Wpis z mikrobloga

Pytanie do Mirków z #motoryzacja #samochody i być może #policja..

Dzisiaj odkryliśmy zbitą szybę w naszej Pandzie (2004). Panda stoi przy ulicy przy naszym płocie, ulica nie jest zbyt ruchliwa, jest też dużo miejsca żeby samochody się mijały, kawałeczek dalej za naszym samochodem jest też próg spowalniający. Samochód nie stoi w cieniu, zarówno ja i sąsiedzi z naprzeciwka mamy kamyki pod płotami, ale na ulicy jest raczej czysto.. W środku samochodu nie widać nic czy można było szybę wybić.

Dodam, że sytuacja zdarza się drugi raz. 25 maja zeszłego roku mieliśmy w ten sam sposób załatwioną szybę, tylko od strony kierowcy, boczną. Szyba zbita, ale trzymała się niemal cała w drzwiach, był tylko niewielki, nieregularny, zaokrąglony fragment brakujący (średnica około 3 cm). W samochodzie nic poza kawałkami szkła nie znaleźliśmy. W samochodzie nie ma też nic wartościowego.

Spotkaliście się z takimi zjawiskiem? Zastanawiam się na ile to prawdopodobne, że jakaś menda wybija nam te szyby a na ile to mogą być wspomniane kamyki a może jakieś naprężenia szyby, być może od nasłonecznienia, w 16-letnim samochodzie..

Więcej zdjęć: https://imgur.com/a/8KNPJe4

Dzięki za jakiekolwiek sugestie!
K
Pobierz
źródło: comment_15947128042uBkxHjwGeGWIP0gzEtNTy.jpg
  • 24
@Norskee A nawet jeśli, to żeby taką dziurę zostawić to musiałby być solidny kamień a nie żwirek.

@Kokos Nie ma szans, żeby szyba pękła tak od wyrzuconego z pod koła kamyka. Tutaj się komuś nudzi. Ja bym na Twoim miejscu poszukał śrutu w samochodzie. Tyle tylko, że trzeba obejrzeć cały samochód, a nie tylko okolice szyby bo mógł znaleźć się wszędzie.
A nawet jeśli, to żeby taką dziurę zostawić to musiałby być solidny kamień a nie żwirek.

@Kokos: Stawiam, że celowo ktoś wybił (może jakiś dzieciak). Jeśli to możliwe poszukaj w środku małego, białego kawałka porcelanowej osłonki świecy. Mógł się też odbić. Mógł być średnicy 3-5mm i nie potrzeba wcale przykładać dużej siły aby szyba rozprysła się po takim rzucie. Zgłoś na policję żądając zabezpieczenia monitoringu o ile jest w okolicy
stawiam śrut, poszukaj ;p popytaj czy ktoś ma wiatrówkę w okolicy

Ja bym na Twoim miejscu poszukał śrutu w samochodzie


@ShpxLbh @jeloo: poszukałem dosyć starannie wewnątrz samochodu i nic, na poboczu trudno będzie znaleźć, popytam oczywiście, dzięki.

białego kawałka porcelanowej osłonki świecy


@sheeple: nie znalazłam nic takiego.. ale chłopaki z góry twierdzą, że kamyczkiem szyby nie wybiję, choć to o czym piszesz to porcelanowa osłona.

kamyczki zostawia Ci odprysk


@
@Denyero: @jeloo: @Niles: zrobiłem obchód po sąsiadach i zwrócono mi uwagę na to, że faktycznie wczoraj ekipa wynajęta pewnie przez gminę kosiła trawniki po bokach m in tej drogi. Sprawdziłem, jest świeżo koszone, również jakieś chwasty, które wyrastały spod moich kamyków pod samochodem i w okolicy. To by się też pokrywało z pracami zeszłorocznymi - 25 maja - tylko zastanawia mnie jak wytłumaczyć brak kamieni we wnętrzu samochodu.
@Kokos: nie musiał być wcale duży, wystarczył malutki, wpadł gdzieś do środka i go nie widać. To nie jest tak że od razu znajdziesz tam kilo kamieni. Ja bym popytał sąsiadów, może ktoś miał kamerkę w aucie bo to jest uszkodzenie mienia i możesz dochodzić odszkodowania. Tylko się pospiesz bo kamery w autach zapisują tylko przez określoną ilość godzin.
@Niles: dzięki, to wioska, niewiele samochodów parkuje przy ulicy. samochody z kamerami, które potencjalnie przejeżdżały mogą co najwyżej potwierdzić kiedy szyba jeszcze była a kiedy już nie.