•  

Jest mi po prostu przykro. Po prostu nie umiem w to uwierzyć, że ponownie dokonano wyboru człowieka, który otwarcie dzieli społeczeństwo na lepsze i gorsze i przyzwala na to m.in. za pomocą telewizji publicznej. Nie jestem zły na wyborców, jestem wściekły na to, że PiS był gotów zbudzić najbardziej negatywne emocje w ludziach "prymitywnymi" technikami manipulacji i to się udało.
    #wybory #polityka

•  

jak możesz nie byc zły na wyborców? na litość boską, to ludzie wybierają, nie powinieneś być zły na PIS bo to partia, powinieneś być zły na ludzi że są tak jebanymi debilami że wybierają propagandę rodem z głębokiego PRLu, że to co robi sąsiad ich bardziej interresuje niż to co sie u nich w domu dzieje, że praca jest mniej istotna niż nachapanie się, że ludzi inteligentnych się gnębi, a brylują ludzie mierni ale wierni.

Jak możesz być zły na partię? powinieneś być wkurwiony na ten debilny naród. To jest jak zrzucanie winy Niemiec na Hitlera - bo mówił tak :(((. Kurwa sami go obrali i sami rozebali kraj. Mówienie że to nie Polacy to tak jak mówienie że to naziści a nie Niemcy wybrali Hitlera

•  

@Adamek645: „człowieka który otwarcie dzieli społeczeństwo na lepsze i gorsze”
      XD
      Temu panu już podziękujemy
      Dobranoc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Adamek645: Cel uświęca środki. Mogła im cała układanka runąć. Musieliby łyknąć cała konfederacje i PSL gdyby mieli wętującego ich najbardziej twórcze pomysły prezydenta. Co oznaczaloby de facto koalicję z tymi partiami.

•  

@Adamek645: Nie przesądzaj Trzaskowski jeszcze nie wygrał... Ale fakt nigdy jeszcze nie było takiego języka pogardy jaki dłyszałem u Trzaskowskiego! Z resztą popatrz tu na Wypok, jak na nas tu określają: wieśniaki, prymitywni, emeryci...

•  

@Adamek645: TVN stosuje wyrafinowane metody manipulacji. Są skierowane do ludzi wykształconych. Tu jest dopiero brudna walka. Dzielenie na mądrych za PO i głupich za PIS. Ale osoba poddana tym technikom będzie wmawiała innym że to ta druga strona taka jest. Heh. Kisnę

•  

@LubieKocyki: niestety, nie każdy jest w stanie odsiać tak skuteczną propagandę od rzeczywistości. Po prostu przykładem Niemiec, ponownie w Polsce wygrywa PiS tworząc kampanię opartą na strachu. Strachu z reguły przed czymś, co jest "nie do wyobrażenia" przez ludzi, którzy większość swojego życia spędzili na wsi, słuchając głównie jednego przekazu podobnego od wielu lat. Jest to problem dostępności, a jednocześnie też to jest problem niestety pewnego oślepienia społeczeństwa poprzez fakt, że partia rządząca zainwestowała pieniądze na programy socjalne, które mogły uprościć życie niektórym osobom.

@rzab: No jednak uważam, że poprzez ostatnie dwa tygodnie w TVPiS było całkiem dużo materiałów atakujących albo Trzaskowskiego albo jego wyborców - i jak można zauważyć, w partii rządzącej wobec tego jest poparcie. Nie będę uciekał przed tym, że wyborcy zarówno jak i Dudy jak i Trzaskowskiego z wzajemnością na siebie nawalali, ale niestety jest to skutek działań toczonych przez wiele lat.

@RafB: Niestety, z mojej obserwacji, to jednak uważam, że uderzanie m.in. w osoby LGBT, albo po prostu uderzanie w wyborców opcji przeciwnej publicznie, w sposób zdecydowanie negatywny, jest moim zdaniem bardziej szkodliwe. W niektórych przypadkach wprost mówimy o tym, że dochodzi do stygmatyzacji, a wzbudzanie najbardziej negatywnych emocji w stosunku do homoseksualistów, powtarzając cały czas słowa Rabieja "najpierw związki, potem małżeństwa, a potem adopcja", sugerując, że to coś złego i to tworzy jakiś strasznie negatywny "plan", który miałby komuś zaszkodzić.

@high_tower: Tylko w jaki sposób? Inaczej wygląda podawanie danych statystycznych, które zresztą np. w obecnym wieczorze wyborczym pojawiły się prezentowane w taki sam sposób w TVP Info. Raczej nie słyszałem ze słów Trzaskowskiego słów, które potrafiły wprost zasugerować, że miejsca dla pewnej grupy ludzi w Polsce nie ma. Niestety, Duda takich słów niejednokrotnie użył i to właśnie te słowa trafiły do mediów zachodnich.

