowski?
35) Jakie ma zalety pana kontrkandydat?
36) 5 lat temu pisał Pan „Nie będzie drugiej tury. Wygram 10 maja.” Dlaczego nie spełnił Pan tej obietnicy?
37) Pisał pan 5 lat temu: „Trzeba być ostrożnym przy podnoszeniu podatków. Raczej myśleć o obniżaniu.” Ile podatków zostało podniesionych dzięki Pana podpisowi, ile podatków Pan zawetował, jakie to podatki?
38) Pisał Pan 5 lat temu: „proponuję, aby mikroprzedsiębiorcy zatrudniający co najmniej 3 osoby płacili podatek w wysokości 15 procent - czyli znacznie niższy, niż obecnie.” Czy ta propozycja znalazła odrealnienie w ustawie, jeśli tak to w jakiej?
39)Czy uważa Pan że powinien Pan zostać prezydentem na kolejne 5 lat? Dlaczego?

#polityka #neuropa #bekazpisu #wybory #ama