Wpis z mikrobloga

Mirkowie,

będę odcinać ściany od sufitu przy malowaniu. Wszystko zagruntowane, sufit wymalowany, po 12 godzinach chcę robić ściany. Zastosuję taśmę malarską, niebieską. Nie mam kąta prostego sufit - ściana, a tzw. od butelki, zaokrąglenie.

1. Jak złapać poziom? Poziomnica? Odmierzyć od sufitu?

2. Ściany pociągnę dwa razy. Wiem że taśmę należy zdjąć z jeszcze mokrej farby. Czy przed drugim malowaniem ponownie naklejać taśmę? Czy inaczej się to rozwiązuje? Farba lateksowa.

Chcę uniknąć oderwania farby.

#remontujzwykopem #budujzwykopem #malowanie #diy
  • 13
@JohnMaxwell: niebieska jest najlepsza, ale uważaj, bo jest mocna. Jeśli nie masz nowych ścian z dobrą gładzią itd.. to może skończyć się tak jak u mnie, że odkrywałam razem z farbą i starą gładzią (ale u mnie stare budownictwo jeszcze za PRL-U i właściciele na chacie nic nie robili latami).
@JohnMaxwell: Czy zależy Ci koniecznie na odcięciach? Zainwestuj w wałek z separatorem (Dekoral) nie będziesz bawić się w taśmy kąty itp. Różnica w kątach nie będzie widoczna. Co prawda brak będzie praktycznie odcięcia (może jest 0,5cm), ale teraz to modne :-)
@JohnMaxwell: Taśmę przyklejasz na oko, jak masz oczywiście choć trochę wyczucia odległości to wyjdzie Ci to dobrze i nie będzie widać milimetrowych odchyleń, to nie apteka a będzie wyglądać idealnie, luz. Zrób odcięcie nie na środku tego wałka tylko ponizej już na pionowej ścianie. Jak przykleisz taśmę to malujesz łączenie tą samą farbą co sufit aby zamknąć mikro dziury pod niedoklejoną taśmą żeby ci nie wlał się tam kolor ściany. Jak
@JohnMaxwell z poziomicą to tak na spokojnie, lepiej odcinać względem sufitu, bo jeśli masz krzywy sufit, to potem odcinka koloru moze mieć sporą różnicę na dwóch końcach ściany
już to że jest tam zaokrąglenie mnie irytuje


@JohnMaxwell: Ja też mam zaokrąglenia w mieszkaniu. Malowałem do samego łączenia ścianą z sufitem, ale dzisiaj uważam, że malowanie tak 2-3cm poniżej rogu byłoby lepsze. Ściany nie dość, że łączą się łukiem a nie kątem prostym to dodatkowo nie jest to w linii, tzn. połączenie faluje na długości. Odcięcie pod tym zaokrągleniem dałoby efekt idealnego odcięcia :)
@Davvidx jeśli sufit jest biały mozna zamiast akrylu podmalowac białą farbą i poczekać aż wyschnie i wtedy malowac na kolor. Dobra opcja jesli tzreba malować więcej niż jeden raz bo nie trzeba taśmy od razu zrywać, a efekt taki jak z akrylem