Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, coś mi się rano powaliło. Wstałem o 9 rano z nastawieniem, że muszę koniecznie ugotować leczo. I to w środku remontu. I to nie byle jakie leczo. Żadnych gotowych produktów, fixów, mixów, #!$%@?ów mujów, tylko wszystko od podstaw, no oprócz passaty, ale to kropla w morzu. No i poleciałem, kupiłem, dalej 4 godziny zabawy i gotowania i mam.

Zmiksowane gotowane obrane pomidory (1.5kg)
Zmiksowana pieczona i obrana papryka czerwona (2.5kg - 9 dużych szt)
400g boczku w kostce
650g passaty
400g kiełbasy drobiowej (94% mięsa)
Duża cukinia pokrojona
Cała cebula zeszklona na patelni z boczkiem
3 ząbki czosnku
Przyprawy tradycyjne - sól, pieprz, ziele angielskie, liść laurowy

Trzeba długo wygotowywać wodę z warzyw.

#kuchnia #jedzenie #gotujzwykopem #gzw

PS. Jedna osoba obserwuje tag #leczo XD pozdrawiam
red7000 - Słuchajcie, coś mi się rano powaliło. Wstałem o 9 rano z nastawieniem, że m...

źródło: comment_1594501861ym6R4sNpjAmW9Wwrvp84nU.jpg

Pobierz
  • 15
@el_capitano_grande: gdyby nie remont, to bym robił, ale od składania łóżka i szafy przez ostatnie dwa dni, o wnoszeniu i kole od roweru nie wspomne #pdk bicepsy #!$%@?ą jak dzikie, przecier robiłem do pizzy ostatnio, wygotowałem pomidory i przesiałem łyżką przez sito, żeby nie było pestek, także to tylko i wyłącznie kwestia czasu
@red7000: Uwielbiam leczo. 5 lat chyba jadłam non stop i robiłam na zime, w wielu wersjach, wegetariańskiej, normalnej itp.
Teraz jadę na barokowo, od metra czosnku, koncentraty paprykowe, dużo ziół suszonych i świeżych. Z leczo jak z bigosem, najlepsze na następny dzień.
@arinkao: sama racja, dlatego skończyłem je robić teraz wieczorem

niestety robię je rzadko, bo nie znoszę półśrodków - jak robić leczo, to na wypasie

@Klamczuszek: myślałem nad pieczarkami, ale one mają intensywny smak i dodatkowo dodają wodę, więc podjąłem decyzję o niedodawaniu ich