Wpis z mikrobloga

Regularnego raka dają mi w tym kraju ludzie, którzy zaprzeczają historii własnego narodu. PRL istniał 45 lat, wyciągnął z sanacyjnej biedy całe pokolenie młodych ludzi. W wolnej świętojebliwej Polsce niszczy się pamięć o nich, równając wszystkich do poziomu ZOMOwców, SBków, oportunistycznych aparatczyków władzy i konfidentów.

Radni uznali wczoraj, że nie jest tego godzien, ponieważ nie ma żadnych zasług, tylko został wykreowany przez propagandę PRL. Nazwa placu została zmieniona na pl. Przy Poczcie. Przeciwko takiemu posunięciu protestował Maciej Twaróg, były radny LPR. To on w 2005 roku był autorem pomysłu, aby plac na os. Willowym nosił imię Piotra Ożańskiego. - Jeśli radni zmienią tę nazwę będzie to policzek dla wszystkich pierwszych budowniczych Nowej Huty, dla całego pokolenia, którego Piotr Ożański był symbolem - mówił Maciej Twaróg. Radni uznali jednak, że komunista, a w dodatku ze słabością do alkoholu, nie powinien być osobą upamiętnioną w Nowej Hucie. Za zabraniem Ożańskiemu placu opowiedzieli się także radni Dzielnicy XVIII Nowa Huta. Aby uniknąć dyskusji na ten temat projekt uchwały w sprawie nazwy placu radni Krakowa wprowadzili wczoraj na sesję późnym wieczorem i szybko go przegłosowali.


#krakow #nowahuta
źródło: comment_1594277010V8lXwdm1Fy8W61rprHi9iL.jpg
  • 12
@Paula_pi: mnie by tam nie bolała aleja Lenina, ani Józefa Piłsudskiego, ani aleja Jarosława Kaczyńskiego, ani Zawiszy Czarnego. Każdy z nich był grzesznym człowiekiem, którego część kochała, część nienawidziła. Każdy odcisnął pięto na swoich czasach

@gumiorek: spokojnie, to sprawa sprzed 11 lat, postanowiłem do niej wrócić. To miejsce od dawna jest Placem Pocztowym
@Paula_pi: Nonsens, ulice powinno się nazywać od naukowców. Jeśli ktoś się czepi Archimedesa, Pitagorasa, Einsteina, Newtona, Skłodowskiej, Kopernika, Tesli, Da Vinci, Galileusza, Darwina czy Hawkinga - od razu wiadomo, że ma się do czynienia z karaluchem, którego imię opluwane winno być na wieki wieków amen.
PRL istniał 45 lat, wyciągnął z sanacyjnej biedy całe pokolenie młodych ludzi.

mnie by tam nie bolała aleja Lenina, ani Józefa Piłsudskiego


@DerMirker: fajne wrzucasz czasem fotki na tagu, ale już od jakiegoś czasu widzę, że przejawiasz dziwne podejście do świata, a powyższe cytaty pięknie pokazują, że jesteś zwyczajnie odklejony. Co gorsza, w NH obserwuję (np. na różnych grupkach) coraz większy odsetek takich ludzików (mówię tu o stosunkowo młodych osobach), którym