Wpis z mikrobloga

Po dzisiejszym AMA Andrzeja Dudy można już to powiedzieć wprost - Wykop stał się tubą propagandową opozycji tak samo jak sok z buraka, TVN, TVP w latach 2008-2015 lub niektóre profile na twitterze i facebooku.

Post AMA pod którym miały paść pytania do PAD został zalany hejtem, wyzwiskami, fake newsami i memami w takiej ilości, że padły serwery Wykopu. Wśród tysięcy komentarzy nie było jednego poważnego pytania. Sam hejt. Jak do tego doszło?

Nie wiem, chodź się domyślam. Prawdopodobnie wykop został przejęty przez zgraję opozycyjnych trolli które nakręcają spiralę hejtu, a przeciwnicy PAD zaczęli się tu pojawiać coraz częściej ze względu na "sprzyjające środowisko".

Skąd taki wniosek?
Zachowanie wielu, naprawdę wielu użytkowników którzy całymi dniami tylko nawalają jaki to PIS zły i jaki niedobry, robią #rozdajo byle tylko zachęcić ludzi do głosowania na Trzaskowskiego. Moim zdaniem tylko ludzie bardzo mocno zaangażowani politycznie lub opłacani mogą płacić obcym ludziom za głosowanie na kogoś (to w ogóle jest legalne?) albo poświęcać całe dnie na hejtowanie pod anonimowym kontem. Do tego dysproporcja zwolenników PIS i PO jest niemożliwa do osiągnięcia w neutralnych warunkach (wykop to apolityczny portal) - różnica w poparciu dla obydwu kandydatów wśród młodych ludzi jest niewielka. A tutaj proszę - 90 do 10. Albo jeszcze gorzej.

Doszliśmy do poziomu soku z buraka, czyli do miejsca gdzie nie ma czasu na dyskusję, tylko masowe hejtowanie każdego kto ma inne zdanie. Na soku z buraka jesteś hejtowany przez dziadków i babcie które wierzą we wszystko co zobaczą w internecie, a tutaj przez wściekłą armię zielonek. Dyskusja polega na tym kto bardziej obrazi PAD, PIS i jego wyborców bo to ta osoba dostanie najwięcej plusów lub kto bardziej powieli fejka. Ja już nie widzę różnicy.

Większość z tych trolli nie ma naprawdę nic sensownego do powiedzenia, tylko hejt. I to chyba najlepiej świadczy o opozycji i ich wyborcach.

#4konserwy #polityka #wybory #konfederacja #bekazlewactwa
  • 33
@Candy51 to był exit poll wśród młodych, a nie wśród użytkowników wykopu, twój wniosek jest bardzo słaby.

Ja wśród swoich znajomych w podobnym wieku (23-33 lata) na powiedzmy 100 osób znajdę z 3 które głosują na Dude i może jeszcze z 7 które zagłosują ale tego nie przyznają. To co mam uważać że Duda powinnien mieć w takiej grupie wiekowej 10% poparcia a Trzaskowski 90% ? No nie.
@Candy51: Od dłuższego czasu mam podobne wrażenie. Najśmieszniejsze były minusy pod komentarzami prezydenta. Coś nie chce mi się uwierzyć, że podczas lagowania wykopu tyle osób postanowiło minusować odpowiedzi w tak krótkim czasie ( ͡º ͜ʖ͡º)

Niestety nie znalazłem się w gronie szczęśliwców, na których pytania została udzielona odpowiedź, ale zawsze coś.
@Candy51: To zobacz sobie jakie nastroje były pięć lat temu na jego AMA. Wtedy byś krzyczał, że Wykop to tuba propagandowa PiS. Wniosek jest jeden i dosyć prozaiczny - ludzie widzą #!$%@?, który się w państwie dzieje i mają tego dość, a że na Wykopie jest sporo osób młodych, mocno zorientowanych politycznie i nie bojących się wyrażać swojego zdania to mamy taki efekt.
@Candy51: a to on był w stanie odpowiedzieć?

Jak mi o wpół do wywaliło pierwszy error, tak zaliczyłam chyba wszystkie możliwe. AMA nie otworzyło w ogóle, gdzieś tam rozmowy w innych wątkach się pourywały i po pół godzinie oglądania raz po raz 500 - 502 poszłam sobie w cholerę.

To, że szambo wyleje wiadomo było od miesiąca. Ale jak się zaprasza na AMA, to wypadałoby zapewnić przepustowość na łaczach. Do de
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Candy51: PiS ma swoją telewizję, ma swój kościół, wymyślają podróże Trzaskowskiego za 60k, gdzie poprzedni marszałek #!$%@? miliony na loty po kraju, nie mówiąc o tym, że poszło 70 (?) milionów w powietrze na karty do głosowania, bo tak im było spieszno do wyborów. Nie mogę się doczekać tego kwiku jak Duda przegra i życzę sobie tego i nam, aby tak się stało. Mam dość kolejnych przywilejów dla elektoratu, głaskania górników
@DoloremIpsum: a rozumiesz już procenty? Miałeś to już w szkole? Miejsce tu jest nieistotne. Równie dobrze głosy mogły rozłożyć się na 8 kandydatów. 24,5% a 20,3% to nie jest aż tak duża różnica. Duża jest pomiędzy Trzaskowskim a Biedroniem.
@Candy51: No wiadomo. Pytania o finansowanie telewizji publicznej, niespełnione obietnice wyborcze czy o reakcję w sprawie przebimbanych 70 baniek przez Sasina, które nie doczekały się odpowiedzi to czysty hejt. Czego nie rozumiecie? To jest niedopuszczalne tak traktować obecną władzę. A na wykopie sami redaktorzy siedzą i propagandę sieją. To nie jest przecież tak, że te pytania zadawali zwykli, #!$%@? ludzie.
@Candy51: A nie przyszło Ci do głowy, że przedstawiciel partii stawiającej na emerytów kosztem przyszłości młodych ludzi, może po prostu nie być lubiany na portalu głównie odwiedzanym przez tych drugich? Tu nie potrzeba opłacanych trolli.