•  

@Adamek645: jaką skuteczną propagandę? że Trzaskowski pozwolil aby ćpali kierowcy w Warszawie? Albo będzie molestowanie dzieci przez LGBT? czy też może że to agent Masonów, Sorosa i dostaje rozkazy na grupie Bildberga? albo że nie stał z wiadrem w Warszawie i nie wylewał? Proszę Cię, ta propaganda była tak żenująca że ŻADEN człowiek co chociaż trochę używa mózgu nie jest wstanie takiego gówna łyknąć. Bronienie teraz tego społeczeństwa to mówię tak jak próba bronienia Niemiec że ło kurwa Hitler zły a wybrali. Ludzie chcą WIERZYĆ w tę propagandę, bo większość Polaków to zaściankowe cebule, które naprawdę uważają się za lepszych bo z 400 lat temu panowie na koniach ze skrzydłami przyczepionymi do siodeł rozjebali muzułmanów, bo 600 lat temu rozjebali pod grunwaldem. Większość Polaków nic nie czyta, nigdzie nie jeździ, a interesuje się wszystkim poza własną dupą. Nasze społeczeństwo jest ksenofobiczne, do tego podchodzi do wszystkiego z wrogością czego nie rozumie.

Polacy to naród gnuśny, głupi, który życzy przede wszystkim aby sąsiad miał gorzej niż on, a nie żeby oboje mieli lepiej (bo a nuż kurwa sąsiad będzie miał lepiej).

Bronienie tego społeczeństwa to bzdura, PO było chujowe, ale jak mamy wybierac zło, a mniejsze zło to warto wybrać to mniejsze. Równie dobrze moglibyśmy wybrać C'thulhu, chociaż zło maksymalne.

•  

@Adamek645: xD a po takie takie swiete, przeciez tam jest nienako grzech pierworodny w postaci sprawy Cimoszewicza, a Ty mowisz, ze pis manipuluje xD

•  

który otwarcie dzieli społeczeństwo na lepsze i gorsze

@Adamek645: @LubieKocyki: Przecież to wykopki najbardziej dzielą polaków na lepszych i gorszych. Co chwilę widzę posty, że na Dudę głosowała wieś i niewykształcenie, więc o co wam chodzi? W demokracji każdy głos jest tak samo ważny.

•  

@Adamek645 Niestety prostym ludem łatwiej manipulować, popatrz na badania, ze względu na wykształcenie. Nie są ludzie, którzy myślą długoterminowo. Dobre sobie "myślą"

•  

@Adamek645 Policz ile mniej więcej osób mających prawo głosu to: emeryci, którzy dostali 13 emeryturę oraz beneficjenci 500+ najgorzej uposażeni. Oni w danym momencie kiedy glosują sa bierni zawodowo i nic więcej od życia nie dostaną... ich wypowiedzi "Od tego rządu dostaliśmy pieniądze, żaden inny nie dał" mimo że pokazują proste myślenie to jednak dla nich są prawdziwe. Prosty rachunek- PIS kupił tymi ruchami duża grupę wyborców. Jak do tego dojdzie kampania informacyjna TVPis i mamy to co mamy. Młodzi na wsiach to jeszcze mają dostęp do neta ale ich rodzice 50+ czy dziadkowie 70+ niestety dostep do wiadomości mają tylko z tv.

•  

Komentarz usunięty przez moderatora

+: npwjsn
    •  

@Adamek645: Ale zaraz z tego co wiem, to mierni ludzie zawsze lubią jak się ich pogłaszcze. Skąd się wzięła ta nienawiść do „bogaczy” ? Przecież znaczna cześć ludzi bogatych, nie wzięła się znikąd, tylko sobie zapracowali. Nieudacznik nie lubi myśleć, że mógł zrobić to samo. On lubi myśleć, że to on jest tym przykładem do naśladowania w ten czy inny sposób. W tym wypadku wybierają partię, która głaszcze ich ego.

+: harcerz
    •  

@Adamek645: nic mnie tak nie wkurwia jak dzielenie spoleczeństwa przez zwolennikow Trzaskowskiego na "młodych i wykształconych" i na "starych i głupich". Sam mam wykształcenie wyższe i znam wielu ktorzy je maja a są skonczonymi debilami bez wiedzy na jakikolwiek temat. To był główny powód dlaczego zagłosowałem na Dudę

•  

@Adamek645: Prawa człowieka? Otwartość i spojrzenie w przyszłość? A komu to potrzebne a po co? Ważne, że bynajmniej dzieciom coś dał

•  

@Adamek645: prawda jest po środku, TVP atakowało ale inne "media" również ostro waliły poniżej pasa.

