Wpis z mikrobloga

Odezwali się do mnie z ogłoszenia o pracę w #ecommerce które składałem z informacją o teście z języka obcego (angielski). Co można sprawdzać w takim teście pod kątem właśnie branży e-commerce? Pierwsze co mi przychodzi do głowy to korespondencja na temat np. reklamacji, pytania o produkt. Może jest ktoś na sali kto na co dzień ma z tym do czynienia i mi pomoże :P #pracbaza
  • 6
@Sindarin:
Jak cię na żywo będą pytać to po prostu sprawdzą jak mówisz, jak pisemnie miałbyś coś takiego robić na komputerze to po pierwsze najważniejsze XD, a po drugie zainstaluj sobie grammarly które sugeruje proste poprawki do stylistki, po trzecie nie pomagaj sobie kimś innym, bo to nie ma specjalnie sensu.
@Sindarin: ewentualnie będziesz z niemcami po angielsku pisał - ja tam miałem w poprzedniej pracy (niemieckie korpo, polski oddział). Tak czy inaczej, bez spiny - na rozmowie kwalifikacyjnej powiedziałem mojemu przyszłemu szefowi (który jest Węgrem) "sorry for my english, it's not perfect but at least it's funny" na co on się uśmiał i stwierdził że szukają dobrego pracownika a nie native speakera :)