•  

@Adamek645: Poniżanie i wyśmiewanie wyborców drugiej strony znów nie dało wygranej.

+: npwjsn
    •  

@Glutt: przecież pisowiec wygrał

•  

otwarcie dzieli społeczeństwo na lepsze i gorsze i

@Adamek645:

ludzi że są tak jebanymi debilami

@LubieKocyki:

XD

•  

@Adamek645: A wy znów z tym dzieleniem społeczeństwa. Na samym wykopie w ostatnich tygodniach pogarda dla zwolenników PiSu wyjebała poza skalę, a nagle znów płacz że "PiS dzieli Polskę". Kaczyński wam kazał walić szambem w m.in. emerytów, niewykształconych, ludzi ze wsi, ludzi ze wschodu, beneficjentów 500+?

•  

. Po prostu nie umiem w to uwierzyć, że ponownie dokonano wyboru człowieka, który otwarcie dzieli społeczeństwo na lepsze i gorsze

@Adamek645: I wybrać człowieka na którego głosuje ludzie z przekonaniem "kto na niego nie zagłosuje to więśniak/debil/patol".

•  

Po prostu nie umiem w to uwierzyć, że ponownie dokonano wyboru człowieka, który otwarcie dzieli społeczeństwo na lepsze i gorsze i przyzwala na to m.in. za pomocą telewizji publicznej.

@Adamek645: typie, spójrz na to co się odpierdala w komentarzach na samym wykopie, to jest jawna nienawiść użytkowników do siebie. I ci ludzie nadal nie zdają sobie sprawy że obie strony są równie ogłupiałe skoro walczą z imieniem PO/PIS na ustach

+: Moser
    •  

@Adamek645: Żeby uwierzyć musisz wyjechać na wieś i mieć za znajomych samych rolników ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

który otwarcie dzieli społeczeństwo na lepsze i gorsze i przyzwala na to m.in. za pomocą telewizji publicznej.

@Adamek645: Niestety, ale po raz kolejny PIS udowodnił że to jest właśnie najlepszy sposób na wygranie wyborów w tym kraju.

•  

A mi jest przykro z powodu fali hejtu, jaka wylała się na Dudę i jego wyborców (czyli także mnie),
      po ogłoszeniu wyników wyborów, także tu na Wypoku. Naprawdę ludzie, co w was wstąpiło? Miała być przecież "Silny prezydent, wspólna Polska ", a jest hejt, pogarda i brak poszanowania dla wyborów innych ludzi.

+: kawuel
    •  

@RafB: no 'emeryci' to inwektyw jak jasna cholera

•  

Bła bła na wykopie a potem cyk do babci na rosołek. :)
      Cały ten wątek:

źródło: mzmp.pl

•  

@Adamek645: bo PO i Trzaskowski nie korzystali z podziału społeczeństwa :D

•  

@Adamek645: ten drugi i jego zaplecze wcale nie dzielą jeszcze bardziej społeczeństwa

•  

@Moser: bywa, są ludzie tacy i tacy. Ja byłem wyborcą Trzaskowskiego, ale godzę się w wynikiem, bo tak działa demokracja. To nie władza jest silna, tylko opozycja dupa. W moim mniemaniu. Gratuluję wygranej, szkoda mi, że mój kandydat przegrał. Ale uważam, że Polska jest wspólna i każdemu szacunek się należy.
      I takich ludzi, jak sądzę, jest dużo więcej :) Tylko najbardziej słychać krzykaczy ziejących nienawiścią - po obu stronach. I to, że uważam, że po jeden było tego więcej, po drugiej mniej - nic nie znaczy. Nie były to pojedyncze przypadki i to jest przykre.

+: Moser
    •  

Niestety prostym ludem łatwiej manipulować

@glassmice: To "łatwiej" jest dość istotne. Bo manipulować da się każdym tylko trzeba użyć odpowiedniej techniki. A przy odpowiedniej technice da się "łatwiej" zamanipulować inteligencję. Może nawet bardziej niż "głupimi". Ja bym nie był taki otwarty na tą wysoką inteligencję i lepsze wybory w wyborach, skoro czasem "inteligentnemu" wystarczy powoływanie się na autorytety i gwiazdy.
      Jak procent społeczeństwa ma dzisiaj czas na walkę z manipulacją? Jaki procent wyborców ma czas na analizę wszystkich obietnic (spełnionych i niespełnionych) itd. Można też zdać się na innych... ale oni też mogą manipulować i kłamać. ¯\_(ツ)_/¯

Może rzeczywiście tzw. mądrość tłumu daje najlepsze rozwiązanie?

•  

społeczeństwo na lepsze i gorsze
      @Adamek645: to jest fakt że są gorsi ludzie